Hodnotit / sdílet na:

Plavání: KLUB VODNÍČEK

Lokalita
KrajStředočeský kraj
MěstoKutná Hora
Plavání
Název KLUB VODNÍČEK
Kontakty
Adresa KLUB VODNÍČEK

Vlasta DLouhá - manager klubu
Benešova 322/12
Kutná Hora-Hlouška
284 01
Telefony/e-maily E-mail: plavanideti@centrum.cz

Mob. 722 908 620
Web www.plavanideti.cz
Popis služeb
Základní popis Klub Vodníček v Kutné Hoře je zaměřen především na plavání kojenců, batolat, dětí předškolního a školního věku. Poskytuje ale i další aktivity jako jsou
- aquafitness
- plavání těhotných žen
- výuka neplavců
- pořádání letních kurzů zaměřených na výuku plavání

Klub Vodníček vznikl v roce 2004 v Kutné Hoře a je určen pro ty, kteří mají rádi vodu a pohyb. V současnosti má i pobočky v Kolíně a Čáslavi. Instruktorka je držitelem mnoha certifikátů a osvědčení, které zajišťují ten správný postoj k Vašemu dítěti. Klub plave pod záštitou dětského pediatra a kardiologa Mudr. Procházky.
Provozní doba
Ceník Cena plavání ve vaně: lekce stojí 300kč + příplatek za dopravu

Cena 10 lekcí plavání je 2 000kč
Doplňující informace
o plavání
Plavání dětí do 5 měsíců
Plavání kojenců probíhá ve vaně, v klidném domácím prostředí a to pod dozorem kvalifikované instruktorky. S plaváním se dítě může seznámit kdykoliv, nejlépe však okamžitě po zahojení pupíku. Instruktorka rodičům ukáže jak správně manipulovat s miminkem na suchu i ve vodě, odpočinkové polohy, úchopy dítěte, jak ho lze osamostatňovat v poloze na zádíčkách. Dále během lekce dojde k procvičení základních prvků abecedy potápění. Při plavání vždy vycházíme s psychosomatického vývoje dítěte. Teplota vody ve vaně v prvních týdnech by měla být 36 - 37 stupňů Celsia, teplota prostředí místnosti 22 -23 stupňů Celsia. Dítě by mělo být ve vaně zcela ponořeno (hloubka asi 20cm). Celková doba plavání by neměla přesáhnout 15 minut. Před plaváním by dítě mělo být odpočinuté, hodinu po jídle. Vhodné je plavat asi 2x týdně.

Plavání dětí od 6 měsíců
Plavání probíhá ve veřejných bazénech. Výcvik vede odborná instruktorka plavání a děti vstupují do bazénu v doprovodu jednoho z rodičů. Lekce probíhá ve skupinkách, kde jsou děti rozděleny podle věku, pokročilosti a psychomotorické vyspělosti dítěte. Výuka kurzů probíhá od září do konce června, a kurzy se skládají z 10 lekcí. Ceny kurzů se odvíjejí od jednotlivých bazénů. Voda v bazénu je vždy pro účely kurzu přefiltrována a teplota vody v něm se pohybuje okolo 30 stupňů Celsia. Děti se v kurzech plavání od 6 měsíců postupně naučí osamostatňování v poloze na zádech, výdechy do vody, orientaci pod vodou, nácvik plaveckých pohybů, skoky do vody.

Plavání dětí od 4 do 7 let
Začátky těchto lekcí plavání probíhají společně s rodiči. Plavání samotné již probíhá bez doprovodu rodičů, děti plavou samostatně. Lekce je vedena odbornou instruktorkou plavání. Děti se pro začátek učí jeden ze tří plaveckých stylů - prsa, kraul nebo znak.