Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Nemocnice Třebíč, p.o.

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Třebíčská nemocnice - porod do vody
Chtěla bych jen říct, že Třebíč jsem neprávem našla při vyfiltrování porodnic s přirozeným porodem do vody. Také je tam napsáno v popisu: Přirozený porod do vody - ano.
Taky je tam uvedeno:
"Žena si v případě nekomplikovaného porodu může vybrat i jinou polohu než klasickou na porodní posteli, a to v sedě na porodní stoličce, ve vaně nebo v bazénku bez vody, v kleku, ve dřepu a ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu."

Prostě první dobu porodní - vana ano, ale porod do vany NE!! Psala jsem si i e-maily s vrchní sestrou paní Dočkalovou, která mi to jasně napsala - porod do vody se zde prostě neumožňuje.

Je to klam a lež.
Vana s teplou vodou je zde k dispozici pouze pro tišení bolestí při první době porodní. Pak musíte z vody :-(
Například Ivančice to mají taky tak a ve filtru porodnic s porodem do vody je tam nenajdete...
Maryell (ID: 30278)   osobní profil (nasemimi.cz)
19.04.2016 00:03:12

Luxusní porodnice i personál !!!
Přečetla jsem všechny příspěvky k této porodnici a protože převládala samá negativa, rozhodla jsem se reagovat.
V třebíčské porodnici jsem rodila 2x. Poprvé v únoru 2010 na starém oddělení a podruhé v prosinci 2012 na novém oddělení. Oba moje porody probíhaly v noci a byly celkem rychlé a bezproblémové. Nikoho jsem v noci svým příjezdem neobtěžovala ! Těm asistentkám je jedno, jestli je den nebo noc, prostě mají službu a musí počítat s tím, že někdo dorazí :-) Porodní asistentky byly skvělé. Jednu jsem měla dokonce u obou porodů. Pomáhaly mi opravdu hodně. Člověk se je snaží poslouchat na slovo, aby to bylo rychle za ním, ale někdy dost dobře nejde hned udělat to, co mu asistentky radí, ale ony neztrácejí trpělivost a snaží se dál radit a pomáhat. Šití příjemné není, to je pravda, ale když zvládnete porod, tak tohle už je ta poslední bolest a pak s miminkem v náručí se to snáší daleko lépe. Na oddělení šestinedělí vzpomínám taky ráda. Jídlo (jogurty, jogurtové nápoje, ovoce, ...) bylo dobré a bylo ho hodně. Sestřičky dětské i ženské byly také skvělé. Několikrát za den, a vlastně i v noci, se chodily ptát, jestli nás něco nebolí, jestli nechceme prášky na bolest, čisté prádlo, nebo něco jiného. Kdybych mohla vrátit čas a něco změnit, tak bych neměnila vůbec nic a Třebíč by byla znova mojí volbou. Pokud je bezproblémový porod, tak je to super asi v každé porodnici a pokud se holt vyskytnou komplikace, je to hrozné taky asi všude. Za mě má třebíčská porodnice díky přístupu personálu a super vybavení 1 s hvězdičkou a doporučení všem mým kamarádkám!!!
petule81 (ID: 26432)   osobní profil (nasemimi.cz)
05.02.2013 14:54:54

Porodnice
Rodila jsem zde v lednu 2012 téměř měsíc před termínem. Vzhledem k tomu, že jsem prvorodička, byly mé pocity smíšené. Všechny mé známé tuto porodnici odmítly a raději jely rodit do Brna. Osobně jsem však nenašla jediný špatný důvod, proč zde nerodit. Porodní sály jsou nádherné a skvěle vybavené. Personál se během mého 22 hodinového čekání vyměnil asi 3x, ale to je normální - všichni pracujeme na směny. Samotný porod proběhl zcela přirozeně, byly respektovány mé potřeby. Žádný nástřih ani další stresující momenty si nevybavuji. Bolí to - samozřejmě - a jak. Ale dnes řeším více svůj spánkový deficit, než to, že se nějaká sestřička na mě špatně podívala... Kdybychom se nepřestěhovali do Pardubic a se rozhodli mít další mimčo, má volba porodnice by byla stejná. Přeji všem podobný zážitek a nedejte na negativní rady rádoby kamarádek. :-))
Natalie (ID: 26012)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.12.2012 20:02:18

třebíčská nemocnice
Dobrý den, já rodila v lednu 2012, musím říct, že když jsem přijela v noci s bolestma, tak sestry byly naštvané, že je někdo otravuje. Očividně min.jednu z nich jsme probudili. Naštěstí se ráno měnila směna a "chytla" jsem dobrou směnu, kde porodní asistentka byla perfektní a Mudr.Buršíková,která rodila našeho prcka byla taky velice dobrá. Takže záleží na sestrách a jejich náladách..bohužel. Jestli vše dobře dopadne, další porod mě čeká v únoru, tak doufám, že budu mít dobré sestry a doktrora...
A ještě jedna poznámka, nemocnice měla podle mě docela dost průšvihů a měla by se zamyslet nad chováním některého svého personálu...pak dochází ke zbytečných problémům, kterým šlo zamezit. Hodně štěstí všem maminkách:o)
Miša (ID: 21365)   osobní profil (nasemimi.cz)
02.10.2012 12:49:12

třebíčská porodnice
můj příypěvek z 4.9. 2012 bych rád doplnil o případ Jaroslava Hlavatého, který z podobných důvodů jaké se přihodili při porodu nám o svoji manželku přišel. Vkládám abstrakt z článku z internetu týkajícího se rozhodnutí soudu:
"Lékaři rodinu celých šest let přesvědčovali, že za smrt mohly komplikace po porodu. Byla to ale lež! A brněnský soud nyní vynesl verdikt, v jehož odůvodnění se píše: „Jitka Hlavatá zemřela kvůli chybě lékařů, nevšimli si krvácení z protržené dělohy do břicha.“

To, že matku tří dětí nechali doktoři vykrvácet, poprvé připustila nemocnice až tento týden dne 1.9.2012. Soudkyně Dagmar Bartlová tak rekordně vysokou částku přiznala především kvůli laxnosti nemocnice a »neférovému boji«, v němž se lékaři kryli navzájem. Každé z dětí má na základě verdiktu nárok na milion, vdovec na půlku.
Přikládám odkazy na články v e-časopisech (Aha, Deník.cz)

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/77326/rekordni-odskodneni-za-smrt-rodicky-3-5-milionu-za-zivot-mamy-tvrdy-flastr-pro-trebicsky-spital.html
http://www.denik.cz/kraj-vysocina/odskodne-za-smrt-rodicky-zaplati-trebicska-nemocnice-z-pojistky-20120831.html
mates36 (ID: 25280)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.09.2012 10:33:50

třebíčská porodnice
rádi bychom se podělili s naším prvním porodem a to právě v třebíčské porodnici.
mladá porodní sestra která manželku kontrolovala byla arogantní a necitlivá.
Manželku po porodu (přirozeném) doktorka zašívala asi 45 min, stále se jí něco nedařilo. Když moje žena řvala bolestí, žeuž to nevydrží tak doktorka konstatovala, že již toho má také dost. Na to jsem musel paní doktorku trochu umravnit. To by se ještě dalo, ale následující 1,5 h kdy moježena řvala bolesti čím dál tím více a já třikrát volal sestry ať něco udělají, načež jejich reakce byla, že bolesti jsou z porodu a šití a že po 2 h ji dají prášky na bolest. Když manželka křičela a plakala tak, že jsem myslel, že vyskočím z okna, tak jsem volal primáře, ten okamžitě poslal svého zástupce a ten zjistil, že má manželka vnitřní hematom a krvácení. V situaci kdy je žena zašitá si asi dokážete představit jaký to může mít konec. Hned ji následně brali na sál k operaci. Ještě jsem se stihnul pohádat s vrchní sestrou, která se cítila dotčená, že jsem volal primáře a stežoval si. Všem doporučuji nebojte se jít do konfrontace a bojovat za zdraví vaších nejbližších, a pokud máte možnost se vyhnout Třebíčské porodnici tak to rozhodně udělejte!!!
mates36 (ID: 25280)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.09.2012 10:17:40

třebíčská porodnice
zdravím všechny současné i budoucí maminky,já bohužel dobrou zkušenost s třebíčskou porodnicí nemám a úplně mě odradila od chtění druhého potomka :-(zní to ošklivě,ale je to tak.Porod nebyl až tak hrozný,malej přišel přirozenou cestou,ale přístupy sester a porodní asistentky tak na to nikdy nezapomenu.protivný a zlý,jednoduše řečeno.Jedinou jasnou hvězdičkou byl až pan porodník,který přišel k samému konečnému porodu.mladý a hodný pan doktor,jeho přístup byl úžasný.moje porodní asistentka byla mladá namyšlená kráva,která se tam nosila s prominutím jak hovno na lopatě,vždycky do mě hrábla a řekla to ještě nebude a odešla....!!!! noo už se moc rozčiluju:-)a na šestinedělí taky jak která směna,některý byli vstřícný a hodný a jiný když jsme zavolali řekli jen,co je zase maminko?tak já teda dojdu.Hrůza.Jo rodila jsem koncem listopadu v nové třebíčské porodnici.
lucka30 (ID: 22986)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.12.2011 14:07:03

třebíčska porodnice
Rodila jsem v Třebíčske porodnici 24.4.2011 dvojčátka kluky Pepíčka a Radečka a musim řict že jak doktor tak sestřičky se chovali užasně.Porod proběhl rychle a bez komplikací.Sestricky jsou tam opravdu milé a opravdu pomohli i poradili.Zacož jim všem opravdu moc děkuji.
cudlik (ID: 20944)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.06.2011 08:23:44

Prviní porod
Rodila jsem take v Třebíčské porodnici 3.7.2010 sestřicky byly milé a ochotné tedy až na jednu.Rodila jsem normální cestou a porod trval 3 kruté hodiny :-) Nemám na porod špatné vzpomínky ale když mě paní doktorka sešívala tak jsem stratila moc krve a ještě mě sešila špatně .K jsem zavolala sestru že to moc boli tak se na to jen tak kouskem oka koukla a pravila to nic není to hravě vydržíte!!!Pak se střídaly sestry a přišla mě skontrolovat jiná sestřiška tak jsem ji požádala se slzy v očí estly by byla tak hodná a dala my něco od bolesti,sestra se ptala proč tak se na to podívala a utíkala zavolat té paní doktorce co mě sešívala.Ta během pár minut přišla a ihned jsem jela na sál paní doktorka se my po celou tu dobu omlouvala odrodila jse v 13:04 sešitá jsem byla v 13:30 a znovu na sál jsem jela v 19:14......Chtěla bych další dítě ale po téhle skušenosti se Třebíči vyhnu obloukem
Brendy (ID: 20893)   osobní profil (nasemimi.cz)
07.06.2011 14:35:41

třebíčská porodnice
Rád byc vložila i svůj komentář k třebíčské porodnici.Rodila jsem zde v prosinci 2010 jako prvorodička.PA mě přijali,byli milé vstřícné,vš mi vysvětlily.Manžel byl se mnou celou dobu a porodní asistentky mu dokonce vařili kávu,ab mi neusnul.Porod trval 12hodin,nebyl zrovna nejlehčí.Ale po 12hodinách bolestí mi pomohli přivést na svět dcerku.Bylo to nejkrásnější ráno v mém životě a veškerá bolest byla rázem zapomenuta.Na odd.šestinedělí jsem byla také maximálně spokojena.Sestřičky byli přijemné ochotné a vždy po ruce.Jedinou výtku bych měla a to je jídlo,opravdu nic moc.Ale jinak děkuji moc za ochotu doktorů,asistentkám a sestřičkám.Až budu rodit sovje druhé détě,určitě to bude zase v Třebíči.
Romulinka (ID: 19801)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.05.2011 22:03:35

pupečníková krev
Chtěla bych se ještě zmínit o jednom pozitivu třebíčské porodnice a tím jsou odběry pupečníkové krve, které zde provádějí. Je dobře, že nemusíme kvůli odběru, pro který jsme se rozhodli, cestovat jinam.
markytka (ID: 16765)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.12.2010 10:42:32

Třebíčská porodnic
Ráda bych se podělila s nastávajícími maminkami o zkušenosti s porodem v Třebíči. Rodila jsem zde v září 2009 své první dítě - dceru Jessicu.Porod proběhl přirozeně vaginální cestou a byl to úžasný zážitek. Přijetí do porodnice probíhá standardně.Asistentka je k dispozici.Můžete využít sprchu, míč. Nástřih hráze je tu prováděn většinou.Po porodu mi Jessicu přinesli hned po ošetření a přiložili k prsu..Další péče na odd. šestinedělí a novorozencích je dobrá, sestřičky ochotné, je kladen důraz na rozvoj a nácvik kojení.Porodnici v Třebíči bych doporučila. Příště půjdu rodit zase sem .Děkuji moc za ochotu doktorům, i sestřičkám. Kateřina s dcerou Jessicou.
katy.an (ID: 12339)   osobní profil (nasemimi.cz)
29.10.2009 13:23:02

třebíčská porodnice
Kačo, všude máte něco, nikde to asi nebude úplně dokonalé. Já v Třebíči rodila již 2x, přivedla jsem tam na svět dceru (2006) teď mám doma skoro pětitýdenního chlapečka. Já považuji třebíčskou porodnici za vyhovující, nedovedu si představit, že by "to" na mě přišlo a měla jsem se kodrcat někam do tramtárie. Vždy jsem měla k dispozici velmi příjemnou porodní asistentku, poprvé paní Pavlu Svobodovou a teď paní Blažkovou, za jejich ochotu a velikou trpělivost a pomoc jim tímto velmi děkuji, a když jsem něco potřebovala, vyšly mi vstříc, poradily, pomohly, stejně tak i sestry na šestinedělí. Každý jsme nějaký, tak Vám určo nebude každá "sedět", ale myslím si, že je to tak všude.
Co se týče vybavení porodnice: domluvte si tam návštěvu, abyste věděla, v jakém prostředí se Váš mrňousek narodí a kde se spolu potom budete těch pár dní seznamovat.
Já bych měla asi jen jednu výtku, a sice, že se tam musí nosit ty příšerné košile a la pytel na brambory, kterým většinou chybí knoflíky. Jinak jsem byla spokojená a opravdu myslím, že nemá smysl jít rodit někam jinam, péče o maminku i miminko je dostatečná.
Tak Vám přeji co nejrychlejší porod a jeho hladký průběh a spokojenost s následnou péčí o Vás i Vašeho mimíska. Zuzka Černá
Zuzka Č. (ID: 8474)   osobní profil (nasemimi.cz)
21.03.2009 21:27:26

Mám otázku, jaké máte aktuální zkušenosti s Třebíčskou porodnicí? Mám tam brzo nastoupit a nějak se ke mně doneslo, že teda nic moc, mám mít strach a raději utéct někam jinam?
Kača
Kača (ID: 8434)   osobní profil (nasemimi.cz)
20.03.2009 09:08:48Dětská výživa

Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi