Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Porodnici nedoporučuji
Thomayerovu nemocnici jsem zvolila na základě pozitivních ohlasů mých známých a recenzí na internetu, já osobně bych ji však po mé zkušenosti nedoporučila.

Rodila jsem zde (jako prvorodička) v polovině listopadu 2021 (asi 3 dny před termínem porodu). Do nemocnice jsem přijela kolem 23:00 s pravidelnými kontrakcemi, kde si mě nakonec nechali, neboť jsem stejně měla plánovanou indukci na následující den. Dle UZ totiž mělo mít miminko 4,5 kg a v poradně mi řekli, že bych s mou konstitucí (53 kg, 164 cm) dítě neměla přenášet, aby nebylo ještě větší a nebyl nutný císařský řez. Celou noc se kontrakce stupňovaly, já se však neotevírala. Po celé noci bolestivých stahů mi kolem 13:00 praskla plodová voda, která byla zkalená. Doktorka mě uklidnila, že se to stává, ale že se nyní budou snažit dostat miminko ven co nejrychleji. Myslela jsem si tedy, že to už alespoň brzy bude za mnou. Na porodní sál jsem se však dostala až kolem 15:30 a nevěděla jsem, že tam budu ještě dalších cca 8 hodin. Příprava na porod proběhla v pořádku s příjemnou porodní asistentkou, poté jsem asi hodinu čekala na anesteziologa (byl u jiného případu), aby mi dal doporučený epidural. Ten mi kontrakce sice snížil, ale už tak nepostupující porod ještě zpomalil. Následovalo užití všech možných analgetik, neboť i tak byly bolesti velké. Nová porodní asistentka (kolem 18:00 se měnila směna) byla také příjemná, pravidelně nás kontrolovala a zapisovala do zprávy, ale jinak nebyla moc sdílná. S manželem už jsme tedy byli oba trochu bezradní, neboť hodiny ubíhaly, porod stále nepostupoval a snahu vytáhnout miminko co nejdříve, jak bylo před pár hodinami řečeno, jsem nezaregistrovala. Vrcholem bylo, že po pár hodinách z porodního sálu porodní asistentka beze slova odešla a nechala nás tam samotné asi hodinu a půl. Miminko sice bylo po celou dobu monitorováno, ale já již nemohla bolesti vydržet. Po probdělé noci jsem už neměla žádnou energii. Manžel se šel tedy zeptat, jestli by za námi už někdo nemohl přijít a postarat se o nás. Zjistil, že vedle probíhala operace, takže „naše“ porodní asistentka asistovala na druhém případu a nás, jelikož porod nepostupoval, tam tedy prostě nechali. Až po manželově reakci přišla na sál s porodní asistentkou i paní doktorka. I když jsem nebyla otevřená úplně, navrhla, že mám zkusit miminko vytlačit. Po půl hodinovém beznadějném snažení mi nabídla, že udělá císařský řez. Hlavička miminka byla křivě, takže by se to prý stejně nemuselo ani po dalším tlačení povést. Souhlasili jsme a syn přišel na svět ve 23:36. Byl však naloknutý plodové vody a špatně dýchal, takže si ho hned odnesli, vyšetřili a následně dali na jipku. Navíc měl 4600 g, takže bych ho asi opravdu neměla šanci porodit. Porod tedy byl nepříjemný, ale bohužel i to, co po porodu následovalo.

Syn zůstal na jipce ještě dalších 5 dní, neboť dostal infekci (ode mě či ze zkalené plodové vody, to se již zpětně zjistit nedá). Nutno zde podotknout, že péče o syna byla na nJIP skvělá. Já jsem si také poležela na jipce o den déle, protože se mi z epiduralu dělalo na omdlení. Syna jsem tedy viděla až druhý den po porodu, kam mě zavezli na vozíku. Byla jsem neskutečně fyzicky vyčerpaná a každý krok pro mě byl hodně bolestivý. Občasné poznámky sester na šestinedělí jako: „No to víte, občas má někdo nižší práh bolesti.“ nebo „U nás se maminky po císaři už třetí den normálně starají o miminko, vy se nechcete starat o miminko?“ moc nepomáhaly. Ani to, že mi třetí den řekli, že už musím chodit za synem sama (byl na jiném patře a přes dvě chodby, takže v mém stavu skoro nepřekonatelná vzdálenost), protože nikdo ze sester nebude mít čas mě za ním dovézt. Po pár dnech jsem se tedy nechala i přes stále špatný zdravotní stav propustit, abych mohla jít za synem (oficiálně jako zdravá osoba), pár dní se o něj starat na oddělení nJIP a jít tak co nejdříve domů a mít šanci se konečně v klidu zotavit. Doba rekonvalescence nakonec trvala víc než 2 měsíce (k tomu všemu mi ještě celé šestinedělí hnisala jizva). První měsíc se o syna v podstatě staral manžel.

Postupem času jsem si začala klást otázky, proč se v mém případě nezakročilo s císařským řezem dříve. Už se o něm zmiňovaly v poradně kvůli velikosti miminka, dále zkalená plodová voda a nepostupující porod tomu přihrával. Moje gynekoložka také kroutila hlavou, když jsem jí porod vyprávěla. Otázky vyústily až v sepsání stížnosti na FTN a schůzkou s primářem, abychom si to mohli celé vysvětlit. Bylo nám řečeno, že jsem měla úplně normální nepostupující porod (průměrná doba kontrakcí je prý 11 hodin a u mě trvaly pouhých 10) a že jsem tam bohužel rodila ve špatnou dobu, neboť vedle probíhala operace, která byla na rozdíl od mého případu akutní. Dále prý velikost plodu 4,6 kg (velký plod je dle jejich tabulek až od 5 kg) a zkalená plodová voda není dle jejich předpisů indikací k tomu, aby se zakročilo císařským řezem. Nejsem lékař a samozřejmě nemohu říct (a už se to hlavně nikdy nedozvíme), jak bychom se synem dopadli, kdyby se zakročilo císařem dříve. Jsem však přesvědčena, že minimálně mé zotavení by bylo rychlejší a mohla bych se dříve s nadšením vrhnout na to, co by matka po porodu dělat měla – starat se o své miminko. Myslím si tedy, že tento porod nebyl vyhodnocen dobře a že by se v určitých případech mělo k pacientovi přistupovat individuálně, a ne dle nějakých tabulek a předpisů. Primář mi na můj tristní stav po porodu řekl, že „po bitvě je každý generál“ a že mě to prostě semlelo více než ostatní. Nakonec se však omluvil za špatnou komunikaci při porodu a ujistil mě, že se všemi zúčastněnými již promluvil, aby se to samé neopakovalo.

Nakonec jsem nad tím mávla rukou a nyní jsem šťastná, že jsme konečně po pár měsících se synem v pořádku a (snad) bez trvalých následků. Avšak celý skoro 24hodinový porod, dalších 9 dní strávených v nemocnici a více než 2 měsíce pomalého zotavování mě přesvědčilo, že podruhé na FTN již rodit rozhodně nebudu.
Adelotto (ID: 37635)   osobní profil (nasemimi.cz)
10.03.2022 20:17:00

Velká spokojenost
V Krči jsem přivedla na svět svoji dceru Elišku, která se nečekaně narodila v 36+2 týdnu. Praskla voda, odjela jsem do porodnice. Tam následovalo vyšetření personálem a následně velmi milou blond doktorkou mého věku možná i mladší :-D (30+). Bohužel si nepamatuji jméno. Tato doktorka byla následně i u mého porodu. Vše šlo velmi rychle, následovali kontrakce a já se po hodině ocitla na porodním sále, kde jsem měla mladou porodní asistentku, která mě chodila kontrolovat co chvíli. Musím podotknout, že jsem u porodu měla i Dulu, za což jsem moc vděčná. Porodní asistentka byla velmi profesionální, milá a velmi "k věcí". Prostě věděla jak na to. Ptala se mě zda-li nechci rajský plyn a jiné věci na úlevu. Též byla možnost volby polohy při porodu - nakonec jsem volila klasickou v pololeže/sedu. Eliška přišla na svět za 4 hodiny, bez nástřihu, bez medikací proti bolesti. Vše bylo konzultováno v průběhu porodu a bylo mi ve všem vyhověno. Celý personál byl velmi profesionální a povzbuzoval. V posledním tažení jsem si dost zařvala a i to mi bylo odpouštěno :-D. Po porodu proběhl bonding s dcerou, byla mi přiložena na nahou hruď, následně se šla vážit a měřit. Byl přítomný i pediatr, díky tomu, že se narodila dřív. Prostě nemám co vytknout. Oddělení 6 nedělí mělo velmi příjemné dvojlůžkové pokoje se sociálním zařízením. Vše krásně čisté. Na pokoj chodili sestry kontrolovat miminka, radit nám co a jak. Jak kojit apod. Jediné co se dá vytknout je jídlo, ale s tím se musí tak nějak počítat :-D bylo ho dost, neměla jsem hlad, ale rozhodně nebylo bezlepkové, které jsem zažádala. Ale neřešila jsem. Celému personálu mohu jen poděkovat a jsem ráda, že jsem si vybrala právě tuto nemocnici :)
Nikolka1984 (ID: 37373)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.09.2021 17:58:39

Perfektní práce
Do Krče jsem šla rodit druhého syna po velmi zlé zkušenosti z Motola…nemocnici jsem si původně vybrala jen z toho důvodu,že ji máme blízko od domova a nečekala jsem nic zvláštního,naopak jsem počítala s tím,že jdu někoho zase obtěžovat svým porodem,tak jak se k tomu postavili právě v Motole a řekla si,že je jedno,kde rodím,že to bude všude stejné. Porodnice na mě však vdechla dobrý dojem už při registraci a tím to nekončilo. V poradně byly velmi milé sestry i lékaři,vše pokračovalo ve chvíli,kdy mi praskla voda a na příjmu se mi velmi mile věnovali,sestra mě odvedla do pokoje,který jsem měla sama pro sebe,což jsem ocenila hlavně z toho důvodu,že jsem v něm prožila dlouhé dva dny s kontrakcemi a měla jsem tak díky bohu soukromí. Můj druhý porod byl opravdu náročný a dlouhý a přesto jsem neměla pocit,že bych tím někoho obtěžovala,všichni se mi snažili pomoc,porod mi ulehčit,urychlit,nikdo mě nestrašil,zažila jsem opravdu emoatické jednání s ohledem na můj stav i soucit.Od gynekologie přes perfektní PA až po pediatrii musím říct,že je to nejlepší péče,kterou mi kdy kdo dal a nikdy bych nešla jinam. Porod trval víc jak 40 hodin,přesto jsem porodila přirozeně a bez zranění a následků pro sebe i syna.Doporučuji všem…jen díky skvělému týmu jsem tyto těžké chvíle přežila.
PetraSmelko (ID: 37334)   osobní profil (nasemimi.cz)
05.09.2021 17:54:53

vše v nejlepším pořádku
Ve FTN jsem rodila v dubnu 2020. Mohu pouze napsat, že jsem byla nadmíru spokojená!
Už kontroly v poradně probíhaly velice dobře, žádné dlouhé čekaní a moc příjemné sestřičky.
Porod proběhl bez komplikací, především díky MUDr. Chromjakové, která je odborníkem na svém místě! Velice příjemná byla i porodní asistentka (bohužel nevím jméno). Prostředí porodního sálu hezké a moderní.
Po porodu proběhl okamžitě bonding, na sále jsme strávily s dcerou 2 hodiny a poté nás převezli na pokoj. Malá byla pryč pouze pár minut, poté se sestřička přišla zeptat, zda ji chci hned k sobě nebo se prospat a poté mi ji zavezou.
Pokoje jsou na zdravotnické zařízení velice příjemně a relativně moderně zařízené, měla jsem na pokoji TV, rychlovarnou konvici, lžičku a plastové jednorázové příbory. Sprchu s WC jsem měla společnou pouze s dalším pokojem (můj pokoj byl jednolůžkový). Takže naprostá spokojenost!
Co se personálu týče, nemám jedinou výtku. Během 4 dnů jsem zažila 2 směny a všichni byli nadmíru příjemní a ochotní (především velké díky sestřičce Petronele za spoustu rad a instrukcí). Personál mi přišel vstřícný a empatický (od sestřiček, lékařů až po uklízečky).
Po přečtění různých recenzí před porodem jsem čekala provoz jak v "továrně" a očekávala, že personál nebude mít moc času, ale ve finále to vůbec neplatilo. Pokud jsem potřebovala radu či pomoc, vždy se sestřička či lékařka dostavily během pár minut.
Ještě hodně propíraná nemočniční strava :-) Měla jsem s sebou nějaké menší "zásoby" z domova (byly zakázané návštěvy), ale ve finále jich nebylo téměř potřeba (až na nějaké dobroty). Jídla bylo dostatek, především snídaně a večeře se většinou ani nedaly sníst. Obědy byly chuťově dost slabé, to je pravda, ale zase nejsme v All Inclusive 5* hotelu :-D Hlady se určitě netrpí a není pravda, že pokud jídlo nesníte během hodiny, rovnou vám jej odnesou. Sestřička se vždy zeptala, zda si nechci nedojedené jídlo nechat na později, jen bylo potřeba ho přendat z nemocničního podnosu na tácek, který byl na pokoji k dispozici.
Celkové mohu Krč opravdu pouze doporučit, velice příjemné překvapení po všech stránkách!
Monilkaa (ID: 35829)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.05.2020 14:26:18

Jako prvorodička sem zklamaná
Ve FTN jsem rodila na jaře jako prvorodička. Celý můj pobyt tam byl ok, bylo o mě a miminko postaráno, nicméně tři věci se mi nelíbili. Za prvé- jako dětská lékařka tam chodila na kontrolu starší tmavo vlasa lékařka. Musím říct, že byla velmi nesympatická a nepříjemná a celkově velmi kazila dojem příjemné porodnice. Za druhé - jako prvorodička bych čekala, že mě budou po porodu sestry nějak instruovat,konkrétně mám na mysli ze mi mohly třeba říct že miminko se má prisat k prsu co nejdříve, ať ho přiložím hned jakmile mi ho dali na břicho. Bohužel se nestalo, takže mi takhle pokazily kojení, dítě se pak už nechtělo prisat a když se tak stalo, tak uz bylo pozdě a mléko se už nespustilo. Za třeti- sestry tam byly všeobecně moc milé, i laktační poradkyně byly skvělé, nicméně se mezi nimi našla i sestra, která vám podle mě nemá co dělat. Nevím jméno, ale je to taková trochu čarodejnice,takové nečesané vlasy, kolem padesáti let .... Dost nepříjemná byla a když strkala mému miminku do pusy prst (díky tomu nerozkojení se mě musela učit krmit stříkačkou) tak si před tím ani nevydesinfikovala ruce a za nehty měla špínu! A tím, že mi řekla, že moje dítě mě prostě nechce, protože se nechtělo prisat, mě utvrdila v tom, že ta nemá v porodnici co dělat. Zvažuji, že na ni napíšu stížnost. Kdybych zde musela rodit znovu, tak určitě nenechám tuto sestru se k mému dítěti vůbec přiblížit.
Verca (ID: 34582)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.08.2019 21:52:20

NAPROSTA SPOKOJENOST
Tak zacnu asi tim , ze jsem zde rodit nechtela, ale dalsi porodnice v Praze jsem zavrhla a tahle byla na doporuceni kamaradek v poradi 😁. Jako poradnu a 3hodinove cekani zde kritizovat nechci, to je ve vetsich nemocnicich asi vsude stejne,takze rovnou k porodnici. Ve 42tt me vzali na prijem k indukci. Desne jsem se bala, ale hned ve dverich si me prebrala moc mila sestricka a odvedla me do 1luzkoveho pokoje- na me prani 😊.....pak mi vysvetlila co kde vsechno je a jak to tam.chodi. Asi za 15minut prisla lekarka, zkontrolovala porodni cesty a zavedla ctvrt tablety na vyvolani. Kontrakce prisli za neuveritelnych 30min.....to jsem ani ja jako 3. rodicka necekala....za hodinu a pul po silenych bolestech me vezli na sal....tam mi pridelili a predstavili PA - zase
moc mila! a dali na porodni box - sice fakt malinkaty ale muj 😁 Za par minut dorazil manzel a ja prave zacinala rodit. Bylo to desny! Sileny! Ale ven mimi muselo....celou dobu u porodu PA a Lekarka myslim Sejkorova ( takova mila, drobna blondynka) no proste vse super.....ve finale byli trochu problemy, ja uz nemohla vycerpanim tlacit a malej se seknul nekde v prodnich cestach😏 uz jsem ani nemela silu resit co se deje! Manzel jo - prihrnuly se ve vterine dalsi sestry asi PA a starsi lekarka, rozhodli , ze se musi pouzit nejaky vakuova pumpa aby ho dostali ven....zalehli mi na bricho a uz se s tim neparali...jinak bych o maleho asi prisla!!! Vyndali ho na posledni chvili ♥️ Mimochodem ten drobecek vazil 4730g!!!! Tak si dovedete predstavit co to bylo ♥️😍 Ja uz teda rodit nikdy nebudu, ale kladne recenze na Krc budu sirit okolo sebe vsem! Abych to teda shrnula - nepotkala jsem zde za cely pobyt nikoho neprijemneho, drzeho nebo povrchniho! Naprosta profesionalita u kazdeho!!! Kazdy ochotny, mily a vstricny- nikdo me neodbyl ani s tim nejblbejsim dotazem ktery jsem mela 😁.....sestricky pomahali naprosto se vsim! Snad i utrit zadek! Takze vsem budoucim maminkam , ktere chteji rodit v prijemnem prostredi a ne ve vyrobni lince na deti, chteji si po porodu zaroven i odpocinout, jedine doporucuji!!!! TOP!
Jenickova (ID: 31864)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.03.2018 17:38:43

ZOUFALÍ DOKTOŘI Z FTN SI SAMI PÍŠÍ KLADNÉ PŘÍSPĚVKY
HAHAHAAHA.........
ZOUFALÍ DOKTOŘI Z FTN SI SAMI PÍŠÍ KLADNÉ PŘÍSPĚVKY.....
Šikana, buzerace, hnus, fuj, zlé doktorky, zlé sestry........
Nic horšího jsem v životě nezažila než tak ZLÝ přístup takzvaných doktorech a takzvaných sester z FTN.
STYĎTE SE.
ODEVZDEJTE SVÉ PROFESE A BĚŽTE UKLÍZET!!!!!!!
Něco takového jako PERSONÁL FTN nemá LIDSKOST, nemá právo si hrát na lékaře, nemá právo na nic.
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
09.12.2017 17:31:45

Indukce k porodu
Po přečtení nemilých komentářů mi to nedalo sem nenapsat čerstvou zkušenost s indukci v FTN v Krči - přístup skvělého personálu naprosto nad očekávaní, služby a starostlivost jak gynekolog. tak i novorozeneckého oddělení počas celé doby hospitalizace naprosto bez žádné výhrady. Spíš naopak: ochotný personál! - pravidelné kontroly stavu matky a dítěte po 2 hodinách 24 h denně po celou hospitalizaci, pomoc pro nezkušené matky se začátkem kojení (výsledek - dítě plně kojeno - AŤ ŽIJE LAKTAČNÍ LIGA), co se týče samotného porodu - PA s lékařkou na sálu neskutečně pomáhají! = kontrakce se nečekaně přechodem z pokoje na sál změnili během kratké doby po 2 min, takže se nestihla ani příprava a ani nic proti bolesti (ani Entonox, nic - normálný člověk počítá i s takovou možnosti, vždy se může stát cokoliv) = přesto jsem díky profi přístupu a pomoci PA s lékařkou zvládla porodit větší dítě! DULEŽITÉ: porod je také o přípravě jak fyzické, tak po psychické stránce předem (jít k porodu s tím "tak jsem tady, tak mně poroďte" není rozhodně dobrý přístup - vše začína v hlavě matky a za to nemocnice nemůžou) - doporučuji cvičeni pro těhotné pořádané FTN od 16. týdne těhotenství - díky tomuto cvičení (+ skvělé rady a tipy pro průběh porodu sestry) jsem byla připravená jako nikdy, jako prvorodička jsem bez obtíží zvládla 1. i 2. dobu porodní, šití bych přirovnala rýmě. Jídlo a podobné blbosti nebudu hodnotit, nejste tam na welness pobytu. Takže za mně = NAPROSTÁ SPOKOJENOST A DOPORUČUJI VŠEM TĚHOTNÝM!!!
panenka (ID: 29375)   osobní profil (nasemimi.cz)
07.04.2015 15:13:01

Nedoporucuji v zadnem pripade
Bohužel musím souhlasit, otřesný ústav, kde se zastavil CAS v komunismu, zřejmé tam zaměstnávají odpad lékařů, které jinde nechtějí, protože své práci absolutně nerozumí a nezajímají je pacientky, bohužel ani nedokáží přiznat svou chybu a lžou, což je naprosto otřesný u lékařů, kteří maji zachraňovat životy a skládali přísahu, zabili moje dítě. Naprosto otřesný ústav, kde jsou ozraly lékaři motycka. Stupidni burgetova a jiné!! Čekám na soud a doufám, ze pravda vyjde najevo a tyhle zmije budou potrestány! Kazdymu z nich kdo se podílel na smrti mého miminka at se to stokrát vrátí!!!
matynka11 (ID: 28150)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.02.2014 08:09:50

doktorka Enemy
Drahá blonďatá doktorko Enemy, dosud žasnu nad tvou neuvěřitelnou jistotou a klidem, že se ti za ta zvěrstva, co pácháš, nic nemůže stát, doteď nemůžu pochopit tvůj přístup k životu a světu, věříš v Boha? Máš nějaké autority? Bojíš se něčeho? Bojíš se smrti? Jak píšeš o celebritách, já žádná celebrita nejsem, porodní plán a všechna razítka a potvrzení v knížečce jsem měla jen proto, že mě k tomu otravnému obíhání všech institucí nutil můj gynekolog, a tys mě za to ještě málem zabila... uvědomuješ si, drahá doktorko blonďatá Enemy, že jsi mě mohla zabít? Jseš si tak moc jistá, že by nikdo na nic nepřišel, kdybys mě zabila? Dobře se ti usíná v noci? Já tě nechápu... Hraješ si na pána nad životem a smrtí? Doktorko Enemy, já pevně věřím, že tě do toho kriminálu dostanu a pokud ne, doufám, že tě budou celý život ve snu strašit tvé protiprávní jednání...
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.09.2013 22:36:31

něco málo ze zákona...
Díl 2: Trestné činy proti zdraví

§ 145 Těžké ublížení na zdraví
(1) Kdo jinému úmyslně způsobí těžkou újmu na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let.
(2) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) na dvou nebo více osobách,
b) na těhotné ženě,
c) na dítěti mladším patnácti let,
d) na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti,
e) na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví, nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona,
f) na jiném pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání,
g) opětovně nebo poté, co spáchal jiný zvlášť závažný zločin spojený s úmyslným způsobením těžké újmy na zdraví nebo smrti nebo jeho pokus, nebo
h) ze zavrženíhodné pohnutky.
(3) Odnětím svobody na osm až šestnáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.
(4) Příprava je trestná.
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.09.2013 21:52:09

doktorka Enemy
Mám pocit, že kladné příspěvky si sem jako Enemy píšou doktorky samy, jinak by nemohly obhajovat vyslíkání novorozenců a jejich vystavování u oken, kudy v únoru mrzlo až praštělo. Jo, jak píše doktorka Enemy, dotoři mají rádi, když přijdete bez PORODNÍHO PLÁNU, ten já jsem bohužel měla, protože mě to nabulíkoval gynekolog, jinak bych nic takového nevytvářela, a to jejich hrdosti asi příliš vadí, musí se to nechat na doktorech, ti jsou nejchytřejší - já zas poslechla svého obvoďáka a za to jsem trpěla, viď doktorko Enemy... A jídlo že bylo špatné? Jídlo bylo to jediné dobré na celé thomayerce. Uklízečku jsem tam za celý pobyt neviděla nebo nevnímala, jak taky jinak... ta by byla ta poslední, co by mi mohlo na tom ústavu vadit. Takže doktorko Enemy, ty budes asi maskovaná blonďatá mladá doktorka z Krče, co tam provádí ty zvěrstva při šití a nebo ta stará brejlatá strašně zlá, co mi rozdrtila bradavky, pak si tu píše kladná hodnocení, jak jsou tam doktorky super a uklízečka špatná...takže Enemy, nevěřím ti ani slovo, ty seš doktorka, viď :o) takže všem zlým doktorkám přeju, at se svou pomocí do toho kriminálu dostanou.
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.09.2013 21:46:44

HROMADNÁ ŽALOBA
Kdo byl postižen Krčí stejně jako já, ozvěte se mi a podáme HROMADNOU ŽALOBU na Thomayerku, myslím, že si to celá Thomayerka i se svým personálem po právu zaslouží...
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.09.2013 21:16:36

bohužel, pravda
zvěsti o krči JSOU pravdivé. nidko by si toto nevymyslel,nikdy by mne nenapadlo ani ve snu, že lidské zrůdy opravdu existují... nikdy bych neplýtvala svým osobním časem, abych se vypisovala tady na webu a chodila po právnících a soudila se - kdyby to nebyla pravda... Kéž by to nebyla pravda a nemusela sem si vytrpět tu bolest. Bohužel se lékaři v porodnici kryjí a i když jsem šla na kontrolu se strašnými bolestmi zašitého nástřihu, tak lékař mne jen prohlédl a konstatoval, že musím čekat, až stehy vypadnou. že by mi nějak odstranil stehy ze zaškrcené tkáně? To by asi musel řezat a tekla by mi krev znova... Soud na thomayerku aby si toto už nedovolila ani jedna doktorka a aby porodnice nekryla svůj špatný personál.
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.09.2013 21:02:39

NEDOPORUČUJI- UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ
Naprostý souhlas, že to je nejhorší ústav v republice... v porodnici se mnou jednali nejen nedustojne ale tak, že ohrožovali mé zdraví. Po porodu při šití mi doktorka vytvořila dva zaškrené uzlíky tkáně, které podvázala a tyto mne celé dva týdny bolely, protože zaškrcená tkáň napuchla a bolelo to den ze dne víc a víc, stokrát za den jsem si potřebovala sednout, při sezení to bolelo samozřejmě nejvíc, jídlo jsem v porodnici už jedla ve stoje, při každém kroku mne bolela tahle zaškrcená tkáň... Musela jsem čekat dva týdny, které jsem protrpěla bolestí k zešílení, než mi stehy vypadly a s nimi i zaškrcené uzlíky se uvolnily. Divím se, že mne doktorka nezabila, protože si myslím, že jsem mohla mít i tromba... Bohužel jiná doktorka mi "zkoušela" bradavky před kojením tak, že mi v prstech rozdrtila bradavku, až mi tekla krev... a to mi předtím již několik sester zkoušelo "bradavky" a dělaly to normálním způsobem, takže ne brutálně až do krve. Druhý den jsem zkoušení bradavky odmítla, takže si lékařka vymyslela, že mám candidu albicans v prsou a že si musím mazat před každým kojením prsa, aby to syn nechytil. Po návratu domů jsem se na webu dočetla, že se tato mast nesmí používat ani v těhotenství, o přímé konzumaci novorozencem vůbec nemluvě! Další věc, kterou si doktorka vymyslela, bylo, že jsem musela své dítě vyslíkat a vystavovat u okna, aby ztratil žloutenku, jinak by mne nepustila domů. Syn se samozřejmě podchladil, protože mi stále vyčítaly, že má žloutenku a že ho nedostatečně vyslíkám - byl únor a táhlo okny zima, takže se podchladil a když jsem oznamovala nízkou teplotu, okřikly mne, že neumím měřit... a pak dělaly co se dalo. Ponižování, musela jsem ukazovat svá údajně nemocná prsa houfu studentek, přitom opakuji, že žádnou candidu albicans jsem v prsou neměla... A další případy nedůstojného chování a zacházení. Bohužel nemám žádné důkazy tohoto zacházení, je to už 3roky zpět, ale nedovedu si představit, že bych se já takto chovala ke klientům firmy a že by mne firma nevyhodila. Nechápu, jak někdo takový může pracovat v porodnici, jak takové chování může porodnice tolerovat. Podle mne by měly ony obě lékařky jít na 3 roky do vězení za ublížení na zdraví. Podám trestní oznámení a obě lékařky půjdou sedět do vězení alespoň na 3roky!!!!
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.09.2013 20:56:24

Rozhodne nedoporucuji
Nejhorsi ustav v republice. Spatny pristup. S tezkou preeklampsii me v 39 tt. misto hospitalizace a okamziteho ukonceni tehotenstvi, kdy miminko melo spatne ozvy poslala Mudr. Burgetova domu druhy den muj chlapecek zemrel. Po te ozraly Motycka me nechal s odloucenou placentou krvacet celou noc az do rana, az se mi prestala srazet krev a malem jsem vykrvacela..v kritickem stavu polomrtva jsem skoncila na ARU na pristrojich. Otresny zazitek ktery poznamenal muj zivot a zbytecna smrt miminka, ktere tu mohlo s nami dnes byt a smat se. KRC nikdy v zivote!!! NEDOPORUCUJI!!!
Eri (ID: 27396)   osobní profil (nasemimi.cz)
13.08.2013 07:42:07

Doporučuji
Mám stejnou zkušennost jako je příspěvek ze 4.2.13 od slune.0901... Rodila jsem našeho prvního sviště 3.4.2013. Také jsem byla celá nervozní z toho co mne asi v ten den "D" čeká. Krč jsem zvolila hlavně z důvodu že je nejblíž našemu bydlišti, rozhodně jsem neřešila jestli tam mají nově vymalováno a zda-li je to podnik takříkajíc " první cenové ".Neměla jsem připravený porodní plán, neprošla jsem žadným kurzem....Můj přístup byl prostě takový, že ONI nejlépe vědí co dělají a že já je budu poslouchat. Nejdůležitější že je, aby byl junior v pořádku a já konec konců také.
Porod proběhl v pohodě, celkem dost rychle a na to, jaký tam toho dne měl celý personál frmol ( musela jsem čekat ve sprše než se uvolní porodní box ), tak musím říci že byli všichni moc milí, příjemní a dostalo se mi výborné pozornosti a péče. Nebyla jsem na nadstandartu a nelituji toho. Všechny sestřičky byly moc příjemné a hlavně bylo vidět, že se o děcka krásně starají. Syn musel být z důvodu žloutenky pod UV lampou a když jsem se na něj šla podívat, měla ho sestřička u sebe a mazlila se sním protože plakal a vzhledem k tomu že ještě nebyl čas na krmení chtěla mne nechat odpočinout ( myslela si že spím ).
Abych ale nebyla nechutně pozitivní ( :-)) ), krapet jsem nepochopila hromadné instruktáže, jako např. ukázku koupání. Z toho jsem byla celkem nesvá,ale zašla jsem pak za jednou sestřičkou jestli by mi to ještě jednou neukazála a vše bylo ok. Vím že si hodně maminek stěžuje že se jim nedostává indivindi péče, ale myslím si že není v silách sestřiček starat se na 100 procent o mimčo a na 150 o maminu. Pokud něčemu mamina nerozumí, ať se zeptá, vždy jí rády odpoví a poradí....to je má zkušennost. Co se týče stížnosti " Kdur ", že někdy nestihla jídlo, tak s tím jsem také neměla ten nejmenší problém. Když chodila sestřička po pokojích aby upozornila na to že bude jídlo, jednoduše jsem řekla že očekávám návštěvu a že si jídlo sním později pokud by to bylo možné....vždy to možné bylo a bez problému.
Ad " Xantypa " - že je nutili svlékat novorozence a dávat k oknu. Já jsem to musela dělat také, v pokoji bylo vedro a nikudy netáhlo..tak nevím. Bohužel ale nesvítilo moc sluníčka a tak nakonec stejně skončil pod lampou.
Jedna věc by tu ale byla, co mi lezla na nervy a to uklízečky :-)
Pokaždé vlítla do pokoje a začala tam dělat kravál s koštětem a narážela do všeho možného..tak to mi fakt lezlo na nervy a říkala jsem si v duchu " ještě jednou třískne do té postele, tak jí pošlu do p.... " ..no uklízečka třískla a já nic neřekla, počítala jsem do deseti a dýchala z hluboka :-))
Tááákže, suma sumárum.....pokud se nám ještě zadaří, tak do Krče rozhodně ANO. Nechci nikoho urazit, ale pokud je normální mamina co tam jde rodit a nehraje si na nějakou " celebritu ", tak je normální i personál co se o ní stará.... Ještě na závěr, sestřička mi říkala jak si například nějaká maminka stěžovala ( dokonce snad soudně ), že se jí nedostalo žádné empatie a že se na ní sestřička pokaždé když jí viděla nesmála od ucha k uchu....( doufám že ten spor mamina projela na celé čáře a nechci si ani představovat, co takový člověk vychová z dítěte ..... ) Všem sestřičkám a doktorům velký dík !
Enemy (ID: 27117)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.06.2013 13:36:06

V Krči jsem rodila 13.1.2013 a byl to můj první porod, takže jsem nevěděla, co mě čeká a jak to bude vše probíhat. Ale vše bylo naprosto perfektní. Porodní asistentka byla moc příjemná, věnovala se a hodně pomáhala s porodem. Porod probíhal na porodním sále, které jsou samostatné, takže jsem tam byla s přítelem, celou dobu podporoval. Přípravna a ostatní prostory jsou nové a hezké. Na oddělení šestinedělí byly sestřičky super. Takže vše bylo ok, personálu porodnice můžu poděkovat za perfektní péči.
slune.0901 (ID: 26423)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.02.2013 21:03:59

Určitě doporučuji!
TP 07/10/2012: Tuto porodnici vřele doporučuji! Byla jsem na standartu a nebylo nic, s čím bych byla nespokojena. Při porodu se mi vystřídala směna a lítalo k nám spoustu doktorů, všichni včetně porodních asistentek byli velice vstřícní a to se týká i ostatního personálu na oddělení 6ti nedělek. Jediné 2 drobnosti, které nebyly nikterak vážné, byly, že jste mohla díky vyšetření nebo kojení přijít o jídlo a návštěvy, které probíhaly na chodbě, kde protahovalo - nebylo to však nic, co by se nedalo zvládnout nebo vydržet, vše ostatní probíhalo skvěle a to je mnohem důležitější!
Kdur (ID: 25441)   osobní profil (nasemimi.cz)
02.01.2013 16:28:21

TAKÉ UŽ NIKDY VÍC!
Zašila mě doktorka tak, že mi zaškrtila dva uzlíky, které den ze dne víc a víc bolely, nemohla jsem se posadit, zaškrcená tkán byla opuchlá, trpěla jsem bolestí 14dní než "stehy" vypadly a tím i stehy použité na to zaškrcení dvou uzlíků... V porodnici mě přesvědčovaly, že mám candidu albicans a nutili mě natírat Pevarylem bradavky před kojením, můj novorozenec měl pak pusu i v puse plné krému... Přitom naše dětská lékařka ihned řekla, ať mu nic nemažu ani sobě, že candidans na bradavkách nemám. Doktorka v porodnici mi rozdrtila bradavku do krve, že mi tekla krev a bolelo to strašně při kojení.... Novorozence se žloutenkou nás nutily vyslíkat a dávat k oknu v únoru, ano, z oken táhlo, dveřmi táhlo, malý se podchladil, já jim ukazovala teploměr s nízkou teplotou, sestra mi řekla že neumím měřit teplotu, pak modral, pak honem začali něco dělat...
Hrůza, už nikdy více zažít ubližování, ponižování a zlé sestry i doktorky, celý ten personál...bohužel.
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.11.2012 10:56:22

POZOR !!!
Trvalo mi dlouho než jsem se vzpamatovala z toho, co se mi stalo. Krvácela jsem v 9. měsíci a vrátný mě bez mrknutí oka poslal pěšky cca kilásek do porodnice, sestra mi na rovinu řekla, jestli to hoří, protože by se mnou musela vyplňovat 20 min papíry, bylo mi do pláče. Když jsem trvala i tak na lékaři, ten mi sdělil, že rodím. Porod byl nedůstojný, přišla jsem tam v jednu, dělali vše proto, aby mě na sál vzala ranní směna, oddalovali kontrakce magneziem, děťátko ale i tak chtělo na svět,při porodu zjistili, že jsem měla zkalenou vodu. Na sále nešel kyslík, šla jsem císařem, anesteziolog si po zavedení epidurálu všiml, že nejdou hodiny, nevěděl jak dlouho to už tedy působí, tak dvakrát do mě řízli za živa, pak mě raději uspali celkově. Návštěvy tam nesmí, jídlo na pokoj si brát nesmíte, manžel byl zoufalý a tak šáhl do kapsy a zaplatil mi nadstandard.. adstandardu z oken táhlo, topení jim nešlo, malá tam dostala rýmu, plastové zahradní židle, ošoupané křeslo ze 60.let, ale návštěvy tam mohly, jídlo vám nechali na pokoji jak dlouho jste chtěla.. platili jsme si spíš lidský standard. bylo to smutné.. Píšu jen zkušenost, nikdy jsem recenzi nikde nenapsala, bylo mi ale sděleno, že o tohle se mám podělitV n
Ibiss (ID: 25712)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.10.2012 22:02:16

Oba palce nahoru
Budu strucna. Sestricka na prijmu v den porodu nic moc, ale porodni asistentka a ostatni sestricky na sale byly na vybornou! Rodila jsem bez anestetik spontanne. Jen to siti se nejak nepovedlo, ale co jsem cetla tak neni jednoduche sesit nateklou tkan uplne dokonale, tudiz to neberu jako minus.
Odd.sestinedeli super (mela jsem stredni nadstandart) a na vsechny sestricky i vzpominam jen v tom nejlepsim. Domu jsem odchazela bez obav co bude dal. :) Doporucuji
Dianocka (ID: 24299)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.04.2012 08:46:02

Hodnocení
Dobrý den, porod jsem měla spontánní a snadný, ovšem při šití mi doktorka zaškrtila tkán na dvou místech takže mi tam vznikly bolestivé uzlíky, z čehož se stalo peklo 14denní, kdy jsem na "tom" musela denně neustále sedět nebo ležet a šílela jsem bolestí. Nevím, zda tato praktika podivná je normální nebo mě to mohlo i zabít kvůli krevní sraženině. Každopádně poporodní je strašné oddělení. Takže můj názor je nespokojenost.
xantypa (ID: 23228)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.01.2012 15:25:40

hodnoceni porodnice FTN
Dobrý den,reaguji na dřívější příspěvěk loupik.z 26.1.2011.Vím ,že toto téma se již asi proprané a nechytám se :o),ale moc Vás prosím o radu!loupik psala že ma vybranou FTN,protože zde pracuje její gynekolog.Tahle kombinace mi přijde idealní,ale nevím o tom,že by tamní gynekologové měli ješte jinde svoji praxi??Bylo mi sestrami sděleno,že ženy tam dochází pouze posledních cca 7 týdnu před porodem a jejich doktoři neprovází ženu celé těhotenství.Loupik byla tč.ve 4měsíci.Víte prosím některá co a jak??děkuji Vám
Irma (ID: 21663)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.08.2011 19:37:18

na jedničku s hvězdičkou
Zdravím, rodila jsem v Krči 24.5.2011 a byla jsem naprosto spokojená. Porodní asistentka měla trpělivost a starala se o mě skoro nepřetržitě, než jsem porodila. Na oddělení šestinedělí jsem strávila 5 dní. Sice mě trošku zklamalo, že není rekonstruované, ale těch pár dní mi to tedy vůbec nevadilo. Nejdůležitější byl přístup personálu, který mi ani jednou nedal najevo, že je obtěžuju, naopak se velmi zajímali o můj i dcerky stav a pomáhali nám se rozkojit a psychicky mě podporovali, když jsem pořád bulela z hormonů a nedostatku mléka. Všem děkuju a pokud budeme mít druhého prcka, tak jedině do Krče.
petrabam (ID: 21194)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.07.2011 15:40:46

Dobrý den. Rodila 9. února 2011 v Krči a byla jsem spokojená. Jelikož jsem rodila poprvé měla jsem hrozný strach a nevěděla jsem jak vše bude probíhat,ale porodní asistenky byli velmi hodní a se vším mi pomohli. Samozřejmě jsem využila možnost píchnutí epidurálu, což je výborná věc.Takže mi porod vůbec nevadil ani nebolel.Můžu doporučit, snad jen negativa - ležet 4 hodiny po porodu, nesmíte ani na záchod, pak se vám přivstání motá trochu hlava a je vám nazvracení. Ale vše pomůže delší spánek.Poslední negativa je cena je dosti vysoká ( 5700,-). A závěr bych chtěla poděkovat všem na sále a setřičkám na oddělení šestinědělí.
Lucka (ID: 20468)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.05.2011 21:54:35

Krč doporučuji!!!
V Krči jsem rodila 26.12.2010 a mohu jen doporučit! Velká část pavilonu (vč. porodních sálů) prošla rekonstrukcí, takže je vše krásné, čisté a nové. Prenatální poradna to samé. Měla jsem nadstandard a nelituji jediné koruny. Cítila jsem se opečovávaná jako na hotelu :-) Jídlo bylo prostě nemocniční. Jinak sestry všechny ochotné a šikovné, s malým mi pomáhaly, na všechno měly odpověď. Skvělá porodní sestra (porod mi vyvolávali).
Cítíte zde osobní přístup, není to jak na běžícím páse :-)))
Já jsem hodně vybíravá a nemám daleko pro tvrdší slovo, když se mi něco nelíbí, ale tady to bylo všechno perfektní.
Lucie (ID: 20469)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.05.2011 21:44:20

Stoprocentně ANO
Sama za sebe musím pouze doporučit. Personál perfektně vyškolený, mezi sestřičkami žádná "nána" všichni velmi ochotní a milí. Péče o novorozence super péče o maminy totéž já mohu fakt jen chválit a chválit. Samozřejmě se asi všude najde někdo, kdo kazí průměr, ale já měla to štěstí a nenarazila na něj :-)).
Mimochodem rodila jsem císařským řezem a fakt byli všichni úžasní. Jediné proti je otřesné jídlo...to se fakt nedá :-) a jak často čtu, že je to stará nemocnice takže prostředí nic moc, tak mě se to prostě nezdálo. Dokonce bych řekla, že většina nemocnic je na tom hůř. Co je ale důležité je to, že ti sice při přijmu nevaří čajik a nemasírují nohy a pokoj zcela jistě není zdoben kreativní výmalbou, ale nenechají tě zbytečně trpět, neponižují tě, nekřičí, nesoudí a když nevíš jak kojit, tak tě to prostě naučí. Já dávám jedničku s hvězdičkou, a to si milé dámy myslím, že jsem fakt hysterka, ale tady vážně nebyl nejmenší důvod :-))
PS: mají tam nejlepšího primáře na světě :-))))
Niki24 (ID: 19608)   osobní profil (nasemimi.cz)
08.03.2011 10:01:50

Doporučuji
Dobrý den, v srpnu jsem rodila svého klučíka v Krči. A byla jsem naprosto spokojená. Jak na prohlídkách před porodem, tak i s pobytem před a po porodu. A to jsem tam byla poměrně dlouho. Porod mi vyvolávali 6 dnů. A přesto mám jen samé dobré vzpomínky. Sestry moc milé a doktoři také. Vysvětlili mi klidně co a jak.Prostředí sice nic moc, je to stará budova, ale důležitý je přístup a celková péče, a ta je na 1. Takže případně, jestli bude druhé mimi, jdu rozhodně zase tam.
lsx (ID: 19431)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.02.2011 09:45:58

spokojenost
Také jsem před 13 lety rodila svého jedináčka v Kči a nemůžu si stěžovat, byla jsem tam s péčí spokojena, jen hygienické zázemí bylo nedostačující a strava byla tehdy poněkud špatná, ale miminko jsem si stejně odtamtud přivezla zdravé a silné: 3,85 kg.
Shánělka (ID: 19007)   osobní profil (nasemimi.cz)
31.01.2011 09:05:30

dobrá volba
Dobrý den. Jsem ve 4-tém měsíci těhotenství a také jsem se rozhodla rodit v Krči, jelikož tam pracuje můj gynekolog a já nikdy v nemocnici nebyla, tak to byla snadná volba. I já jsem slyšela, že jserm blázen,když chci rodit v FTN, že je to prý hrozné a že by tam nikdy nešli. Jsem tedy ráda, že zde čtu chvály a věřím, že jsem si vybrala dobře :)
loupik (ID: 18935)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.01.2011 12:41:53

Zvěsti o Krči nejsou pravdivé
Zdravím všechny nastávající maminky, když jsem se rozhodovala o porodnici v které budu rodit byla mezi jednou z nich Krč. Spousta mých kamarádek mi tvrdilo, že v Krči je to strašný, ať o ní vůbec neuvažuju! Vzhledem k tomu, že nejbližší porodnice mého bydliště je Krč, a já byla těhotná přes léto, jsem učinila rozhodnutí, že přeci nebudu pak ke konci těhotenství jezdit každý týden až někam k Apolináři a učinila jsem dobře. Prenatální péče byla výborná! A při přijmutí a po porodu byli všichni úžasní! Ale nejpřekvapivější pro mně bylo, že jsem rodila sama na jednom sále, což bylo apsolutní soukromí a co bylo komfortní ta sprcha na sále, která překvapivě při kontrakcích uvolní! Abych se ještě vrátila k té zvěsti, že je to v Krči strašné UVĚDOMILA JSEM SI, že všechny, které říkali, že je to v Krči strašné tam vlastně nerodili a jen to zaslechli bůh ví kde. KRČ JEN DOPORUČUJI! Ještě chci podotknout, že jsem měla komplikovaný porod, protože jsem rodila syna 30.9.2009 o velikosti 55cm a váze 4420g a přesto dokázali člověku psychiku tak uvolnit, že se člověk pak díví, že to zvládnul! Tak přeji všem nastávajícím maminkám mnoho úspěchu při vybírání porodnice!
Danča (ID: 13298)   osobní profil (nasemimi.cz)
02.01.2010 11:31:00

KRC je opravdu fajn
DOBRY den rodila jsem jiz po 3 z toho 2 krat v podoli kam jsem chtela i po 3 ale bohuzel nebo snad bohudik bylo plno . Dnes uz mohu rict bohudik neda se to s Podolim vubec srovnat necekala jsem tak mile lidicky jak na porodnim sale tak i na sestinedeli bylo to moc fajn pristup sestricek i doktoru.Rodila jsem 20.6.2009 a jeste jednou bych chtela vsem moc podekovat za peci o nas maminky a nase miminka.
ARALKA (ID: 10639)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.07.2009 17:45:07

nebojte se krce
dobry den chtela bych se s vami podelit o super zazitek s porodnici krc.....
mam tri deticky prvni narozene v podoli a k tomu mam jen jedno slovo a to hruza....druhe u apolinare a treti rocniho kluka v krci a to jen proto ze vsechny porodnice ....obsazene....mela jsem hrozny strach porad jsem nekde cetla jak je to tam hrozne...ale opak je pravdou od prvni chvilky jsem byla spokojena je pravda ze prostredi moc prijemne neni ale ohledne doktoru nemam zadnej negativni zazitek sestricky na sale uzasny komunikativni a moc hodny vojtiska rodil primo primar :) neeee s protekce ale proto ze jsem ho vzbudila tak ze se prej podiva na toho kluka co ho ve dve rano vzbudil prijela jsem tam ve dve a ve 4.27 byl malej na svete a to me porody pred tim ? no hruza nikca 19 hod a terezka28 hodin a bylo to vsem jedno tady me nikdo nenechal ani vterinu samotnou.... po porodu: az na par veci ohledne koupelen vse taky super o miminko naprosto uzasne postarano a o me taky....neni to jako jinde tady se opravdu miminkum venuji hladi je chovaji atd....kdybych se jeste jednou zblaznila a chtela dalsi mimi coz doufam ze nee preci jen tri jsou vic nez dost tak volim jedine krc...tak se nebojte jako ja tenkrat jsou to jen famy
lucie117 (ID: 9532)   osobní profil (nasemimi.cz)
18.05.2009 23:34:26
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek