Hodnotit / sdílet na:

Plavání: Plavecká škola Betynka (SPŠ Třebešín)

Lokalita
KrajHlavní město Praha
MěstoPraha obvod 10
Plavání
Název Plavecká škola Betynka (SPŠ Třebešín)
Kontakty
Adresa Adresa provozovatele:

Plavecká škola Betynka
Suchý vršek 2115/14
Praha 5
158 00

Adresa provozovny:

SPŠ Třebešín
Na Třebešíně 2299
Praha 10
Telefony/e-maily E - mail: betynka@betynka@cz

Mob.: 603 539 767

Mob.: 606 423 602
Web www.betynka.cz
Popis služeb
Základní popis Plavecká škola Betynka je organizace, která se zabývá smysluplným využitím volného času rodičů i dětí. Nabízí kurzy plavání, ale i sportovní, turistické, poznávací a kulturní akce. Plavecká škola pořádá kurzy plavání pro děti od 2 týdnů až do 18 let. Rovněž nabízí:

- plavecké kurzy pro seniory
- plavecké kurzy pro dospělé
- ploutvování
- vodní pólo
- aquaaerobic
- plavání pro těhotné
- pobytové akce
- poznávací akce
- závody.

Plavecké kurzy trvají 10 - 20 týdnů a konají se vždy 1 - 2x týdně a to podle pokročilosti a věku dětí. Děti jsou do skupin zařazeny v závislosti na věku a jejich plaveckých dovednostech. Plavecké kurzy vedou kvalifikovaní a vyškolení instruktoři a učitelé.

Plavání je přirozený pohyb, který pozitivně podporuje srdečně cévní systém, správný psychomotorický vývoj, upevňuje vztah mezi rodičem a dítětem, otužuje organismus, dítě lépe spí, zlepšuje se mu střevní peristaltika. Během kurzů plavání se děti naučí zvládnout základní plavecké dovednosti, učí se základům plaveckých stylů, získávají nové přátele, učí se abecedu potápění.

Plavecká škola Betynka pořádá kurzy plavání v bazénech v různých částech Prahy. Kurzy se konají v bazénu Hotel Carol (Praha 9), Sport Club u Divadla (Praha 1), SOU Zelený pruh (Praha 4), ZŠ Weberova (Praha 5), Gymnázium J.Heyrovského (Praha 5), SPŠ Třebešín (Praha 10) a AXA (Praha 1).
Provozní doba
Ceník Plavání dětí od 3 let do 18 let:
- kurz na jedno školní pololetí stojí 1 950 kč bez doprovodu rodiče
- kurz na jedno pololetí stojí 2 450 kč s doprovodem rodiče
- kurz na obě pololetí stojí 3 700 kč bez doprovodu rodiče
- kurz na obě pololetí stojí 4 700 kč s doprovodem rodiče

Plavání dětí od 3 let do 18 let:
- jednotlivá hodina stojí 170 kč bez doprovodu rodiče
- jednotlivá hodina stojí 200 kč s doprovodem rodiče
Doplňující informace
o plavání
Plavání dětí od 4 měsíců do 4 let
Cílem výuky plavání u takto starých dětí je rozvoj plaveckých dovedností a vyvolání radosti z pohybu ve vodě. Děti se při výuce naučí pohybovat se na hladině i pod vodou, naučí se základní plavecké dovednosti, jako je splývání na bříšku a na zádech, skoky do vody, dýchání do vody, orientace ve vodě. Děti plavou v doprovodu rodičů. Ve skupince je maximálně 8 - 11 dětí. Teplota vody v bazénu je 26 - 27 stupňů Celsia.

Plavání dětí od 3 let do 5 let
Cílem výuky takto starých dětí je naučit je základním plaveckým dovednostem jako jsou splývání na bříšku a na zádech, skoky do vody, dýchání do vody, orientace ve vodě. Děti plavou samostatně bez doprovodu rodičů. Ve skupince je maximálně 8 -10 dětí. Teplota vody v bazénu je 26 -27 stupňů Celsia.

Plavání dětí od 3 let do 18 let
Děti zde plavou ve skupinách do kterých jsou rozděleny podle věku a podle plaveckých dovedností (začátečníci, poloplavci, plavci, zdokonalovací). 1 - 2x za rok se konají závody pro všechny, aby mohli změřit své síly. Cílem kurzu základního plavání (skupina začátečníci, poloplavci, plavci) je, aby si děti osvojily základní plavecké dovednosti a postupně se naučily základy 2 - 3 plaveckých stylů (prsa, znak, kraul). Hodiny jsou zpestřovány nejrůznějšími hrami, aby výuka byla pro děti zajímavá. Zdokonalovací kurz má za cíl to, aby si děti úplně osvojily minimálně 3 plavecké způsoby. Důraz je kladen na harmonický vztah k vodě. Tréninky jsou zpestřovány různými štafetami a závody v duchu výuky fair play. Ve skupince je maximálně 10 - 12 dětí.