Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Nemocnice Milosrdných Bratří

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Nikdy více !!!!!
Rozhodně nedoporučuji,rodila jsem v listopadu 2015,porod byl vyvolávaný, 11 dnů po TP jsem nastoupila do porodnice. Přístup personálu byl absolutně nerespektující,většina lékařů se neobtěžovala mě před vyšetřením pozdravit natož se mi představit. Ačkoliv sem se dožadovala informací o postupu a lécích, které mi budou dány,dostalo se mi jich jen minimálně. PA Hanáková se ke mně během porodu chovala přezíravě a tvářila se, že ji obtěžuju, na mé dotazy odsekávala, neporadila,absolutně žádná opora.Když jsme odmítala některé zákroky, dovedla lékaře a zásah si vynutila, byť nebyl nutný. Rodila jsem od rána,Díky Bohu, že se v 18:00 vyměnila směna, protože s ní bych neporodila. Nic nevysvětlila, jen peskovala,že tímto způsobem rozhodně neporodím. Mým porodním plánem se nikdo nezaobíral,pupečník nenechali dotepat a přestřihli ho hned, i když jsme si přáli,aby to udělal manžel. Nechtěla jsem nástřih hrzáze,ale byl mi proveden.Nebyla mi umožněla svobodná volba polohy pro porod, i když jsem opakovaně sdělovala, že mi poloha na gynekologickém lůžku nevyhovuje a špatně se mi tlačí,nebylo mi umožněno rodit mimo něj. Během porodu mě vyšetřovalo 8 různých doktorů, veškerá moje intimita byla potlačena. Jedniné, na co vzpomínám ráda,jsou dvš hodiny po porodu, kdy jsme na boxu zůstalis malým a manželem sami a prosadili si neručený bonding. Ač nemocnice tvrdí, že ho standartně podporuje,není to pravda. Tvrdili, že díky bondingu bude dítě podchlazené, musí se zabalit do zavinovačky nebo nejlépe odvézt na novorozenecké. "Péče" na šestinedělí a novorozeneckém byla kapitola sama pro sebe. Personál neinformuje o vyšetřením, krom sprchování miminka vám nikdo nic neukáže.Neustálý stres a kontroly, Většina sester byla hrubá a nepříjemná. Dostala jsem mylné informace o kojení a byly mi vnuceny kloboucky, prý mám ploché bradavky a kojit bez nich nemohu. Následně se mi díky nim rozjela infekce prsou.Šílené.Doma jsem se díky návštěvě laktační poradkyně naučila miminko kojit bez kloboučků zcela přirozeně.
Návštěvy nesmí na pokoj a děti jsou tak voženy na chodbu mezi velké množství lidí. Což z hlediska infekcí absolutně nechápu. Také mi bylo sdělen, že celé oddělení je po rekonstrukci a pokoje jsou po dvou s novým soc. zařízením.Není to pravda,ležela jsem na buňce pro 4 se sociálním zařízením v šíleném stavu. Sprcha nešla natlakovat, opadával do ní strop apod... Opravdu radím se této porodnici vyhnout.
Daggy (ID: 29955)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.11.2015 16:34:06

spokojenost
Chci se s Vámi podělit o zážitky v téhle porodnici.Pokud bych hodnotila péči před porodem a to jsem v ní rodila 3x,takže to není náhoda,tak nemůžu nic vytknout,monitory a prohlídky probíhali poměrně rychle a v klidu,dalo se zeptat na cokoliv,přijetí k porodu bylo bezproblémové,pouze se stalo,protože 1 porod byl vyvolávaný a v datumu nástupu bylo plno,tak hrozilo že budu muset porod odložit o 2 dny ale nakonec se vše vyřešilo.Jinak každý porod probíhal s přítomností partnera,vyfasoval zelený obleček a šel.Péče v průběhu porodu byla bezproblémová,porodní asistentky byly docela ochotné,pouze jedné končila směna,tak žila v představě že mně stihne odrodit, ale za půl hodiny to opravdu nebylo reálné.První 2 porody proběhly co se týče bolestí ještě v rámcí možností ucházející,můžete využít hodně pomůcek ke zmírnění bolestí,vlézt i do vany,popř. v ní i porodit,ale 3 porod byl už silně bolestivý,já vydržím hodně,ale to jsem už nezvládla,tak pokud můžu za sebe doporučit tak bych místo epiduralu využila možnosti Enotoxu,při kontrakcích se vdechuje,a nemá žádné pozdější následky,takže porod byl skoro bezbolestný,a nebyla jsem po porodu tak vyčerpána bolestí.Přístup u všech porodů byl slušný,nemůžu si stěžovat,hlavně respektovali soukromí a přišli pouze na kontrolu nebo při naší žádostí.Horší bylo šestinedělí,opravdu moc lidí na 1 sprchu a záchod,nic moc nám neřekli,ale raději snesu tohle než špatné chování u porodu.Pouze není možné se dostat na nadstandardní pokoj,což mně mrzelo.Závěrem musím hodnotit přístup všech doktorů slušný pouze sestry na šestinedělí by si měli uvědomit že ne všechny maminky jsou zkušené,jsou tam hlavně prvorodičky,a neví co v určitých situacích dělat,chápu že mají hodně práce,ale úsměv a pomoc by nikoho nezabila,maminky za to budou vděčné.
jitule (ID: 29741)   osobní profil (nasemimi.cz)
12.08.2015 17:49:48

dobra volba
Po spatne zkusenosti z kontrol na Obilnaku jsem se u Milosrdnych citila jak v bavlnce. Kazdy, s kym jsem se setkala, se mi predstavil, vse vysvetlil, naprosto bez problemu ctili muj porodni plan, vysli vstric ve vsem, co jsem potrebovala. Mela jsem dlouhy a narocny porod, a zazila celkem 3 ruzne smeny...vsechny skvele. Jedinou vyjimkou je dr. Nagy, ktery je mozna odborna kapacita nejvyssiho kalibru, ale vysetreni od nej bolelo vic jak kontrakce. U nej jedineho mi chybel osobni pristup a trocha citu. Na druhou stranu, mozna nebyt jeho, tak jsem skoncila na CS...tezko rict. Jinak spokojenost. Na novorozeneckem mi ani tak nevadily stare postele a vybaveni a spolecne sprchy, ale spis to, ze navstevy nesmi na pokoj a tak se vsichni tisni na chodbe, kde neni ani zdaleka dost mist k sezeni. My jsme to s navstevami resili utekem na stresni terasu, tam bylo mista dost a navic krasny vyhled :-) A musim rict, ze jsem cekala trochu vic "skoleni" ohledne pece o mimino, ale krom koupani nam neukazali vubec nic, co jsem potrebovala vedet, to jsem se musela ptat, sam od sebe nikdo nic neporadil. Ale to je dnes asi bezna praxe.
myrrah (ID: 28651)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.07.2014 19:58:04

Moji nejmilejší
Asi před 5 hodinami jsme opustili dveře této porodnice a můžu jen říct, že jsem rodila potřetí, poprvé v této porodnici a nedá se to vůbec srovnat. S velkou péčí se o nás starali už od nprohlídek v ambulanci. Porod jsme tak museli částečně plánovat , ale proběhl nakonec velmi rychle. Porodí asistentka nám vyšla vstříct jak jen to bylo možné a po narození našeho syna nás nechala v klidu si užívat první naše společné chvíle. Na oddělění šestinedělí byli všichni perfektní, povídali jsme si o různých variantách péče o naše ratolesti a kdo měl problémy s kojením tak mu byli hodně nápomocni. Já si to vlastně až potřetí tak moc užívala díky skvělým lidičkám co pracují v téhle porodnici. Moc moc Vám děkujeme.
Monča (ID: 25263)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.04.2013 18:05:18

Doporučuji!
Rodila jsem 23.5.2012 a tuto porodnici všem doporučuji. Vzhledem k tomu, že jsem také hledala různé diskuze a názory, předávám svoje zkušenosti dále. Skvělý personál již na monitorinzích CTG, skvělý a ochotný personál na porodním sále, šestinedělí i novorozeneckém. Ochotně se mnou komunikovali každý krok, který následoval během porodu. Personál na novorozeneckém ochotný i ve dvě ráno, kdy nám, novopečeným matkám, již dochází síly. Neplatila jsem za partnera u porodu. Velmi děkuji porodní asistentce Bc. Lucii Hejtmánkové a MUDr. Krouželové. Pokud bude nějaký příští kousek, tak určitě rodím zase tady.
MsSmall (ID: 24579)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.05.2012 19:32:08

Moje zkušenost
U Milosrdných bratří jsem rodila 27.4.2012 a za sebe mohu jen doporučit. Všichni (při porodu, oddělení šestinedělí i na novorozeneckém) byli moc milí, profesionální a ochotní. Zvlášť díky PA Hejtmánkové se nám narodil zdravý klučík bez problémů. Asistentka se o nás skvěle starala, ale zároveň jsme měli soukromí a nikdo nás nerušil. Jestli se nám za pár let zadaří další potomek, půjdu jedině tam:)
Mandzari (ID: 24541)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.05.2012 19:01:50

Moje zkušenosti.
Za mě mohu jen a jen doporučit tuto porodnici. Příště až budu rodit budu volit stejně!! Personál naprosto špičkový – profesionální a to jsem narazila na hodně tamnějších doktorů a sestřiřek hlavně při porodu Mudr. Kruťová, Mudr. Novotná, PA Forgáčová avšak největší dík patří PA Žáčkové a Mudr. Crhovi kteří mě nakonec odrodili.
Občas se v nemocnici dá narazit na někoho kdo se prve tváří jako by sežral encyklopedii světa klasický všeználek ale nakonec profesionalita tamnějšího personálu vše srovná na jedničku, jak na porodním, novorozeneckém i na odd šestinedělí jsem se nesetkala s ničím co bych mohla sebevíc vytknout. Porod jsem měla komplikovaný, sice přirozený po prasknutí vody doma, avšak miminku se na svět moc nechtělo 2h 41m mě nechali tlačit, oxytocin napomohl k tomu že jsme nakonec vykoukli na svět bez kleští a všelijakých jiných pomůcek - prostě se snažili vše dokopat ke zdárnému konci přirozenou cestou a to prosím ještě napíši že vše BEZ EPIDURALU. Naprosto profesionálně po všech stránkách zareagovali, nedělali nic špatného ani na víc. I když jsem si v době porodu myslela že vše je zbytečné a navíc , nakonec jsem poslechla a díky tomu jsem dne 16.1.2012 v 7:41 porodila krásného a zdravého chlapečka Sebastiana.
Po porodu jsem bohužel podstoupila ještě narkózu a manuální lízu jelikož se mi neodloučila placenta a ztratila jsem hodně krve v den porodu jsem naprosto kolabovala ani na wc jsem sama nezvládla jít – se vším mi pomohli!!!
Jednoduše nemohu nic vytknout a mohu říct že NEMOCNICI U MILOSRDNÝCH BRATŘÍ mohu jen a jen DOPORUČIT pokud se chystáte rodit tak rozhodně zde!

Personál: PA Žáčková, Mudr. Crha
Missy_X (ID: 21270)   osobní profil (nasemimi.cz)
18.05.2012 13:08:47
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi