Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Masarykova městská nemocnice Jilemnice

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Jinam bych rodit nešla
V nemocnici v Jilemnici jsem zažila svůj první porod a musím říct, že jinam bych už rodit nešla. Porod probíhal rychle a hladce. Porodní asistentka pani Mikulová byla velice profesionální a celou dobu jsem jí mohla ve všem důvěřovat. Bylo evidentní, že ví,co dělá. Já jako prvorodička jsem si ráda nechala poradit. Sama jsem nevyžadovala žádné hovadiny jako hudbu apod... Pouze jsem chtěla, aby mi dítě přiložili na bonding, což nebyl žádný problém.
V závěru porodu poté přišel pan doktor Karásek, kterého jsem znala již z předchozích návštěv, a který kvůli nám dorazil i mimo svou směnu. Stejně tak i paní porodní asistentka, čehož jsem si velice vážila. Závěr porodu byl mírně zkomplikován uzlem na pupečníku,ale i s tím si personál profesionálně poradil.
Spokojená jsem byla i se sestrami z novorozeneckého oddělení, všechny byly velice příjemné a hodněkrát se přišly zeptat,zda něco nepotřebuji.
Závěrem bych tedy ráda poděkovala hlavně paní Mikulové, která byla úžasná (podle mě člověk na svém místě) a panu doktoru Karáskovi za bezvadnou péči.
Dufice (ID: 38161)   osobní profil (nasemimi.cz)
10.01.2023 20:28:34

Svůj první porod jsem si zařídila ve Vrchlabí, ale porodnici zavřeli 4 měsíce před porodem. Domluvila jsem se tedy v Jilemnici s hlavní porodní asistentkou na porodním plánu a s vidinou klidného porodu v malé nemocnici se rozhodla rodit tam.
Vše bylo jinak. Chtěla jsem rodit s porodní asistentkou, ale ta mi vůbec nepomohla, za můj porod se vystřídali dvě: necitlivé, vyšetřování během kontrakcí, monitorování, vyrušování. Když malý začat vylézat a já byla přirozeně na čtyřech, jak si tělo řeklo, tak mě začala rvát na porodní stůl, jediné místo a poloha, které jsem důrazně v porodním plánu označila za nepřípustné! Ještě se seběhla dětská doktorka a sestra, všechny tři mi mluvily do porodu, asistentka přitom tlačila nesmyslně na břicho, měla jsem o dítě strach. Jediný v klidu byl pan doktor, mladý, hezký, tmavovlasý a šikovný. Nakonec mi píchli něco do žíly a syn se hned narodil. Malého jsem dostala okamžitě na břicho, to bylo úžasný, hned sám se obratně dostal k prsu a začal pít. Pan doktor mě nenastřihával, jak jsem si přála a udělal mi 2 malinkaté stehy.
Druhý den, jsem podle zákona požádala o propuštění, ale nepustili mě, že se to nedělá. Třetí den dětská doktorka prohlásila, že má žloutenku, na můj protest, že jsem jedla hodně zelených potravin a mám hodně beta karotenu a je to zcela přirozená reakce, jak jsem uvedla v porodním plánu, jen mávla rukou, vzaly mi syna a odnesly ho do sesterny, aby ho dali na sluníčko. Vrátil se mi opálený, druhý den mi vzděly, že žádnou žloutenku podle odběru krve nemá. Sice jsem ho ubránila nesmyslnému píchání vitamínu K, které mu dali na lžičku, ale tomuhle jsem zabránit neuměla, celé jsem to probrečela, byla to strašná bezmoc, když vám berou dítě a vy víte, že je zdravé. Další den mi řekli, že váží málo a dali mi Nutrilon na dokrmení. První dva dny jsem nechápala proč maminky po každém kojení běželi s miminkem na váhu, ale pak jsem jak ta kráva chodila taky, abych mohla doložit kolik přibývá. Opět jsem se marně bránila, že mám plné prsa mléka a že nic takového nechci. Bohužel mi nezbylo, nežli mu dávat, další den nás pustili. Měla jsem šílený pocit selhání jako matka, že jsem neubránila své dítě.
Díky mé porodní asistence v místě bydliště jsem se uklidnila a po půjčení odstřikovačky, jsem zjistila, že mám mléka opravdu hodně a Nutrilon dostali slepice. Kojím malého do dnes. Píšu to těm maminkám, které se rozhodly stejně jako pro přirozený porod, jen pro info, že tady už ne. Byli tam šikovní i nešikovní pracovníci, ale hlavně o přirozeném porodu pro matku nic nevědí. Přeji všem šťastnou volbu a zdravá spokojená miminka.
lenam (ID: 30093)   osobní profil (nasemimi.cz)
28.01.2016 22:45:04

Můj porod

Rodila jsem 9.7.2013 první dítě podle miminka v 41. týdnu a podle měsíčků v 39. týdnů. Miminko bylo větší o necelé dva týdny a mělo podle ultrazvuku přes 4 kila. Tak mi pan doktor domluvil vyvolání.

Ráno jsem se dostavila, zkusili mi dát k čípku tabletu na vyvolání, ale přes nízko položenou hlavu miminka to moc nešlo. Tak se na mně 3 doktoři vystřídali, až se to povedlo. Musím se přiznat, chytala jsem strach. S bolestí jsem to vydržela. Ale přišly slabé kontrakce a já je únavou zaspala. Tak po několika vyšetření mi dali kapačku a to šlo rychleji.

Výborná porodní asistentka, moc hodná. Neustále mě kontrolovala, i když se mnou rodili dvě paní. Voda mi nechtěla prasknout, a tak ji doktor zkusil protrhnout a pořad nic. A pak muselo jít všechno rychle, protože jsem rodila už pomalu celý den a malý neměl moc kyslíku. Je to chlapeček a měl 4,5 kg. Byla to fuška, ale doktoři skvělí a se vším mi pomohli. Sice jsem byla nastříhnutá docela dost. Tak vše bylo dobré, až na některé nepříjemné dětské sestřičky. Jinak gynekologie dobrá!

Teď mu bude 7 měsíců a má něco kolem 9,5 kg a 76 cm. Je to chlápák, jenom chudák dlouho měl plný nos plodové vody a pak rýmy. Ale už se to zlepšilo.
zuzik (ID: 28059)   osobní profil (nasemimi.cz)
05.02.2014 09:41:56

rozčarování
Bohužel musím souhlasit.
Dlouho a pečlivě jsem vybírala porodnici a pak rodila v Jilemnické nemocnici.
Rodila jsem po prvé. Vše probíhalo bez komplikací do okamžiku než si mne začal všímat personál nemocnice. Dvakrát jsem odmítla protržení vaku blan. Pak usoudili, že můj souhlas nepotřebují. Bez mého svolení mi udělali nástřih a sestra mi dvakrát skočila na břicho. Celé to zdůvodnili nutností urychlit porod.
Porodní sál byl špinavý, personál na mne dlouho neměl čas,opakovaně se snažili porod urychlit a při závěrečném tlačení dětská sestra hrubě narušila mé soustředění vyptáváním se vyplňování karty dítěte.
Z porodnice jsem odcházela s pocitem osobního selhání a přesvědčením, že v Čechách není porodnice, kde by nepošlapali práva rodičky.
drobek (ID: 27595)   osobní profil (nasemimi.cz)
28.09.2013 16:44:24

Kristellerova exprese plodu
Po dlouhém přemýšlení jsem se odhodlala,že napíši svou zkušenost s touto porodnicí.Byl to můj první porod a do dnes mám trauma z této metody,kterou jsem zde zažila.Metoda Kristellerova exprese plodu,kdy mi sestra hupsla vší silou na břicho tak jsem myslela,že je po mě.Po jejich nástřihu jsem ještě praskla a to hodně hojila jsem se ještě 2měsíce a dost špatně,kvůli této metodě a hlavně rizikům,které má tato metoda do této porodnice už nepůjdu ani za nic,při poloze na zádech s vystrčenýma nohama a zadkem do vzduchu by neměl šanci miminko nikdo porodit dcera měla téměř 4kg,a nikdo se mě ani neptal zda to podstoupím prostě na vás nečekaně hupsne sestra a vy se stím musíte poprat:-(
ami (ID: 25516)   osobní profil (nasemimi.cz)
09.09.2013 14:40:03
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi