Hodnotit / sdílet na:

Na kůži dětí v létě opalovací krém nemusí stačit

Dětská pokožka v létě vyžaduje zvýšenou péči. Dobře to ví i modelka Lucie Hadašová, která se o kůži své dcerky Denisy svědomitě stará. Kromě opalovacích krémů používá i zvláčňující Oilatum krém. Ten pokožku dcery chrání před vnějšími vlivy a zabraňuje jejímu vysušování v horkých letních dnech.

modelka Lucie Hadašová s dcerou Deniskou

Pokožka miminek a malých dětí nemá plně vyvinutou ochrannou funkci jako kůže dospělého. Proto dětští dermatologové radí věnovat jí v létě zvláštní péči. Nejdůležitější je vyvarovat se delšího pobytu na přímém slunci. "Do jednoho roku miminka nedoporučuji pobyt na slunci. I později je třeba velké opatrnosti. Mezi 11. a 14. hodinou by děti měly zůstat ve stínu," říká dětská dermatoložka MUDr. Stanislava Polášková z Dermatovenerologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze.

Vydáte-li se s malým dítětem na dovolenou k moři, nezapomínejte na dětské kosmetické přípravky. Voda totiž při delším kontaktu kůži vysušuje. Kromě opalovacích krémů je třeba používat také krémy hydratační. "O výběru vhodných přípravků se poraďte s dětským lékařem. Nedoporučuji mazat děti kosmetickými přípravky určenými pro dospělé. Mohou obsahovat nevhodné látky, například některé konzervanty. Ráno a večer potom použijte dětský krém pro zvláčnění kůže," doporučuje MUDr. Stanislava Polášková.

Kromě dětského krému je v létě důležité i správné oblékání. Pro děti je vhodné vybírat volné a prodyšné oblečení z kvalitních materiálů a nezapomínat na klobouček nebo čepici, které ochrání hlavu, krk a obličej. Přechody z klimatizovaných prostor do horka a naopak mohou způsobit ztrátu vody a vysušování kůže.

zvláčňující krém Oilatum
modelka Lucie Hadašová s dcerou Deniskou