Výchova dětí: Strava pro děti

Zpět na přehled diskuzí  |  Svůj názor u nás můžete také vyjádřit hlasováním v našich čtenářských anketách!

Nová zpráva od Nepřihlášený uživatel

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13
Příkrmy u nekojených dětí
Ahoj Dano,
u druhého dítěte jsem také brzy přišla o mléko, museli jsme tedy přejít na umělou výživu. Jak jsem se i zde na "diskuzi" dočetla, tak u nekojených dětí se příkrmy opravdu mohou začít dávat o dva měsíce dříve. Začínali jsme tedy hned po 4. měsíci, a to kukuřičnými a rýžovými kašemi k večeři, abych se taky trochu vyspala. Přes den jsem zpočátku umixovala banán nebo namačkala vařenou mrkev a pak postupně přidávala. Pokud není dítě alergické, tak to chce s citem po malých dávkách zkoušet, postupně zvykat. Co jim nejede, tak pěkně jazýčkem vystrčí ven, jsou pěkně mazaní, ti naši miláčci.
Ať se daří, zdravím i všechny ostatní mamči !!!!

02.01.2009 22:09:05
odpovědět
RE: Jedl všechno..
Ahoj Štěpo, chtěla bych se Tě zeptat, od kdy jsi zacala davat prikrmy a cim jsi vlastne zacinala. Ja jsem take skoro vubec nekojila, mela jsem ten samy problem co Ty.
Vsude ctu, ze od ukonceneho 4. mesice bych mela zaradit prikrmy, ale doktorka mi dnes rekla opak. Ja se zaridim dle sveho presvedceni, ale zajimala by me Tva zkusenost.
Predem dekuji a mejte se hezky.

Dana
10.12.2008 20:54:53
odpovědět
Jedl všechno..
Mám dvou a půl letého syna, který od malička jí fakticky všechno. Já jsem ho ani nekojila, protože jsem přišla brzo o mléko, takže možná proto je zvyklý jíst vše. Já jsem sama trošku plnější postavy, manžel je ale štíhlý a vypadá to, že prcek bude po něm. Může sníst co chce, kolik toho chce a nepřibírá. Roste normálně, vše vyběhá, je pořád plný energie narozdíl ode mě.
20.11.2008 18:41:16
odpovědět
Můj dvouletý chlapeček je alergický skoro na všechno- brambory, mouka, mléčné výrobky, psy, kočky .....takže to je u nás docela veselé, a to nejen se stravou. Byla bych vděčná kdyby měl nadváhu, nebo klidně kdyby papal hodně nebo málo, hlavně ale kdyby byl zdravý!!!!
09.11.2008 22:05:18
odpovědět
Strava pro boubeláčka?
Holky, už si nevím rady, můj starší syn stále jen přibírá, ve svých 10 - i, letech má 6 kg nadváhu, přitom se tak snažím aby nemlsal, velmi těžké je na něj koupit oblečení...je pravda, že ještě k tomu nerad sportuje, jeho hobby je počítač, a taky rodinné dizpozice po tatínkovi nenasvědčují, že by byl jako nítěnka:) ale přesto, nemáte některá podobný problém, a jak ho řešíte???
24.10.2008 12:26:04
odpovědět
Obě děti jiné...
Já mám dvě děti a každé je v jídle už odmalička úplně jiné. Chlapeček jedl normálně, v jídle je dodnes docela vybíravý, nemá moc rád zeleninu, i když jak začal chodit do školky, zlepšil se...Holčička je už od narození pěkný jedlík, sní všechno a jí docela hodně. V rodině, ale nikdo obezitou netrpí, jsme všichni spíše hubenější, tak nemám strach, že by z toho nevyrostla. Je hodně aktivní, pořád v pohybu. Jsem ráda, že jí chutná..zatím....Zuza
22.10.2008 13:32:41
odpovědět
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13


Dětská výživa