Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Nemocnice Most, p. o.

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
porod , po porodu
ahojte, všem diskutujícím, co nedávno rodily, chtěla jsem se zeptat, když jste porodily byly jste odvezeny na 6 sti nedělí na posteli ve které jste byly vlastně celou tu dobu než vás propustily z nemocnice ? proč se ptám, kdysi před 11 cti lety tam rodila moje sestra, a podle jejích zkušeností po porodu ji řekly že půjdou !!! do pokoje , nechápu. Je v pokoji sociální zařízení ? máte možnost v pokoji vlastního soc. zařízení a sprchy ? pokud ne .... myslím že Mostecká porodnice je za " opicemi" a na to jak vychvalují na net. stránkách kolik porodů mají.. by měli trochu zainvestovat do zařízení pokojů aspon ten základ. A trochu to zmodernizovat. .)
jirinkakov (ID: 31183)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.09.2017 17:30:00

Bredynka
V mostecké nemocnici jsem rodila již podruhé. První porod skončil císařským řezem, přesto si nemohu ani v nejmenším stěžovat. Přístup lékařů i sester byl bezvadný, takže i když porod nebyl zrovna podle mých představ, nemám na něj ošklivé vzpomínky.Druhé dítě se mi podařilo porodit normálně a i když jsem se strašně bála klasického porodu, lékaři i sestry mě uklidňovali, že to určitě zvládnu a kdyby bylo nejhůř přistoupí se k císaři. I na porodním sále jsem se cítila příjemně, sestřičky byly milé včetně pana doktora a dokonce jsme se ještě trochu zasmáli, než tedy přišlo do tuhého :-). Druhý porod tedy také proběhl naprosto perfektně a navíc v příjemné atmosféře. Co se týče sestřiček na dětském a šestinedělí ...neměla jsem jediný důvod si na něco stěžovat, takže spokojenost :-). Ještě bych chtěla napsat, že se mi chlapeček narodil s rozštěpem rtu a moc oceňuji rychlé zajištění převozu do Motole na operaci, díky níž máme již měsíc po porodu krásnou pusinku :-). Závěrem tedy musím mosteckou nemocnici pochválit, byla jsem maximálně spokojená a kdyby náhodou mělo být další mimi, bez obav bych šla rodit zase tam. Možná tam nemají zrovna nejmodernější zařízení (nábytek apod.), ale copak na tom záleží?
Bredynka (ID: 24601)   osobní profil (nasemimi.cz)
31.05.2012 11:12:17

Dlouhé čekání
Milé maminky,jsem po druhé těhotná a velice vážně uvažuji vyzkoušet jinou porodnici než je ta Mostecká.V roce 2004 mi na ženském oddělení (kde jsme už před porodem musela ležet kvůli vysokému tlaku) v 6:00h praskla plodová voda a byla jsem přesunuta do porodnice.Po dlouhých 6 hodinách,kdy jsem se ani neotvírala,jen měla porodní bolesti,mi nezmiňovaný doktor řekl,že kvůli páteři a po 4 hodinový prasknutí pl.vody už jsem měla býti na sále(ceasařským řezem) a v klidu odešel na oběd.Je pravda sestry mě pořád obletovali,měřili tlak,starali se,ale nic ..Až teprv kolem 22h. tzn. po 16 hodinách se rozhodli páni doktoři,že zkusí mi něco píchnout do žíly na vyvolání porodu.Bohužel mé tělo to nepříjmulo.Tak se zase hodinu čekalo v bolestech.Po 18 hodinách,kdy už jsem to nevydržela,jsem se na celou tu událost zeptala,co bude dál a co míní dělat.Tak jsme se dohodli s doktorem ,že mě tedy odrodí ceasařem.Na to odpověděl ,stejně by k tomu došlo,tak na Vaší žádost to uděláme.Nevím jak Vy maminky,ale já docela stratila v nich důvěru.
Jinak na dětské JIP byli sestřičky úžasný,moc mi pomohli,když jsem pár dnů se nemohla sama starat o mého synka.
regalizka (ID: 23469)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.01.2012 11:00:58

můj druhý porod v mostecké porodnici
Již od narození mého prvního syna Ondřeje se chystám napsat "recenzi" na mosteckou porodnici.. Uběhlo 2,5 roku a porodila jsem ve stejné porodnici druhého syna Viktora a teď to konečně napíšu. Nemohu si tuto porodnici vynachválit. Všechny sestřičky na dětském i na šestinedělí jsou strašně hodné a vstřícné.. Moc mi pomohly s kojením u prvního syna.. Druhý porod už byl dle mých slov "brnkačka" rodila mě opět paní doktorka Junová (moc hodná a strašně šikovná) po druhém porodu jsem si mohla hned sednout bylo to bez nástřihu, což je super.. a musím také dodat, že jsem si předem domluvila epidurální analgesii, což mohu všem jen doporučit a je strašná škoda, že se to v téhle porodnici musí domlouvat dopředu a není anesteziolog přítomen neustále. Ale aspoň že tak. Také musím podotknout, že oba mé porody byly vyvolávané a oba probíhaly naprosto bez komplikací (až na ty bolesti, ale díky epiduralu jakoby po chvíli nebyly). Musím pět i chválu na všechny sestřičky na dětském netušila jsem jakou práci odvádějí na JIPu u nedonošenců, to až potom co mi řekla paní, která byla vedle mě na pokoji..Byla z Prahy a přijela k rodičům na víkend do Mostu a porodila předčasně ve 34. týdnu. Ležela už v Mostě měsíc a řekla mi, že je velmi ráda, že nerodila v Praze a je tu v Mostě kde může být s miminkem každý den a nemusí ho navštěvovat na JIPu z domova jak je v Praze zvykem... No souhrnem, nebojte se rodit v Mostě bude o vás velmi dobře postaráno co o vás hlavně o mimi...
Posádka (ID: 22080)   osobní profil (nasemimi.cz)
21.09.2011 14:09:34

porodnice
Zdravím všechny maminky,3.5.2011 jsem poprvé rodila v Mostecké nemocnici.Můj porod byl vyvoláván,co se týká sestřiček na porodnici nemůžu proti nim říct křivého slova.Vše mi vysvětlili co se týká tlačení.Sice bolesti byly hrozné od poloviny neúnosné,ale bylo to tím vyvoláváním.Paní doktorka kterou nebudu jmenovat byla dost odměřená což mě nepřekvapilo páč se tak chovala už v poradně.Jinak šestinedělí a personál super a z dětského odd.personál no něco úžasnýho,sestřičky mi moc pomohly se synem jejich rady a přístup ke mě jako k nezkušené matce ochotný a chápaví...Za sebe můžu jiným maminkám nebo budoucím maminkám doporučit rodit v Mostecký nemocnici,vůbec to není tak jak všichni povídají.Každá z nás prožíváme porod jinak a upřímně není to nic příjemnýho,ale mimi v náruči je krásná útěcha.=))
petule (ID: 20903)   osobní profil (nasemimi.cz)
08.06.2011 02:17:09

RE: prozba
Dobrý den,
následující článek Vám vše důležité poradí. Můžete dle vlastního uvážení přizpůsobit.
http://www.naseporodnice.cz/co-zabalit-do-porodnice.php
Správce webu (ID: 10)   osobní profil (nasemimi.cz)
28.05.2011 17:04:26

ahoj mela bych prozbu zda by mi nekdo poradil co vse musim mit do porodnice abych si toho zbytecne moc nebrala dekuji
evca11 (ID: 20753)   osobní profil (nasemimi.cz)
28.05.2011 14:56:57

10.2.2011 jsem porodila v Mostecké porodnici svoje první dítě chlapečka:-) měla jsem veliký strach z porodu a z přístupu personálu protože mě známé strašily že Mostecká porodnice je špatná ale tak to není sestřičky i doktoři jsou užasný hodně mi pomohli a díky nim jsem to všechno v pohodě zvládla takže díky díky díky:-)
Ewsonek (ID: 20434)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.05.2011 13:17:38

porodnice Most
Ahoj, musím sem také napsat svůj zážitek v mostecké porodnici. Rodila jsem tam již podruhé. Poprvé 12/1999 a podruhé 4.2.2011 a můžu říct, že i po těch letech jsem měla stejné zážitky. Všechen personál super žádné problémy. Obzvlášť sestřičky na porodnici, ležela jsem na hekárně už 3.2 od 08:00hodiny a Kryštůfek se narodil až 4.2 v 11:35hodin a po celou tu dobu jsem nezažila žádný problém vůči mě ba naopak sestřičky byly usměvavé a moc mi pomohly. Chci jen říct, milé maminky, že jak vy se budete chovat k personálu ať už na porodnici, šetinedělí nebo dětském tak se oni budou chovat k vám. Děkuji Všem na porodnici a přeji více spokojených maminek.
Kopča (ID: 19797)   osobní profil (nasemimi.cz)
18.03.2011 21:56:22

porodnice most
Ahoj tak jsem se před pár dny vrátila z porodniíce. Musím říct, že jsem byla spokojená. Personál super, přístup také. Pokud budu někdy rodit znovu pak jedině v Mostě
werfa (ID: 19420)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.02.2011 17:53:35

I já se musím podělit o hrozné zážitky s touto nemocnicí.Bohužel jsem rodila v 7.měsíci a to tak,že mi praskla plodová voda.Sanitka mě odvezla do mostecké nemocnice,kde porodní sestra,když mě předávali-zvolala:další příjem,já snad dostanu taky kontrakce.Byla velice nepříjemná,asi za půl hodiny jsem šla rodit,když jsem vešla do porodního sálu,kde řvalo několik rodících maminek,připadala jsem si,jak ve středověku v nějaké mučírně.Porodní sestra mě sice vysvětlila,jak mám tlačit,ale odešla a já na to byla sama.I když to byl můj druhý porod hrozně nerada vzpomínám na přístup a prostředí v této nemocnici.Sestřičky na novorozenecké Jipce byly fajn.Ale jinak nedoporučuji maminkám jakékoliv pleti,pokud si mohou vybrat,tak určitě ne tuto nemocnici v Mostě.
alia (ID: 18331)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.12.2010 22:29:23

Veliký dík
Rodila jsem v Mostecké nemocnici v červnu 2010, moc jsem se bála přístupu personálu a teké vzhledu porodnice, ale všechny tyto obavy zachránila paní doktorka Janštová (slovenka) a sestřičky Potůčková a Škodová (doufám, že jsem jim nezkomolila jména). Všechny tři byly užasné, vstřícné, milé a soucitné. Snášely moje kníkání a nářky s úsměvem a dodávaly mi odvahu. Poporodní péče byla také výborná. Jídlo i hygiena také super. Asi jsem měla zrovna štěstí na bezvadný personál. Moooooc děkuji:)
lulu (ID: 17454)   osobní profil (nasemimi.cz)
18.10.2010 20:25:07

RE: Velké utrpení
Já jsem také rodila v roce 2008 v mostecké nemocnici císařským řezem. Víte, ona ta péče sestřiček z jipu není špatná jen k romským ženám. Já jsem bílé pleti a co se týká sestřiček z jipu, byla jsem také psychicky na dně. Rodina si až myslela že nechci malýho. Jenže ty mě tam trápily, jelikož jsem nemohla kojit, protože malý nechtěl, zvyšovali na mne hlas a prostě nezájem. Když jsem malýho dostala po 4 dnech na pokoj, neměla jsem mu co dát jíst, jelikož mne chtěli donutit kojit, dali mi i klouboučky na prsa, jedna sestra říkala že mám zapadlý bradavky druhá říkala opak. Jenže malej nechtěl ani s kloboučkem. Chodila jsem si žádat o lahev, kterou mi nedali. Večer když bylo vážení, tak malej měl o kilo míň. Doktorka mě poslala na příkrm, kde to do něj sestry lili z kádinky až malém ho udusili, teklo mu mlíko z nosu i očí a když jsem si na to stěžovala další směně tak mi řekli že z očí mu to téct nemůže že to má oddělené kanálky. Ale známá na ušním nosním krčním mi potvrdila že to možný je. Malej se mi v noci na pokoji dusil, protože měl ucpaný nos od toho mléka Tak až potom jsem si vynutila láhev, kterou okecali, že to není dobrý. Na porodnici jako takovou si stěžovat nemohu, ochotní, příjemní i docela ujde paní doktorka junová, která chodila na vizity, ale co se týká dětských sestřiček prostě děs a hrůza. K těm co kojí se chovají jinak,jelikož s nima nemají moc práce ale těm co nemůžou je tam velká neochota. A co se týče toho že dávaj romky na jeden pokoj, já sama za sebe to říci nemohu. Na pokoji jsem byla s romkou na šestilůžáku a když odešla tak tam dali další a jiný pokoje měli volný.
vojtinka (ID: 15892)   osobní profil (nasemimi.cz)
21.06.2010 11:04:48

Velké utrpení
V Mostecké nemocnici sem rodila v roce 2008. Malá se narodila předčasně, i stoho důvodu sem byla převeze do nemocnice Most,a nikdy na jejich přístup k ženám tmavší pleti nezapomenu..díky neochotným sestřičkám na jipu ,jsem ani svou dcerku nekojila,byla sem psichicky nadně. A to vše jen proto, že sem byla tmavší než ostatní. Házeli nás do jedné místností, nikdy se nepamatuji ,že by romky leželi na pokoji s bílemi ženami. ležela sem tam měsíc , a celej ten měsíc sem trpěla . A to sem rodila své první dítě.. Takže tímto chci varovat hlavně romské ženy, at si Mosteckou nemocnici , pokud nemusí nevibírají , ROZHODNĚ NENÍ PRO NÁS!!!
lenkaleona (ID: 15697)   osobní profil (nasemimi.cz)
01.06.2010 11:11:04

Spokojenost a poděkování
Velká spokojenost

V mostecké porodnici jsem rodila před pár dny (21.3.2010) své první miminko. Od příjmu na porodním sále až po oddělení šestinedělí mohu říci jen slova chvály! V první době porodní jsem měla pro sebe příjemnou místnost, kde jsem odpočívala, využívala sprchy, gym.míče, tv (na kterou už pak nebyla nálada :-) ). PA mne kontrolovali dle potřeby, natáčeli monitory a radili. Druhá doba porodní-porodní sál, porod vedla pani doktorka Chloubová, spolu s PA, nikdy na jejich laskavý přístup nezapomenu! Stejně tak patří velké díky dětským sestřičkám, sestřičkám na šestinedělí, vždy byli ochotné poradit, vysvětlit. Ačkoli jsem původně chtěla zažádat o nadstandart-pokoj, nakonec jsem byla na klasickém dvoulůžkovém pokoji a rozhodně nelituji, s druhou maminkou jsme si pomáhali. Co se hygieny týče, sprchy vždy čisté, vždy připravena dezinfekce na vystříkání, stejně tak na wc. Úklid na pokojích prováděn 2x denně, vždy čisto. Jídlo výborné, nápadité, hlad jsem nikdy neměla-naopak. Tuto porodnici sama za sebe a svou rodinu mohu jen doporučit. PS: nedejte na řeči, využijte možnost exkurze v porodnici či předporodního kurzu a udělejte si vlastní názor.
pavlin (ID: 15175)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.04.2010 21:49:50

Poděkování
Dobrý den. Přes tuto diskuzi jsem chtěla PODĚKOVAT za veškerou péči během pobytu v porodnici a samozřejmě za rychlý a bezbolestný porod. Ještě jednou děkujeme Vendula a Anička.
kukulka (ID: 13943)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.02.2010 17:55:56

upřesnění poskytovaných služeb
Rodila jsem zde v květnu 2009 a nejspíš to bylo natrefením na špatný personál - nevím - ale už bych zde nerodila.

"Doprovod může být přítomen po celou dobu porodu, a to i v případě porodu císařským řezem." - tuto větu bych opravila, pokud se rodí císařem není dovoleno druhé osobě být u toho a co se týče tý doby....manžel mě odvezl ráno s prasklou vodou, sestrou mi bylo řečeno aby jel domů, že můžu klidně rodit až o půlnoci tak že by tu byl zbytečný...po třech hodinách kdy mi nastoupily první porodní bolesti jsem se musela prosit zda už můžu manželovi zavolat aby mi täm mohl být psychickou oporou...sestra na to jen kývla a řekla že to stejně může trvat dlouho......


"Aplikace klystýru, holení a zákaz pití není nutný. Žena si může rozhodnout sama, jestli je chce podstoupit nebo ne." - co se týče klystýru, když se zeptáte zda je opravdu tak nutný nebo ne, stejně vám ho vnutí, že to je to nejlepší pro vás....

"Chce-li žena rodit s využitím epidurální analgezie, není žádný problém." - tak tady je problém a to dost velký, na porodním kurzu vám jí budou vymlouvat a dává se stejně jen pokud je anesteziolog ve službě, což je jen dopoledne. Po velkých bolestech kdy jsem se ozvala zda by mi nemohli něco píchnout na tlumení bolesti mi bylo odpovězeno že pokud jsem chtěla epidural, měla jsem si o něj požádat předem již když jsem přišla do porodnice a že jinak nic jinýho nepíchají.....

"Porodnice nabízí k tlumení bolesti a relaxaci celou řadu dalších metod, při nichž se využívají sprchy, relaxační pomůcky (vaky, balóny, žíněnky), poslech hudby, aromaterapie a masáž prováděna personálem." tak že by mi ve hcvíli porodu někdo něco takovýho nabídl, to ani náhodou, masáž prováděna personálem...nevím nevím...využila jsem jen sprchu.

.

"Žena si může zvolit jinou, než klasickou polohu vleže, pololeže či polosedě na porodním lůžku bez připevnění nohou, a to na porodním vaku, ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu, v kleku, ve dřepu nebo ve sprše." automaticky mě odveleli při otevření na sál, kde jsem si lehla na staré lehátko a tam ležela snad půlku dne až do půlnoci v jedný poloze na zádech, s nohama na koze. Nikdo mi nenabídl při porodu jinou polohu nebo jinou variantu, jak se zde píše.
Měla jsem prostě nejspíš smůlu na nesympatickou porodní asistentku, která měla zato, že když jsem absolvovala předporodní kurz, měla bych přece vědět, jak správně rodit, aniž by mi to musela říkat. Můj manžel byl na sále celou dobu se mnou, vedle mě odrodily mezitím dvě ženy než jsem odrodila i já a po celou tu dobu si mě tam skoro nikdo nevšímal. Po narození dcerky mě doktor následně ihned zašil a poté po mně chtěli rodit placentu, nato jsem už neměla sílu, tak mi jí musely vyndat pod narkozou. Na narkozu jsem taky čekala asi hodinu, než odrodí další žena a budou si mě zas všímat.....Nejsem náročný člověk, předem jsem věděla do čeho jdu, ale asi každá prvorodička se bojí, má strach a potřebuje kolem sebe spíše milý a ochotný přístup, dát najevo že jsou tu teď pro ní a její mimčo....ale mě se toho nedostalo:-( Poporodní jizva se mi hojila dost dlouho, měla jsem docela problémy i můj gynekolog pak říkal, že jsem nebyla jediná jeho pacientka, co v tom období co jsem rodila, měla taky problémy:-(
co se týče pak pokojů a vybavení, je to stejný jako za komunistů, staré železné vrzající postele a stolky, oblečení pro mimčo sice k dispozici ale mimčo v nich vypadá jak hastroš vešlo by se do toho dvakrát....tři sprchy a dva záchody na celou chodbu....a co se týče vizit a jiných kontrol, po celý den chodí doktoři, buď za dětma nebo maminkama, není v tom žádný časový rozvrh, takže chaos, vrátíte se ze sprchy a zjistíte že vašemu mimču zrovna něco dělali a vy jste u toho ani nebyli....takže žádný klídek a pohoda pro seznámení miminka s maminkou:-( jinak děstký sestry jsou fajn, poradí ve všem co se týče kojení a jiných věcí ohledně mimča......No ať si každý udělá obrázek sám, jako já:-)


plami (ID: 10855)   osobní profil (nasemimi.cz)
12.08.2009 21:31:56
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi