Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - ALMEDA, a.s. - nemocnice Neratovice

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Naprostá spokojenost, rodinné a intimní prostředí, výborný personál
Porod 5. 1. 2019 - spontánní, přirozený. Neratovice mi byly doporučeny několika znamými, jen z mého okolí zde rodily 4 kamarádky a všechny byly nad míru spokojeny, proto jsem se pro Neratovice také rozhodla. Do poradny jsem chodila jak do Neratovic, tak do Podolí, které jsem měla v záloze, kdybych musela rodit v Praze. Péče v těchto dvou poradnách byla naprosto nesrovnatelná. Oproti neosobnímu masokombinátnímu Podolí s nespokojeným (a tudíž nepříjemným) personálem, jsem se v Neratovicích setkala s neskutečně příjemným a osobním přístupem a úžasným personálem. Co se porodnice týče, tak je vše na jednom patře a porodní sály pěkné, intimní a rodinné prostředí. Samotný porod byl díky porodní asistentce Jarmilce naprosto bez komplikací a rychlý. Skoro dvě hodiny jsem mohla být ve vaně, která mi pro otevření a "zpříjemnění" kontrakcí dost pomohla. Nejdřív jsem si myslela, že jsem měla štěstí na porodní asistentku, ale záhy jsem zjistila, že i latkační poradkyně Zdenička je poklad, sestry ze sesterny i z pediatrie taktéž. Vše mi vždy bylo vysvětleno, jak v poradně, tak při porodu a po něm. Z lékařů jsem přišla do kontaktu s MUDr. Jarošovou a primářem MUDr. Martanem, oba byli fantastičtí a odpověděli na jakoukoli mojí otázku (oproti Podolí, kde mi v poradně leda odpověděli "je to v pořádku"). Jako prvorodička jsem si nebyla moc schopná představit ten nářez po porodu a musím říct, že fantastický přístup personálu (včetně úklidové roty) neskutečně pomohl při adaptaci na to vše nové. Podtrženo sečteno, výborná zkušenost a mohu jen doporučit!
TerŠt (ID: 33602)   osobní profil (nasemimi.cz)
31.01.2019 13:42:06

Velmi špatná zkušenost
Můj porod trval prakticky dva dny. První noc jsem se nevyspala, ale kontrakce byly příliš nepravidelné. Celý den takto pokračovaly a až následující den po půlnoci jsem se po konzultaci se sestrami rozhodla vyrazit do porodnice, kde si mě už nechali.

Doktor mě poslal na čtyřlůžkový pokoj, kde už odpočívala jiná žena po porodu, kterou jsem celou noc budila svým hekáním. Manžela poslali domů, nikdo za mnou nepřišel, takže jsem vystrašená v noci sama koukala z okna a nevěděla, co se bude dít.

Druhý den ráno si mě konečně převzala místní porodní asistentka. Bohužel jsem se otevírala velmi pomalu a to i přes použitou vanu (která mi moc pomohla!). Na sál jsem šla až někdy v šest hodin večer. Odpoledne už jsem začala žádat o něco na bolest nebo urychlení (přesto, že jsem si představovala přirozený porod), ale vždy jsem byla poučena, že "to není dobré pro dítě", a v tu chvíli jsem se nechala odradit.

V cca šest večer mi porodní asistentka píchla vodu, která byla zakalená. Okamžitě jsem musela na monitor a do polohy v leže, ačkoliv jsem předem žádala o jinou polohu, v leže mi nikdy nešlo moc tlačit. Porodní asistentka mě vystrašila, že barva plodovky není dobrá a musím ihned porodit. Do kapačky mi dle zprávy dali oxytocin, avšak na místě nám nikdo nic neřekl - co dává, co kape, resp. hovořili jen o "nějaké" výživě (manžel už byl v tu dobu se mnou). V tom nejhorším mě porodní asistentka najednou opustila, protože jí končila směna. Rázem jsem se dostala do paniky a hysterie. Bolesti byly šílené a k nevydržení, nemohla jsem si v poloze na zádech nijak ulevit, porodní asistentka mě opustila a vlastně nás tam minimálně na hodinu nechali s manželem úplně samotné. Prosila jsem a brečela o něco na bolest, byla jsem už šíleně šíleně vyčerpaná a stále jsem nebyla dokonale otevřená.

Po ampuli Nalbuphinu na bolest (sestra mě ubezpečila, že to je bezpečné) jsem se zklidnila, otevřela a chviličku po osmé večer konečně porodila. Syn bohužel musel být rozdýcháván. Nic tedy nevyšlo, jak jsem si představovala, syna mi vzali do boxu na pozorování a dostala jsem ho až nad ránem. Místní pediatra (blond vlasy, starší) mi ráno oznámila, že syn "pět minut nedýchal" - hrozně jsem se vyděsila, protože by to samozřejmě znamenalo, že je mrtvý nebo vážně postižený. A dále, že to je moje chyba, protože jsem "nechtěla tlačit" a hlavně si "nechala dát něco na bolest". Naprosto jsem se zhroutila a brečela. Teprve sestra mě šla uklidnit, že mají s touto lékařkou špatné zkušenosti a že to není tak, jak doktorka říkala - syn byl samozřejmě okamžitě po porodu na kyslíku a měl od začátku zachovaný krevní oběh. Je zdravý. Ještě že mi to řekla, jinak bych tam snad skočila z okna.
Z amatérsky napsané výstupní zprávy se toho taky moc nedočtete.

Výsledkem však stejně bylo, že jsem minimálně první tři měsíce po porodu brečela, měla šílené úzkosti a strašně se bála, že náš chlapeček není zdravý a že za to můžu já. Myslela jsem, že se zblázním a musela jsem vyhledat psychologa. Dnes jsem ráda, že je malý zdravý a šikovný, a jiní lékaři mi naštěstí podali informace k věci, které mě uklidnily. Jednak, že se miminku nic nestalo a jednak, že možnou příčinou, proč už byl ke konci malý tak malátný, byl spíš obtížný a dlouhý porod, se kterým mi v porodnici nepomohli. O to víc nechápu, jak mi tamní lékařka mohla říct něco takového a tak zavádějícího.

Příště vyhledám vlastní porodní asistentku a budu rozhodně rodit jinde. A to v každém případě tam, kde mají kvalitní novorozeneckou JIP a kvalitní poporodní péči.

Mimochodem, celou dobu jsem žádala po pediatře Apgar skóre syna. Odmítala mi ho opakovaně sdělit, že "už se na to nehraje". Po porodu jsem byla na čtyřlůžkovém pokoji, absolutně bez soukromí, hluk, naproti porodnímu sálu - takže se mi vše jen připomínalo. Po třech dnech jsem sice kojila, ale ne dost, a tudíž mě odmítali pustit. Podepsala jsem revers, protože mi bylo jasné, že v tom stresu a s takovým přístupem se nerozkojím - a taky že ano, doma jsem se hezky rozkojila a kojím dodnes. V tu ránu mi pediatra skoro vynadala, že odcházím, a jak si to můžu dovolit, kor když malý měl "takovéhle Apgar skóre". K neuvěření!
Barbora_B (ID: 32447)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.07.2018 13:17:21

Porod v Neratovické porodnici
Rodila jsem zde 12.4.2016. Tuto porodnici jsem si vybrala z důvodu, že je vyhlášená svými 'přirozenými' porody. Při prohlídce jsem byla nadšená tím, jak porodní asistentka mluvila o místních porodech, že nemusíte na monitory, tak často, že porodíte v jaké poloze chcete, že je vše na domluvě a že se nechává plynout v souladu s mými přáními a potřebami. Po mém prvním porodu jsem se na toto těšila.
Realita byla ovšem jiná. Při převzetí, zde byla porodní asistentka paní Nováková, ta byla zlatá. Moc hodná. Porod jsem měla vyvolávaný a tudíž jsem čekala, kdy začne. V noci, to už tam byla jiná PA, dlouhé vlnité vlasy, silnější. Sama pro sebe jsem jí říkala bachařka, protože to na ní sedělo. Člověk, který na místě porodní asistentky, nemá co dělat. Vlídné slovo jí asi nic neříká. Ráno, kdy mi dávali druhou vyvolávací tabletku, mě převzala do péče tolik vychvalovaná na internetu PA paní Jarmila Trhoňová. Začalo mi peklo. Nepříjemná a nebojím se říct zlá. To jak se ke mně chovala v průběhu porodu jsem si nepředstavovala ani v nejdivočejším snu. Nechala mě napospas sama sobě, neporadila, jen mě neustále v kontrakcích honila přes celou chodbu na monitor, peskovala mě a v půlce porodu mi řekla 'trochu se pochlapte, čeká vás ještě půlka porodu' a odešla z pokoje.
Nikdo mě neposlouchal, když jsem prosila, aby mi dali něco na úlevu. Doktoři nepříjemní, studení, k prostředí, kde je potřeba empatie, absolutně nevhodní. Nejhorší byla mladá slovenská doktorka, ta se za mými zády s PA Trhoňovou ještě na můj účet bavili a evidentně jim nevadilo, že je slyším. Panebože takovéhle ženy by měli z porodnictví odejít!
Psychicky jsem byla úplně vyřízená, nikdo mi nepomohl. PA Trhoňová mi přišla i vynadat, kde jsem na monitor, to už jsem měla šílené kontrakce a při představě, že mám vyjít ze sprchy a někam jít, pro mě bylo nemyslitelné!
Téměř ke konci si mě převzala do péče jiná PA bohužel jméno už si nepamatuji, tmavovlasá paní, ta už na mě byla laskavá. Konečně mi přinesla něco na úlevu, monitor přivezla na pokoj, ale to už jí říkám, že cítím potřebu tlačit a ona lehněte si, najednou jsem byla hrozně rychle ze dvou centimetrů otevřená na osm a řekla mi 'pojďte za mnou na porodní sál'. Umíte si někdo představit, při finálních kontrakcích jít za někým na porodní sál, přes celou chodbu? Sotva jsem si stoupla cítila jsem hlavičku mezi nohama a vzápětí jsem držela své dítě v rukou, během této krátké doby, stihl můj muž křičet na chodbě, že rodíme, ani jsem to nezaregistrovala, byla jsem úplně mimo. Jen jsem držela pár vteřin své dítě v rukou a bylo v pokoji plno, dítě ustřihli a utíkali s ním pryč. 2 hodiny jsem ho neviděla. Najednou se tam objevila PA Trhoňová, která už měla po službě a začala mi nadávat a to doslova, že jsem opravdu hrozná a že je neposlouchám a že za to, že jsem tak rychle porodila, tak za to, že budu potrhaná. Já jen stála a zírala, neschopná ničeho. Když mě zašili a odvezli zpět na pokoj, mimochodem potrhaná jsem nebyla skoro vůbec, tak jsem si lehla a hodinu plakala, jaká hrůza to pro mě byla.
Co tato paní dělá v porodnictví je pro mě záhadou. Asi aby co nejvíce ženám udělala z porodu nejhorší zážitek v životě. Můj tedy byl. Ještě dnes, když si na něj vzpomenu, se mi chce brečet.
Ještě jedna věc, od samého začátku jsem prosila o epidurál o kterém mi bylo řečeno, že není problém, jen si o něj říct hned na začátku. Když jsem se na něj opakovaně zeptala mi PA Trhoňová řekla, že nemluvím o ničem jiném než o epiduralu a že to tam umí i bez něj. To mi opravdu ukázala, co ona umí. Zdeptat bezbranou rodičku, to je opravdu gól. A perlička na závěr, když jsem z nemocnice odcházela a ona mi dávala papíry, tak mi řekla 'no vidíte a šlo to i bez epiduralu'. No comment!!!
Do této porodnice už bych nikdy v životě nešla, slibují, ale realita je úplně někde jinde, poporodní péče tak mizerná, že ani nemluvím, měla jsem neskutečnou infekci, nemohla jsem dýchat, kašlala jsem každým nádechem, párkrát mi vzali krev na krevní obraz a nakonec mi řekli ať si v lékárně koupím ACC.
Jediné, co můžu pochválit byli sestřičky na dětském, to jsou andělé. K mému synovi i ke mě byli neuvěřitelně laskavé.
Nikdy nepíšu recenze, ale tato zkušenost pro mě byla tak otřesná, že to musím napsat, proto, aby se žádné jiné ženě nepřihodilo to co mě. Každé ženě přeji nádherný porod, dle jejích přestav, to jsem si myslela, že mi v Neratovicích bude umožněno. Místo toho jsem, zde zažila nejhorší noční můru jakou se pro mě mohl porod mého druhého dítěte stát. Kdykoliv si teď na něj vzpomenu cítím akorát bezmoc a smutek. A tak by to nemělo nikdy být. Můj první zážitek s mým synem takovýhle být neměl. Vůbec se nedivím, že ženy chtějí rodit doma, protože tohle je zážitek ženy s jejím tělem a miminkem a ne jatka, která jsem zažila já.
Neratovice už nikdy více. Peněz jsem tam nechala spoustu, ale také velký smutek.
adeil (ID: 30458)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.07.2016 19:11:25

Všechno v pořádku !!!
V Neratovické nemocnici jsem rodila v únoru 2011 a všem mohu jen poděkovat. Přestože byly u porodu komplikace a musela jsem rodit císařským řezem nemocnici mohu jen doporučit. Naopak chci poukázat na dnešní techniku, že nebýt monitoru, u kterého se přišlo na komplikaci, dcera by pravděpodobně zemřela... tímto bych ráda varovala všechny, které hodlají rodit doma, že je to absolutní nesmysl, nikdy nevíte, co se může stát.
Jaja1506 (ID: 23653)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.02.2012 14:44:32

Věc názoru
Já rodila v nemocnici v Neratovicích koncem roku 2010 s tím, ze jsem dopredu vyžadovala epidural, bojim se bolesti a take ji spatně snasim, proto jsem se ptala už předem, zda mi bude poskytnut. Prej ano, ale u porodu mi ho odepřeli bez udání důvodu. Já rodila od 22hod a malá se narodila až v 7.40 a to jen diky měnící se směně, kdy jsem porodila až za asistence pana doktora Budky a V.Dvořákové, kteří byli úžasní!! Do 7hod. u porodu byla arogantní primářka CSICSAIOVÁ, která byla velice nesympatická a bez jakéhokoliv citu. Není to jen můj názor na ní, ale také partnerův, který u celého porodu byl a pro nás neudělala vůbec nic. Naštěstí je naše malá úžasná, tak jsme na nepříjemné chvilky s paní primářkou zapomněli. Je to věc názoru, ale paní primářka chodila pouze na mě koukat a peskovat mě.
sarkav (ID: 23444)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.01.2012 18:38:47

Už nikdy více
Do nemocnice v Neratocich jsme s manželem dorazili 26.8.2011 v 1 hod. ráno kvůli docela silnému krvácení. Šla jsem na vyšetření a na monitor. Lékaře jsme neviděli tak do 4 hod. ráno, kdy následovalo opět vyšetření a monitor, kde mi praskla plodová voda a už jsem měla hodně silné kontrakce. Okolo 9 hod. opět monitor, na kterém děťátku začalo vypadávat srdíčko a začal fofr. Lékaře jsem od té 4 hodiny viděla až na porodním sále. V 10.20 se nám narodil syn, který byl celý modrý až šedivý a vůbec nebrečel. Byl totálně vyčerpaný ani svalovou akci neměl. Přesto mi ho po hodině donesli na pokoj a přiložili k prsu, kde přestal dýchat, prostě mi v náručí vlastně umřel. Zmáčkla jsem alarm a nic. Letěla jsem s ním v náručí po chodbě a vůbec nikdo mi neběžel naproti, na sesterně taky nikdo nebyl. Až když jsem křičela, že nedýchá, tak teprve od někud vyběhla sestřička a pak i doktoři a začal boj o život. Malýho nakonec převezli do Prahy ulice Ke Karlovu na JIRP. Zjistili, že se mi zkazila zadní plodová voda. Jak je možné, že na to nepřišli a už v tu 1 hod. ráno ho nevyndali ven císařským řezem a čekali 9 hod. na spontální porod?
Ninka (ID: 22112)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.09.2011 10:09:50

Skvělá porodnice v Nerátkách!!!
V Neratovicích jsem rodila své první dítě 15.srpna 2011.
Veškerý personál měl naprosto skvělý přístup. Prostředí moderní a velmi příjemné. Využila jsem nadstandartního pokoje a mohu jen doporučit.
Při porodu od začátku do konce byla ta nej nej porodní asistentka Věra Nováková, strašně moc jí děkuji. Doporučuji všem, které mají strach z neznámého, pro vykulené prvorodičky ideální porodnice.:-)) Tímto také děkuji personálu porodnice za úžasný lidský přístup. Nemám co vytknout. I klasická nemocniční strava přišla po vyčerpávajícím porodu k chuti.:-) Doporučuji!! Další porod jedině v Nera!!!
GABICABR15 (ID: 21860)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.09.2011 22:52:28

poděkování
Dobrý den,
rodila sem v Neratovicích 18.1.2011.. Musim říct že sem byla naprosto spokojená a doporučila bych Neratovice opravdu každé prvorodičce..
Píšu sem jen protože sem chtěla hrozně MOC PODĚKOVAT PORODNÍ ASISTENCE VĚŘE,tu noc mi moc POMOHLA,DALA MI SÍLU PORODIT KRÁSNÉ ZDRAVÉ DÍTĚ MARTÍNKA.. TAK JESTLI TO BUDETE ČÍST PANÍ VĚRO MOC A MOC VÁM DĚKUJU BEZ VÁS BYCH TO NEZVLÁDLA :-)
Chtela sem se rozloučit osobně ale pustily mě v sobotu a vy ste tam nebyla tak alespon takhle...
Mějte se krásně s pozdravem Martina Svobodová
maartiska (ID: 18986)   osobní profil (nasemimi.cz)
29.01.2011 20:07:49
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek