Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o.

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Arogance a ponížení
Chtěla bych se o podělit o svoji zkušenost s porodem v této porodnici. V červenci 2012 jsem zde rodila svoje první dítě. Při příchodu na porodní bylo všechno v pořádku, porodní asistentka (bohužel si už nepamatuju jméno) mě chodila povzbuzovat, povídala si se mnou, při vyšetření byla jemná a všechno mi vysvětlovala. Jenže pak se vystřídala směna a přišla pa Kujalová. Nikdy jsem si nepřipadala míň jako člověk. Byla arogantní, bolesti mi nevěřila, při vyšetření do mě s prominutím vždycky vrazila ruku jako do vrat, bez zeptání mi praskla vodu a když jsem úlekem vykřikla, ještě na mě začala křičet co vřeštím, že jsem hysterka, ať se laskavě uklidním, že už toho má dost. Kdyby na ni přítel nevyjel, aby mi konečně dala něco na bolest (v té chvíli jsem měla kontrakce po minutě a v přestávce křížové bolesti), tak by se ani nic nestalo. To ale muselo být s hádkami, že stejně budu rodit nejdřív za několik hodin a všechen plyn vydýchám moc brzo. Nakonec jsem šla na sál po druhém nádechu. Na sále mi z toho všeho stresu a strachu přestali kontrakce a nikdo se mnou nemluvil, jen na mě pa štěkala ať laskavě tlačím, že na nějaký vydejchávání není čas. Nikoho nezajímalo, že je mi na omdlení. Bez jediného slova mě vycévkovala a nastřihla. Když jsem syna porodila a byl i s tatínkem na omývání a vyšetření, štěkla na mě, že jsem jim teda vážně pomohla. Já jí jen nevěřícně odpověděla, že jsem dělala, co jsem mohla. Sprchu jsem radši zvládla sama, i když jsem málem omdlela a na pokoj jsem taky došla sama, protože jsem chtěla mít pa co nejdříve z očí. Do dneška jsem se s tím nevyrovnala a nejsem si jistá, jestli se mi to někdy povede. Teprve po půl roce jsem o tom začala být schopná mluvit. Vždycky jsem chtěla dvě děti, ale po tomhle zážitku už je nechci. Jestli tohle budete paní Kujalová číst, chci abyste věděla, že se ke mě nikdo nikdy nechoval hůř a s větším odporem. Měla byste se zamyslet nad změnou povolání, protože ničíte lidem životy.
kacka.kt (ID: 26690)   osobní profil (nasemimi.cz)
18.03.2013 18:09:20

zklamání
Z pobytu v porodnici v Novém Městě na Moravě mám nepříjemné zkušenosti. Rodila jsem tam císařským řezem, a když mě převezli z JIP na poporodní pokoj, nikdo si mě ani nevšiml, ačkoliv bych to vzhledem k mému stavu, kdy jsem se pořádně nemohla ani hýbat, natož vstát z postele,uvítala. Sestry zde bohužel nebyly vůbec vstřícné a když jsem je o něco žádala, dávaly mi najevo, že je to obtěžuje a že je zdržuju od práce. Jelikož jsem rodila první dítě a měla jsem po císaři problémy s kojením, potřebovala jsem poradit. Vadilo mi také, že sociální zařízení není jako na gynekologii na pokoji, a není řádně uklizené. Když jsem chtěla vstát z postele, bylo to hodně těžké, protože tam chybí hrazdy. Není divu, že po týdenním pobytu ve zdejší porodnici jsem se už těšila domů. Vzhledem k tomu, že platíme za pobyt v nemocnici, by se úroveň zdejší porodnice měla zvýšit. Příště bych chtěla rodit někde jinde.
kiky (ID: 26258)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.01.2013 07:30:38

Velké zklamání
Vzhledem ke svému bydlišti v Novém Městě a svému gynekologovi jsem neuvažovala v době těhotenství o žádné jiné porodnici. I když mnoho mých známých říkalo nikdy víc.Říkala jsem si že jestli to má proběhnout bez komplikací nebo s nimi nezáleží přece na porodnici. A že záchody a sprchy jsou společné na konci chodby? to mi nevadilo . Z doby před porodem mohu hodnotit vše kladně. Protože vše nešlo jak mělo, porod byl nakonec ukončen císařským řezem. Následujících 7 dní ve mě propuklo velké zklamání. Sestra na JIP byla dosti nepříjemná. Říkala jsem si je taky člověk. Pak mě čekal normální pokoj. Zjistila jsem že péče a přístup sester novorozeneckého oddělení k pacientovi se diametrálně odlišuje podle toho koho znáte. Stačí být něčí vnučka, sestra apod., Co pro obyčejného člověka nejde pro V.I.P.ano. Nadstandartní je tam pouze místnost. Každá sestra vám říká něco jiného, na dotazy nemají čas. Věta "Slyšela jsem že vám to kojení nejde, holt někdo má dítě nesací, někdo blicí..Za chvilku si pro ni přijdu.."Žádná rada, nic.Jejich přístup mě dost zlomil. Z porodnice jsem se těšila domů jako malé dítě. Kontaktovala jsem laktační poradkyni které mě během své 2-hodinové návštěvy řekla to co jsem se za celý pobyt nedozvěděla. Teprve doma jsem se začala ze svého mateřství těšit. A rada ? Nenechte se odbít, hormony nehormony, ptejte se třeba třikrát dokola. Myslím, že také poradit by mělo být pracovní náplní sestry. Rodila jsem už více jak před rokem a půl a přesto je ještě velké zklamání. Manžel by chtěl druhé dítě, ale já váhám. Ještě jsem nezapomněla.
bajza (ID: 1040)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.07.2012 15:08:52

Porodnice v NM záruka dobrého přístupu
V porodnici jsem 4.3.2012 porodila druhou dcerku Adélku-porod trval naštěstí jen 3h,takže to ani tatínek nestihl(u prvorozenné Markétky byl),aby mě podpořil,ale můžu říci,že díky profesionálnímu přístupu por.asistentek,jsem se necítila osamoceně.Jen mi bylo líto,že nebyl u toho,když jsem dcerku prvně uviděla.
Nemocnice v NM má personál ze kterého máte pocit,že to prožívá s vámi a má zájem na tom,aby se člověk v rámci možností a bolestí cítil dobře.To co mi trochu vadilo,že pokojíky(hekárničky)jsou sice pěkné,ale je tam slyšet buď rodící,kterým člověk závidí,že už to budou mít zasebou:)nebo čekatelky.......Děkuji moc za veškerou péči a určitě bych nemocnici v NM doporučila.
ziky (ID: 23949)   osobní profil (nasemimi.cz)
13.03.2012 09:10:40

určitě ano
V porodnici v NMnM jsme rodili 22.3.2011 první holčičku. Jeli jsme sem z Velkého Meziříčí,cesta teda trvala dost dlouho,nezdá se,ale přes vesnice,naštěstí jsme tedy jeli v 01.00 v noci,tak nebyl provoz. Jako prvorodička nemám s čím srovnávat,jen mohu napsat své pocity. Porod trval neuvěřitelných 21 hodin, předšasný odtok plodové vody a křížové bolesti. Už v autě jsem si myslela,že rodím :) a pan doktor mi říkal,že porodím nejdřív za dva dny.že mám být v klidu :) nakonec tedy o něco dříve a nakonec byl porod tak překotný,že ani klystír mi nestlihli dát. co je plus je paní porodní asistenka paní Lelekešová,která byla naprosto skvělá. co je mínus,že ležíte v bezprostřední blízkosti porodního sálu a vše slyšíte,na porodní kozu si v těch největších bolestech musíte dojít a tzv.vyskočit :) před tím ležíte za takovou plentou na posteli a čekáte,sice vám čas lépe utíká,dá-li se to tak říct,ale slyšet pět maminek,jak křičí bolestí...jinak poporodní péče normální,miminko mi hned dali po vytažení na prsa,pak až odnesli k ošetření,ukázali jak se má přisát,pak mi dvě noci nechali tělo odpočívat a nosili prcka na kojení.měla jsem nadstandart,což jsem pak byla moc ráda,protože na normálních pokojích nebyla sprcha a wc, chodilo se na společné prostory na chodbě. kojení mi pak teda už nikdo neukázal,ač jsem se vyptávala sester,měly moc práce,což chápu,všechno doma přišlo časem,nečekala bych,že tam okolo mě budou skákat, na všechno se pak přijde doma samo, lékaři a sestry byli moc fajn a celkově můžu porodnici doporučit,všude je něco. užijte si těhotenství,jak můžete,po porodu se maminka cítí jak prázdný pytel, opravdu :) něco z jejího těla zmizelo a je potřeba si některé pocity více užít,hladit pupík a vnímat ho.....hoodněě štěstí a zdraví všem budoucím maminkám
pavl (ID: 23759)   osobní profil (nasemimi.cz)
23.02.2012 20:43:40

Maximální spokojenost
Dobrý den. V porodnici v Novém Městě na Moravě jsem rodila v říjnu 2011 a můžu jenom doporučit. Jeden den mi odtekla plodová voda a tak mě přítel odvezl do porodnice tam mě hned umístili na porodní pokoj a připojili monitor. Byla jsem tam od 22:00 a celou noc sem nespala a tak si semnou jedna porodní asistentka celou dobu povídala(přítele poslali domů, bylo to na dýl tak aby se vyspal). Ráno mi dali antibiotika protože voda odtekla před 12 hod. tak aby malá nechytla infekci. Pak přišel primář a začalo to, pak přijel přítel a mohl tam být celou dobu až do porodu. Byl pak i celou dobu co se malá narodila aby ji prý neviměnili:-). Opradu personá skvělý a až budu rodit podruhé tak jenom tam tak Nashledanou a pevné nervy
05martina (ID: 23414)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.01.2012 15:09:47

byla jsem velice spokojena
dobry den,v poronici novem meste na morave jsem rodila koncem kvetna.rodila jsem normalni porod,manzel se mnou zustal az do posledka a strasne sme si to uzily.cely perzonal byl na me hodny.a se vsim mi pomohli.pomahali mi jak to slo i ja se musela snazit.vsichni si me venovali maximalne s usmevem,a hlavne pomohli.tatinek si to od zacatku uzival stejne jak ja.narozeni syna bylo to nejhesci co muze byt.mela jsem ho na svem tele.a hlavne po porodu me hnetka sal s prsa.a po sestinedeli jsem ho mela u sebe porad,to jsem byla rada.tak ze dalsi deti budu opet rodit v teto porodnici.a hlavne by vsem podekovala za porozeni meho syna .
julie (ID: 21983)   osobní profil (nasemimi.cz)
18.09.2011 22:12:29

Dobrá zkušenost

Dobrý den, chtěla bych se s maminkami podělit o své zkušenosti z porodnice v Novém Městě na Moravě. Rodili jsme tři týdny před termínem, vzhledem ke špatné poloze nakonec císařem. Od prvního okamžiku, kdy jsme s manželem přišli do porodnice, se nám zdravotníci maximálně věnovali, s úsměvem a naprosto profesionálně, vlastně jsme neměli ani pocit, že jsme v nemocnici. Všechno proběhlo dobře a¨opravdu v příjemné atmosféře, stejně tak jako zotavování po porodu. Navíc tatínek mohl být s miminkem od prvního okamžiku kdy ho přinesli ze sálu, až po chvíli, kdy bylo umístěno na novorozenecké oddělení, mohl si miminko pochovat /opakuji, že po císaři, takže bohužel beze mě, ale jinak to nešlo/, byl u toho, když ho myli, ošetřovali atd., mohl vidět, kde na mě bude čekat, než se zotavím. Navíc mě sestřičky a lékaři o všem informovali a to i při pobytu na JIP, dokonce mi přišli říct i to, že se miminko poprvé vyčůralo a "všechno funguje", hned na sále mi pan doktor vysvětlil, co bude následovat, jak se o miminko postarají. Byli jsme moc spokojení a neuvažujeme o tom, že bychom, v případě dalšího potomka, rodili jinde.
Jitka (ID: 10782)   osobní profil (nasemimi.cz)
07.08.2009 12:05:48




Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek