Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Ústav pro péči o matku a dítě

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Podolí -klidně zas
Byla jsem v porodnici v Lednu 2013. Dovezl mě tam manžel, jelikož jsem necítila pohyby.Po pitvě přišly na uzel na pupečníku, který na UZ nezjistíte a ani monitory nic špatného nehlásily. Byla jsem ve 40+2tt. Ale k porodnici: Sice by mohly omezit to jejich papírování a trošku zmatky. Ale já byla se vším spokojená.Jelikož jsem rodila mrtvé miminko, bylo o mě výborně postaráno, sice mi braly 15 ampulek s krví, ale vem to čert, za přirozený porod jsem se nezlobila, přála jsem si to zvládnout bez anestesie. Sestry a doktorka byly velmi hodné a pomohly mi jak to jen šlo. Za 6h jsem to měla za sebou. Na nic si nestěžuji. Jídlo skvělé, sestřičky hodné, Sál taky v pohodě...jde jen o to, najít správnou polohu, která vyhovuje (nohy mi do rozdělovačů nestrkaly. Měla jsem jednu nahoře, jednu dole a rodilo se mi dobře) Servis po porodu, takto komplikovaného skvělý.Léky na uklidnění, psycholožka, veškeré informace ohledně mrtvého miminka -pohřeb,jak to bude s mateřskou,dlouhá cesta-odkaz na instituci maminek se stejnou zkušeností, který mi opravdu pomohl.
Já si nestěžuji a půjdu tam znovu. Možná budu litovat a třeba ne, třeba jsem měla jen jiný personál, ale byla jsem tam ráda a ráda se tam vrátím. Důležité pro mě je, abych ten uzlíček v tom náručí měla a cena za ten uzlíček mě nezajímá. Hlavně když on bude živej a zdravej.
ShariDark (ID: 27323)   osobní profil (nasemimi.cz)
29.07.2013 02:02:59

Hodne prekvapena
jsem byla v porodnici ze socialek, ktere byly opravdu spinave, alespon na sestinedeli P-1. Porodni sal je krasny, mate soukromi, ale kreslo, ktere je supermoderni je k nicemu. Nemate se tam ceho poradne chytit a zaprit a taky slapky na nohy jsou plytke, takze se nezaprete. Ruce se od potu klouzaji po kozence, takze pro mne katastrofa. Nemohla jsem syna vytlacit...Jinak celkem dobry pocit ze sester, ktere nam pomahaly a dokonce davaly tajne dudliky a detem co mely koliky davaly uz v porodnici Espumisan, coz uvotalo hodne maminek.
mamaDena (ID: 26849)   osobní profil (nasemimi.cz)
09.04.2013 17:20:26

Už nikdy ....
Chtěla bych se podělit o zkušenost s porodem v této porodnici.
Takže, absolvovala jsem i s přítelem předporodní kurz, vyplnila formuláře na odběr pupečníkové krve a epidurál....
Když přišel den D, začali mi křížové bolesti, takže jsem porodní asistentku o epidurál, krev mi odebrala a dál nic, jen mi přinesla nahřátý pytlík s rýží. Následně jsem dostala klystýr, který mi kontrakce urychlil, načež přišla doktorka a protrhla mi vodu. Do toho mě začali brát kyčelní bolesti a to už bylo moc, prosila jsem o ten epidurál, ale na ten že už je pozdě !!! Porod byl masakr, jelikož jsme se o maličkého přetahovali, já jsem na základě křížových a kyčelních bolestí nebyla schopna tlačit, protože mi ještě por. asistentka rvala nohy do držáků od sebe ikdyž jsem řvala bolestí (ty kyčle). Na to jak jsem byla připravená na porod bylo všechno jinak a řvala jsem bolestí jak tur, fakt se to nedalo (přítel z toho byl nepříjemně překvapen, protože jsem ho přesvědčovala jak ten porod bude v pohodě díky epidurálu) ! Nakonec na mě nastoupily ještě dvě sestry, nástřih a malého ze mě vytlačili. Černou modřinu jsem měla až do půlky zadku.
Můj pocit je, že to je pro normální lidi jako výrobna na jezdícím pásu, hlavně rychle ať se uvolní místo pro další. Takže pokud nejste celebrita nebo nemáte protekci, tak nic moc, už nikdy bych tam nerodila !
Na druhou stranu, péče o miminko byla od sestřiček a doktorek perfektní !
Jinak prostředí porodnice pěkné.
Hlavně že to v pořádku přežilo moje miminko, to je to nejdůležitější.
Jája (ID: 23761)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.02.2012 00:33:26

Maminky nenechte se vynervovat...
Milé maminky,
rodila jsem v Podolí letos v Únoru a co se týká porodního sálu je prima, že jste tam sama se svým doprovodem. Jen po příjezdu do porodnice nechápů, že musíte odpovídat na dotazy přijmové lékařky, na které má již odpovědi napsané ve vaší těhotenské průkazce, když Vám není zrovna ejchuchu..no nic..asi to chtějí vše zopakovat. Pak na sále prima až na to, že moje sestra se mě za každou cenu snažila udržet na křesle při monitoru, ale přes šílené křížové bolesti to pro mne byla zrovna ta nejhorší poloha. Až jsme došli do fáze sestro kašlu vám na to já budu stát a vy si dejte monitor kam chcete...:) a šlo to taky.Upozornit bych však chtěla na problémy při pomoci s kojením, podle některých sester totiž nabydete dojmu, že když hned nekojíte druhý den, tak jak chtějí je něco špatně a nepůjde to, prosím Vás není to pravda. Buďte v klidu nenechte se rozhodit a ani vnutit jiný příkrm než mateřské mléko. Každá směna Vám totiž řekne jiný postup a každá sestra to bude vyžadovat tak, jak chce ona. Uvědomte si, že miminko je Vaše a je to jen na Vás co se Vám zdá lepší a dobré. Bohužel jsme po porodu nejisté, bojíte se o toho malého drobečka, a nevíte si rady. V domění, že sestra to musí vědět se snažíte poslechnout rady, ale ne všechny jsou ok.( včetně nesourodosti rad o koupání,atd. ) Já jsem se rozkojila v klidu až doma po 1O dnech od narození, a to nám chtěli nutit příkrm, že miminko pije málo a má vypít už dvojnádobek atd. Doporučuji si vzít Dulu, nebo se s ní potom o kojení poradit. Přeji Vám pevné nervy a zdravé miminko.
julie22 (ID: 15623)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.05.2010 00:53:45Dětská výživa

Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi