Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - I. LF UK a FN Na Bulovce

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Bulovku můžu doporučit
Rodila jsem na Bulovce letos v září a musím ji jen chválit - přístup všech od sester i lékařů naprosto bezvadný jak v porodnici, tak na gynekologii - rodila jsem předčasně a neležela na šestinedělí s prckem jako ostatní maminky, protože malý byl dva týdny na dětské JIPce.

Původně jsem se chtěla právě kvůli negativním recenzím na internetu Bulovce za každou cenu vyhnout, přestože ji máme nejblíž - registrovaná jsem byla v Krči, nicméně porod přišel nečekaně brzy, a tak jsem po nočním cestování mezi Krčí, Apolinářem a Bulovkou nakonec skončila v poslední jmenované.

Jedinou nepříjemnou zkušenost mám se sestrou na příjmu, ale přičítám to noční službě - pak už byli všichni jen milí a to jsem si na "hekárně" poležela dva dny, a potkala tak opravdu hodně porodních asistentek i lékařů.

Naprosto skvělý byl i přístup na dětské JIP, milé sestřičky "tety", skvělí lékaři (stejní slouží i na šestinedělí), celkově naprosto bezvadný a lidský! přístup.

Výtku mám akorát ke špatné komunikaci mezi odděleními nemocnice (konkrétně gynekologie a dětská JIP), která komplikovala už tak omezené návštěvy na dětské JIP. Ale vždy se nám to povedlo nějak vyřešit.

Všem budoucím maminkám, které se Bulovky bojí, bych chtěla vzkázat, aby se nenechaly ovlivnit negativním jménem, které Bulovka má - opravdu není opodstatněné.
Knirps (ID: 25993)   osobní profil (nasemimi.cz)
28.11.2012 17:37:34

Úžasná Bulovka
Dobrý den,

velice všem budoucím maminkách doporučuji nemocnici Bulovka. Naprosto bezvadný přístup jak porodních asistentek, lékařů (většinou mladých lékařek) tak sester a lékařů na šestinedělí a novorozeneckém oddělení. Příjemní, profesionální, poradí a pomohou. Nadstandardní pokoje za 400 Kč za noc (dvojlůžkové) jsou velmi příjemné a já jsem se v nich cítila velmi dobře.
Zkrátka - nebojte se velké porodnice, jsou skvělí. A když mají práce moc, tak udělají vše pro to, aby to neodnesly pacientky a děti.

Mgr. Marie Hančová

marihulenka (ID: 25398)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.09.2012 17:36:21

NESOUHLASIM!!!
Osobně nejsem na psaní komentářů jakéhokoliv druhu, ale když čtu reakce tady, tak mi to nedá a musim říct taky svůj názor. Naprosto tady nesouhlasim se zkušenostma jiných. S Bulovkou jsem byla naprosto spokojená, ve všem mi vyšli plně vstříc, vše mi bylo vysvětleno a šla bych tam rodit znovu a ne jen proto, že ji mám nejblíž. A to jsem byla prvorodička.

Takže od začátku- náš syn se narodil letos v březnu,dlouho jsem si nepřipouštěla, jak rychle porod přijde, takže jsem na porodní kurz začala chodit dost pozdě- posl. 2 lekce jsem ani nestihla :D Vřele všem doporučuju, na 1 sezení tam byl se mnou můj manžel, který se stále rozhodoval, zda bude u porodu., Myslim, že i jemu kurz pomohl a hlavně díky němu se rozhodl, že se porodu zúčastní (za což je dnes opravdu rád). Jelikož byl náš chlapeček podle UZ větší, nastoupila jsem na indukci. Na gyn. oddělení to sice vypadá jak před 30 lety, ale přístup sestřiček to plně vynahradí. Člověk s nimi mohl mluvit o čemkoliv - nejen o porodu apod. Jelikož na poprvé tabletka nezabrala, 2. den zvýšili dávku a šlo to jak na běžícím pásu. Porodní asistentku jsem měla naprosto fantastickou, do dneška mě mrzí, že neznám její jméno. Hrozně mi pomohla! Manžel byl se mnou na "hekárně" a snažil se dělat to, co se naučil v kurzu. Dnes, když si na to vzpomenu, se musim smát, jak se klepal a řikal, že paní Šimánková řikala tohle a měli bysme udělat to a to.... Byl opravdu naprosto úžasnej. Než jsem se nadála, šli jsme na porodní sál, kde jsem zhruba 3x zatlačila a náš 4kg macek byl venku. (A to jsem se porodu bála a od začátku jsem přemýšlela nad epiduralem a ve finále jsem na něj úplně zapomněla a zvládla to naprosto bez něj a jsem za to dnes vděčná.) Bylo naprosto úžasný pak strávit jako rodina 2h spolu, i když na sále (osobně mi to bylo jedno a vůbec jsem si to nepřipouštěla) a užívat si pohled na ty moje 2 chlapy bylo to nejskvělejší. Ten zážitek a ty pocity jsou fakt silný a to pro všechny! Na oddělení šestineděli mi přišel lehký chaos (bylo tam opravdu dost miminek a stihnout všechny maminky na 100% podle mě dost dobře nešlo) ale každý se stejně těší domů a pak si to dělá podle sebe. Takže když to fakt shrnu, tak bych Bulovku klidně doporučila dál.

Nedá mi to ještě reagovat na předchozí komentáře. Připadá mi, že každá těhulka dnes chce maximální péči- to dost dobře nejde, nikde není mamina sama a všichni si musí uvědomit, že se mu nemůžou věnovat 24h denně. Nemocnice není hotel, takže si stěžovat, jak to tam vypadá mi nepřijde adekvátní. A po pravdě, pokud chci něco vědět, tak se zeptám. Přijde mi totiž, že i doktoři jsou otrávení, když jim do toho těhulky mluví, že by nechtěli tohle a tamto (myslim tím především léčbu). Každý není moc nadšený, když se mu mluví do práce, zvlášť když jde o zdraví a především o život. Celkově když to shrnu, tak platí, že jak se člověk chová k lidem, chovají se i oni k němu. Přijemné chování= příjemný přístup.
Lenka (ID: 23744)   osobní profil (nasemimi.cz)
21.06.2012 14:19:33

Bulovka? Nevhodná pro matky s názorem
Za týden bude naše holčička slavit první narozeniny.
Dlouho jsem se snažila porod vytěsnit z hlavy, ale s blížícím se výročím se mi všechno vrací. Teď už mě to naštěstí nestraší, ale trvalo mi půl roku, než jsem se vzpamatovala, fyzicky i psychicky.

Před rokem
Teplé počasí přišlo akorát - už jsem nezapnula bundu a nenatáhla přes břicho kozačky. Navštěvovali jsme předporodní kurzy Ivany Konigsmarkové a na miminko jsme se hrozně těšili. Ivana v nás vzbudila pocit, že všechno zvládneme. Že se stane přesně to, co se má stát. A že je dobré důvěřovat sama sobě, svým pocitům. Že člověk musí vědět nejen to, co chce, ale také co nechce a na co má nárok (tím myslím především právo na informace). Věděla jsem, že pokud si budu naslouchat, tak nemůžu udělat chybu.

Týden před porodem
Nechtěla jsem rodit ve velké porodnici. Nelíbí se mi nemocniční prostředí a doktory navštěvuji jen když musím. Tři týdny před termínem jsem začala krvácet. Neměli jsme auto, nejblíž byla Bulovka. Hrozně jsem se bála. Vyšetřili mě, vše bylo OK, že si mě nechají do rána na pozorování. Ráno bylo pořád vše OK, ale že prý si mě tam nechají další den. A pak možná preventivně do porodu. Ozvy byly v pořádku a nikdo se mnou o ničem nemluvil.
Na pokoji se mnou byly dvě ženy, které tam trávily už mnoho dní. Všechny přenášely, pořád chodily na ozvy, dávaly jim různé vyvolávače porodu, kapačky, prášky...chtěly porodit jen proto, aby mohly jít domů. Nikdo si to neumí představit, jen tam ležíte a koukáte do stropu, nemyslíte na dítě, ale jen na to, ať už je to za vámi. Věděla jsem, že musím domů, pryč tohoto deprimujícího prostředí, protože jinak mě to nakazí a já se dostanu do stejné apatie. Podepsala jsem revers a dalších sedm hodin jsem čekala na vyjádření doktora. Celou dobu mi všichni dávali najevo, jak nezodpovědná jsem. Pochopila jsem, že na Bulovce rodit nechci.

Porod
Tři dny po propuštění jsem znovu krvácela. Pak mi praskla voda a kontrakce byly po 4 minutách. Nezbylo mi, než jet na Bulovku. A pak se vše odvíjelo jako podle šablony, přesně tak, jak jsem to nechtěla.
"Vy máte nějaké porodní přání? Buď nám podepíše náš papír, nebo si běžte rodit jinam." Rodila jsem císařem (konec pánevní), za celou dobu mi nikdo neřekl jak to probíhá, jak dlouho to bude trvat...takže těch 20 min, co vytahovali dítě, bylo posledních, kdy jsem se cítila jako člověk. Dítě bylo porozeno a pak jsem hodinu na sále poslouchala, co jedí doktoři v kantýně, kdo s kým chodí apod. Netušila jsem, kdy malou uvidím, kam mě vezou, co do mě píchají. Natož co píchají do ní. Pak jsem byla někde na JIPce, daleko od novorozenců. Pořád jsem si říkala, kde ta moje holčička asi sama leží, v té studené a veliké nemocnici a co si asi myslí. Během následujících 24 hodin jsem jí jednou viděla a nesměla jsem si jí pochovat. Jen díky tomu, že se malovalo, jsem si vymohla jít na odd. šestinedělí a mít jí u sebe.
Dál už to bylo snadné. Chovala jsem se tak, jak mě Ivana naučila. Tj. věřila, že zvládneme kojení, spaní, koupání, prostě všechno. Nenechala jsem si vnutit glukózu. Říkala jsem jim to, co chtěli slyšet a dělala si to po svém. A litovala jsem ty ostatní maminky, co tam přišly v dobré víře, že se tam dozví jak o své dítě pečovat. Každá ze sester měla svůj návod, co je správné a nikoho nezajímalo, co je dobré pro tu kterou maminku. Ale chápu je, takhle je to pro ně snazší.

Půl roku poté
První dva měsíce chtěla být Majka jen u mě, pořád u prsíčka, v noci spala přilepená na mě. Připisuji to tomu odloučení po porodu, kterému byla vystavena.
Ani já jsem se nemohla dát dohromady. Jizva na břiše mi neustále hnisala, břicho bolelo, nemohla jsem pořádně ani chodit. Na Bulovku jsem jela s tímto problémem třikrát a pak jsem to vzdala. Na gynekologické ambulanci mi předepisovali antibiotika (která mi nepomáhala), pak prý že je to asi alergie na stehy (doteď neznám šicí materiál), nijak mi nepomohli. Nakonec to trvalo 7 měsíců, než jsem se zahojila.

Co říct k Bulovce
Zdaleka jsem tady nepopsala všechno, co je mi tam přihodilo, ale to, co má z mého příspěvku vyznít je: Nevím jak to chodí jinde, ale doufám, že takové jednání není standard. Nevěřím na povídačky, že musíte mít štěstí na doktora nebo na směnu, je to o nastavení, o tom, jaká kultura v nemocnici panuje. Takoví lidé se přitahují a pracují spolu. Na Bulovce jsem se cítila jako tupá ovce. Tak tam s vámi jednají. Čtyři dny je tam otravujete a celou dobu se hrozně těšíte až půjdete pryč, zpátky mezi příjemné lidi.
Lenka a Maja (ID: 24213)   osobní profil (nasemimi.cz)
12.04.2012 23:09:12

bulovka už nikdy!!!!!!!!!!
Tak na bulovce jsem rodila v listopadu 2011 a už bych tam nikdy v životě nešla. Od prvopočatku co se spustil porod to byla hruza az dokonce meho pobytu ve finale na odd.sestinedeli. na porodnim oddeleni me vsichni totalne ignorovali mela jsem velike bolesti v podstate jsem byla uz ve finale nejvetsich kontrakci tesne pred porodem a nechali me tam v bolestech hodinu na monitoru kde se me zadna sestra ani nevsimla , sedela jsem tam v kresle na sobe monitor odtekl mi zbytek veskere plodove vody takze jsem tam sedela v mokru nemohla jsem s tim nic delat a cekala jsme ze sestra mi rekne ze dobry ze to nevadi ze to se stava ale ona na me jeste koukala jak na nejvetsi prase ze sem si dovolila ze mi praskla voda , pak na me jen zahulakala (ja s priserne nizkym tlakem) jsem se dopotacela za ni ani mi nepomohla malem jsem tam nekde s tim brichem upadla a ona na me ani nekoukla zda za ni jdu.venku cekal manzel tyden po operaci akutního slepaku a oni me poslali at si jdu v tech bolestech pro tasku a odtahnu si ji treba po zemi tam (manzel taky nemohl nic zrovna tahat po te operaci) no des a hruza a jeste na me porvavali kde se loudam. Porodní asistentka pí. Rychtaříková největší kráva kteoru jsem mohla dostat ktera se zrejme velmi spatne vyspala si me vubec nevsimala nepomohla mi vuebc s nicim nedala mi nic na bolest jen mi rozpichala obe ruce kanylou do ktere mi ve finale ani nic utišujícího na bolest nedala. Nalila do me klistýr vypadla pryč z přípravny nešla se za mnou ani jednou podivat ja tam v bolestech klečela ve sprše a brečela ale nikdo ani nepřisel me zkontrolovat ve finale jsem kvuli tem bolestem si vytrhla z ruky kanylu takze mi tam zacla tyct krev z ruky a "mila" Porodní asistenka se na me milostive sla podivat a jecela na me at si po sobe tu krev utřu. Prisla na me strasna kontrakce a ona na me kricela at okamzite vstanu a jeste se me zeptala "no co vám je" no dost blba otazka "rodim" malem jsem jim kvuli jejich nedbalosti porodila ve sprše. Hned na me zacla jecet ze uz skoro rodim at okamzite vstanu a dojdu si na sal milostive proodit , nemeli pro me pripravene slozene ani porodni luzko. Jediny kdo byl bezvadny a koho musim vynachvalit byla paní doktorka Sýkorová bez ní bych to asi nezvladla psychicky mockrát jí tímto dekuji byla skvela .po porodu nas tam s manzelem a mrnouskem nechali dve hodiny coz bylo bezva ale nakonec ve finale prisla porodni asistentka jiz zminovana ktera mi pred manzelem vrazila pode me misu at se pred nim tam okamzite hned vycuram, no chovani naprosto prisrne a kdyz uz sem byla stastna ze ta hruza skoncila a jdu na odd. sestinedeli tak tam bylo krav taky plno hlavne detskych sester ktery se k mrnouskum chovali hrozne a k matkam taktez nebyli mi schopni vubec nic vysvetli bylo jimt o cele jedno a ja jako prvorodicka opravdu nemela zadne zkusenosti neukazali mi kojeni, prebalovani proste vubec nic jen mi maleho vrazili se slovy tady mi to podepiste tot vse. navic mu privodily zdravotni problemy poslali nas domu s kojeneckou zloutenkou kteoru mel maly az donedavna a to mu jsou ted 3,5 mesice , pustili nas se slovy strkejte si ho pod svetlo pod okno a tot vse. navic mu soatne ustrihli pupicek takze ma ted obrovskou pupecni kylu kvuli ktere bude muset na operaci. no k teto porodnici nemam slov uz nikdy vice . mohla bých tu napsat jeste dalsich x veci ale ty hruzy by se sem uz ani nevesly.
nattala218 (ID: 23926)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.03.2012 18:19:50

Bulovka už nikdy v živote
Moje otrasné zážitky z Bulovky sa nevojdú do jednej recenzie, budem sa snažiť vyjadriť to najpodstatnejšie. Prichádzam asi o 11 večer, prvá poznámka je, že som mala sebou doma zatriasť, noo, príjemné uvítanie. Som otvorená na jeden cm, ale bolesti už mám znateľné a ako neskúsená prvorodička sme radšej do porodnice dorazili. Dávajú ma na monitor, dostávam vynadané, že som nedoniesla podpísané papiere. Som prekvapená, lebo papiere som čítala a v nich stálo, že napr. pri komplikáciách súhlasím s postupom lekára, ktorý mi bol od neho dopredu vysvetlený. Takže bez akéhokoľvek vysvetlenia som toto mala podpísať dopredu a priniesť? Vyplýva,že áno, radšej to nekomentujem. Odchádzam na izbu, stále sa nevie, či sa porod vobec rozbehne. Dávajú ma opať na monitor a kontrolujú ma 3 sestry. Dve z nich sú absolútne nekomunikatívne, pri otázke, či sa porod rozbieha, zneje odpoveď, neviem. Tak čakám na tú jedinú sestru, od ktorej sa mozem niečo dozvedieť. Mažem si brucho olejíčkom z levandule, milujem túto voňu. Prichádza jedna z tých otrasných sestier, že čo je to za strašný smrad, že má z toho migrénu. No, nestačím sa diviť, čo z týchto sestier ešte vylezie za poznámku. Za chvíľu cítim prievan, sestra, čo ju chuďátko bolí hlava, otvorila vo vedľajšej miestnosti okno a vetrá. Za celú noc kvoli bolestiam nezažmúrim oka. Ráno sa mení smena, chvalabohu, 3 mladé sestričky, všetky milé. Ku koncu už mám neznesiteľné bolesti, pýtam si injekciu, hodinu sa nič nedeje, tak sa opať ozývam a stále nič. Konečne prichádza doktorka a dostávam injekciu, je to o poznanie lepšie. Dávajú ma na sál. Chvíľu tam sestra so mnou je, ale asi sa čakaním medzi kontrakciami nudí, tak stále odbieha. Prichádza ďalšia kontrakcia, neviem, či možem tlačiť, vydržím to, kde do prd... tá sestra je? To si tu mám odrodiť sama? To som mohla ostať doma. Pri ďaľšej kontrakcii už na ňu kričím, prichádza, že vraj už možem tlačiť. Ide to docela rýchlo a malá je odhadom asi za pol hod. na svete. Celkovo porod trval 16 hodín, som úplne vyčerpaná. Jediné moje želanie bolo, aby ťatko videl malú pri prvom ošetrení. Hovorila som to dopredu, upozorňovala som na to druhýkrát, ale on nikto pre neho nezašiel. Zavolali ho až pri mojom zošívaní, keď mi už priniesli malú. A za tú pol hodinu, čo sme tam spolu strávili aj s malou si vypýtali 500kč, čo je účasť pri porode. Nestačím sa diviť, ale neriešim to, je mi to vtedy úplne jedno. To ešte netuším, že oddelenie šestinedelí bude úplný horor. Pracuje tam jedna mladá slečna- modelka s dlhými blond vlasmi, ktorá si asi zmýlila zamestnanie. Malá mi v noci asi 2 hodiny plače a mne sa za touto nesympatickou slečnou nechce ísť. Tak skúšam všetko možné, chodím po izbe, polohujem malú do klbíčka, stále vreští. Nakoniec idem pre radu. Slečna modelka odvrkne – hlad určite nemá, to je bříško, mám ju dávať do klbíčka, hovorím jej, že to som skúšala. Absolútny nezáujem z jej strany. A čo sa týka pomoci pri kojení, radia prvý deň nechať sať jednu minutu v intervaloch po 2 hodinách, druhý deň 2 min.,potom pať minút a v noci kojiť netreba.To mám pozerať na hodinky a potom malú odtrhnúť alebo čo? Až neskor pochopím, čo za debilné rady to tam dávajú. Za celý čas sa nikto nestará, ako sa darí kojenie. Tretí deň sa konečne objavuje jedna milá sestra a doporučí mi klobúčiky, malá sa zle prisáva a celkovo to kojenie nejako nejde. Ale už je neskoro, malá dosť zchudla a je na príkrmoch. Po príchode domov začína kolotoč laktačných poradkyní, to, čo zanedbali sestry v porodnici, doháňam doma. Strácam tým tri doležité týždne, smola je, že po príchode domov boli zrovna sviatky a nikoho som nemohla zohnať, malá bola dokrmovaná, mliečka málo, už nikdy som sa naplno nerozkojila. Ak ten, kto číta tento príspevok a ste prvorodička, na Bulovku zabudnite, tam sa pomoci nedočkáte. Takže celkové hodnotenie otras, otras, otras. Nechápem, jak sa mohlo dať dokopy toľko nepríjemných, arogantných, ponižujúcich osob na jednom oddelení s absolútnym nedostatkom empatie. Podotýkam, že toto hodnotenie sa týka len sestričiek. Necítila som sa tam ako človek, ktorý je v porodnici dobrovoľne, ale ako handra, s ktorou tam každý zametá. K prístupu lekárov nemám absolútne žiadne výhrady, boli milí a profesionálni (až na doktora na príjme, ktorý mi zrovna moc nesadol ), ale kojenie nie je práca lekáriek, to majú v náplni sestry. Narazila som tam na dve milé sestry, potom som to robievala tak, že som prišla na oddelenie a pýtala som sa na tieto dve konkrétne. To sa tam stretávalo s veľkým nepochopením a aroganciou. A rozhodne doporučujem vždy mať nejaký doprovod pri porode, myslím, že správanie sestier by bolo iné a nedovolili by si tam nepríjemné poznámky, z ktorých som mala jediný pocit a to, že ja som tu pán a ty rodička si tu vliezla, tak drž hubu a krok. Vezmite si so sebou kohokoľvek, ak to nezvládne manžel, tak kamarátku alebo dulu. A prečo som si vybrala túto porodnicu? Jednak vzdialenosť od bydliska a páčili sa mi veľmi predporodné kurzy s paní Šimánkovou, tak mi prišlo, že som si vybrala dobre, prezentujú sa ako skvelá porodnica, máte si priniesť zoznam požiadaviek, jak by ste si to predstavovali a jak vám výjdú v ústrety. Realita je však úplne iná, vaše požiadavky nikoho nezaujímajú. Len, čo som prišla, doktor sa pomaly na mňa ani nepozrel, nezaujato sa začal pýtať a moje odpovede ťukal do počítača. Tak tomuto hovoriť, ako si predstavujem porod, to radšej nie. Keď si čítam nejaké iné recenzie, ktoré porodnicu chvália, tak nechápem, kde som to bola ja. Je to tá istá porodnica? Nabudúce si radšej pojdem vystáť frontu do Podolí, aj keď to je na opačnom konci mesta, ale na Bulovku ma už nikdy nikto nedostane. Rodila som pred deviatimi mesiacmi a až teraz píšem tento príspevok, nechcela som sa k tomuto traumatickému zážitku vraciať. Chcela som odisť z porodnice skor na revers kvoli prístupu sestier, ale priateľ ma prehovoril, nech ešte vydržím, aby sa náhodou niečo nezanedbalo. Jedlo nekomentujem, som celkovo nenáročná, niekedy mi chutilo, niekedy nie, ale kvoli tomu som tam nebola, aby mi varili ako v hoteli. Snáď niekto prečítal tento príspevok až do konca. Správnu ruku pri výbere porodnice!
silvia (ID: 23593)   osobní profil (nasemimi.cz)
09.02.2012 12:52:28

Nic horšího jsem nezažila
Bohužel moje zkušenosti jsou velmi špatné a to jak s porodnicí tak s oddělením šestinedělí.
Vzhledem k tomu, že mi porod vyvolávali jsem v nemocnici strávila celý den, který proběhl docela v pohodě. To jsem ještě nevěděla jaký horor mě čeká večer. Vizita na lůžkovém oddělení z neznámých důvodů proběhla až v deset večer, kdy lékař konstatoval, že už můžu na porodní sál. Tam už na mě čekali dvě porodní asistentky. Jedna mi položila pár otázek a odešla. Druhá asistentka měla udělat zbytek. Nebo mě spíš dodělat. Celou dobu se mnou jednala jako s kusem hadru, chovala se velmi povýšeně, hrubě a s neúctou. Nejenže mě tím velmi ponižovala ale také naprosto vystresovala. Byla jsem prvorodička takže jsem měla strach už i tak ale tahle asistentka mě doslova srazila na kolena.
Nejdříve mi poručila ať si lehnu na postel a aniž by cokoliv řekla, doslova mi vrazila prsty do pochvy a něco tam dělala. Velmi mě to bolelo ale ona na to vůbec nebrala zřetel. Pak si šla pro stojan na klistýr a řekla mi ať si lehnu na bok. Když se ve škole učili jak se klistýr má dělat, asi nedávala pozor protože tu rourku mi tam doslova vrazila a to, že voda má do střeva proudit pozvolna jí taky bylo jedno. Doslova to do mě napumpovla, což mi způsobovalo opravdu velké bolesti. Hodila mi jejich košili a řekla mi ať si jí obléknu, jdu na WC a pak na sál. Na záchod jsem šla hned a asi deset minut se tam svíjela. Hrozně mě bolelo břicho i mezi kontrakcemi. Poté jsem si šla umýt ruce. Když jsem došla k umyvadlu, rozletěly se za mnou dveře a aniž bych se stihla otočit, dostala jsem injekci do zadku. Až po píchnutí asistentka zasyčela "To je vitamín K proti bolesti" a zase odešla. V tu chvíli už jsem se sesypala. Bylo to všechno jako ve špatném filmu.
Za chvilku se ve dveřích objevila další porodní asistentka, která mě honila honem honem na sál i přesto, že jsem jí říkala, že bych ráda zkusila jít ještě jednou na WC. V té době jsem měla kontrakce po 40ti minutách. Ona ale řekla, že už to určitě stačilo a ať jdu na sál. (Během tlačení mi opravdu ještě trochu stolice odešlo a doktorka mě tam ještě pokárala, že jsem si měla pořádně dojít před po klistýru :-/).
Tam jsem si musela lehnout na tu porodní postel. Dostala jsem další injekci a kapačku kvůli zavodnění. Celé tři hodiny až do mého porodu probíhali tak, že se buď lékařka nebo jedna z asistentek přišla podívat na CTG a zase odešla.
Začala druhá doba porodní a na sále začlo být rušno. Ze začátku jsem nesměla tlačit i když už mě to velmi nutilo a musela vystřídat tři různé polohy. Když už to bylo opravdu nesnesitelné, řekla jsem doktorce, že už to nemůžu vydržet načež mi odvětila, že ať tlačím, že už dávno můžu. Nevěřila jsem vlastním uším a ptala se sama sebe kam jsem se to proboha dostala.
Vzhledem k tomu, že moje děťátko bylo trochu větší, byla jsem dohodnutá na epidurálu, který mi dali pozdě. Všechny rodičky se kterými jsem později mluvila ho dostali během první doby porodní, zatímco já až na přelomu první a druhé. Anestezioložka řekla, že první 4 kontrakce ještě ucítím a od páté už spíš jen tlak až do porodu. Na šestou kontrakci už se ale mimi dralo na svět.
Tak a je to říkala jsem si. Těšila jsem se na odpočinek během půlhodinové pauzy než dojde k vypuzení placenty. Lékařka mě ale vyvedla z omylu. Neuběhla ani minuta a já dostala povel pořádně zatlačit. I přes můj protest jsem to zkusila ale nešlo to, takže se mi obě porodní asistenky opřely o břicho a doktorka tahala.
Malou hned odnesly a pochovat jsem si jí směla až po půl hodině, kdy mi Dr. ošetřila poranění.
Po chvíli přišla ona sadistická asistentka a řekla mi ať malou přiložím k prsu. Dala mi malou do náruče a začala mě štípat do bradavek až mi bolestí vytryskly slzy a odešla. Malá spinkala, takže veškeré moje pokusy byly marné.
Na oddělení šestinedělí byly sestřičky velmi neochotné. Z 8 sester které se tam za ty tři dny vystřídaly byly ochotné jen dvě.
Měli jsme potíže s přisáváním ale žádná z nich mi s tím neměla zájem pomoct. Jedna mě dokonce vypoklonkovala s tím, co jí tam chodím v deset večer otravovat a že doma si budu muset poradit také sama.
Díky pasivitě personálu jsem musela mléko odsávat a dávat ho malé z flašky, což bylo v prvních měsících časově velmi náročné.
Vím, že je to hodně o lidech a někdo může říct, že celá nemocnice za to či ono nemůže, ale od toho jsou vedoucí pracovníci, kteří se mají postarat o to aby jim jednotliví zaměstnanci nedělali ostudu.
Sweetie (ID: 22135)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.09.2011 14:51:25

Na Bulovce jsme rodili v červenci a musím říct, že to bylo fajn, i sranda byla:o) Zejména když jsem se, po dvaceti minutách na monitoru, domáhala odchodu na sál (to se jim moc nezdálo), když jsem se na vyšetřovně marně soukala do košile (až mi z toho rupla voda) nebo když jsem se (opět marně) snažila nacpat nohy do takových těch držátek, který se furt protáčely a někam mi utíkaly. I přes ty zmatky jsme to nakonec všechno zvládli a to dokonce za nějakých 45minut od příjezdu. Jinak co jsem si teda dopřála, to byl samostatný pokoj a musím říct, že za ty peníze to stálo. Sice žádný luxus (ale kdo ho potřebuje), ale v těch 30 stupňových vedrech to bylo něco úžasnýho. Měli jsme s prckem klid, návštěvy nikdo neokukoval a naopak a nikdo Vám nepřepínal telku:o) Jediná věc, kterou bych si pro příště mohla odpustit (samozřejmě kromě stravy dodávané úúúúžasným Aramarkem) byla poradna na Bulovce. Možná je to tím, že jsem zvyklá na něco jiného, ale přijde mi, že zajištění určitého soukromí pro maminky a zorganizování si objednacích časů, tak aby tam jeden nemusel trávit 2 hodiny v čekárně, by už dnes mělo být jakýmsi standardem. Ale jinak fakt super a ráda doporučuji.
420Leona (ID: 18190)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.12.2010 23:33:57

Bulovka super
Rodila jsem tam v roce 2007.Všechno proběhlo na 1.A musím konstatovat, že si nepřijdu jako hysterická ženská tak jsem si tam taky trochu zakřičela.Přístup personálu byl uplně super .vstřícný a milý ..
Vodourka (ID: 16995)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.09.2010 18:55:25

poděkování
Letos v unoru jsem rodila na Bulovce. Byla jsem ráda,že jsem si tuto porodnici vybrala. Velmi mě překvapil přístup personálu. Tak ochotný personál jsem nečekala. Od porodního odd. až po novorozenecký odd. byl personál velmi ochotný, profesionální,usměvavý. Jednali se mnou jako s klientem. Velmi ráda na toto odd. vzpomínám. Své první dítě jsem rodila v karlovarské nemocnici, tam jsem nebyla vůbec spokojená.Tam jsem byla pro ně "obtěžující hmyz". Zdravotní sestry na novorozeneckém a šestinedělí byly velmi nepříjemné a neochotné. Moc děkuji za příjemný pobyt u vás
cibule (ID: 16572)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.08.2010 10:48:06

Bulovka = 1*
3/5/2009 jsem rodila své první dítě na Bulovce a jsem ráda, že jsem si vybrala právě tuhle nemocnici. I když večerní příjezd znamenal šok, protože zatímco co jsem ležela na monitoru, tak nějaká paní rodila a tak strašně křičela, že jsem se chtěla sebrat a utéct (dnes už je mi jasné, že musela být extrémě hysterická, protože křičet a tlačit najednou prostě nejde, ale to jako prvorodička nevíte). Představa, co mě asi čeká byla příšerná, tím spíš, že jsem věděla, že můj chlapeček se neotočil a že budeme rodit zadečkem napřed. Tajně jsem doufala, že se udělá císař a bude hotovo. Nicméně vše dopadlo nad mé očekávání. Naprosto skvělý přístup lékařů, porodních asistentek i sestřiček mě utvrdil v tom, že jim můžu věřit a když mi paní doktorka vysvětlovala, že dítě není příliš veliké (do 3,5 kg), že vše je v pořádku a že bychom to mohli zkusit porodit přirozeně, tak jsem tomu nakonec nechala volný průběh. A povedlo se. Vše šlo v pohodě, epidurál ulevil a netrvalo to ani moc dlouho a kluk byl venku. Moc všem na Bulovce děkuji - všichni byli milí, profesionální, příjemní a dávali mi jasné instrukce co dělat, a proto věřím, že jsme to tak pohodově zvládli!
Mendelinka (ID: 9599)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.05.2009 17:17:24Výživa a vitamíny

Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi