Hodnotit / sdílet na:

Porodnice - KKN a.s., nemocnice v Karlových Varech

plus Počet komentářů: 9 - Zobrazit diskuzi
Rodila jste v této porodnici? Pomozte nám reálně zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Přidejte svůj názor do naší diskuze.


Klikněte pro zobrazení dalších fotek ...

Lokalita
KrajKarlovarský kraj
MěstoKarlovy Vary
Nemocnice / porodnice
Název nemocnice KKN a.s., nemocnice v Karlových Varech
Forma/Typ Soukromá
Kontakty na porodnici
Adresa KKN a.s., nemocnice v Karlových Varech
Gynekologicko – porodnické oddělení
Bezručova 19
Karlovy Vary
360 66

MUDr. Mgr. Miloslav Nesyba
přednosta gynekologicko-porodnického odd.
Telefony/e-maily Kontakt: tel. 353 115 111 (ústředna), fax 353 233 905

Primář: MUDr. Miloslav Nesyba, tel. +420 353 115 230
Email: miloslav.nesyba@kkn.cz

Vrchní sestra: Marie Bačová, tel. 353 115 241, marie.bacova@kkn.cz

MUDr. Alena Hofmannová, vedoucí lékař porodního sálu a krajský perinatolog, tel. 359 882 242

Kurz předporodní přípravy: Lada Macečková, tel. 728 114 823, lada.maceckova@seznam.cz

Studio pro ženy, Magdalena Mikulandová, tel. 353 226 041, www.studioprozeny.cz

Porodní sál: tel. 359 882 577 /non stop/
Důležité kontaktní osoby Primář: MUDr. Miloslav Nesyba
Vrchní sestra: Marie Bačová
Druh porodu

Přirozený na lůžku

ano
Přirozený do vody ano
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby v porodnici
Odběr pupečníkové krve ano
Přípravná cvičení ano
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů
ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 2
Vlastní předporodní místnost ne
Vlastní porodní místnost ne
Možnost volby nastřižení
hráze
ne
Informační text Kurzy předporodní péče pro těhotné ženy a jejich doprovod porodnice sice nepořádá, ale pro všechny zájemce připravuje konzultace o tom, jak porod probíhá.

Porodnice nepořádá těhotenská cvičení.

Porodnice umožňuje těhotným ženám a jejich doprovodu prohlídky porodních sálů a pokojů šestinedělí.

Kurzy předporodní přípravy plně zajišťují privátní zařízení. Na požádání nastávajícím maminkám poskytne porodnice seznam zařízení a osob, na které se může v regionu obrátit.

Počet osob, které mohou těhotnou ženu doprovodit k porodu není omezen. Kromě rodinných příslušníků a přátel to může být porodní asistentka nebo lékař. Doprovod může být přítomen po celou dobu porodu, a to i v případě porodu císařským řezem.

Část porodního sálu má k dispozici celkem 7 lůžek:
2 dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením sloužící jako čekací pokoje pro I. dobu porodní nebo jako lůžka pro intenzivní porodnickou péči,
1 jednolůžkový nadstandardní pokoj s koupelnou,WC, kuchyňskou linkou, TV, se samostatnou rohovou vanou, určený pro dobu předporodní, porodní i poporodní a
2 zcela nová porodnická lůžka na boxech porodního sálu sloužící výhradně pro konec I. doby porodní /otevírací/ a pro porod samotný /II.doba porodní, vypuzovací/. Ta je možno polohovat dle přání rodiček pro její maximální pohodlí při tlačení /pololeh, polosed, s koleny dole či u břicha, opora lýtek či vzepření se proti chodidlům, atd./.
V naší porodnici se snažíme vycházet vstříc všem potřebám rodiček a jejich požadavkům, které mohou vždy konsultovat s porodními asistentkami a lékaři. Chceme, aby každý porod probíhal co možná nejpříjemnějším způsobem a současně zásadně pod odborným dohledem, neboť pouze touto kombinací lze mít na konci celého dění zdravou maminku se zdravým miminkem.

Procedury jako klystýr a holení personál porodnice spíše doporučuje. O všem, včetně příjmu tekutin a jídla, si však mohou ženy rozhodovat samy.

Pokud je třeba, využívají se při porodu léky na tlumení bolestí /injekce s analgeticko-spasmolytickou směsí/ a epidurální analgezii, která je zdarma a se kterou jsou i dobré zkušenosti – nesrovnatelně lepší snášení kontrakcí rodičkou, zkrácení trvání I.doby porodní, atd.

Během porodu se využívá celá řada metod k tlumení bolesti. Porodnice nabízí možnosti využití teplé lázně (vana), sprchy, relaxačních pomůcek (balóny, žíněnka, ribstole, porodnické vaky, porodní stolička), dále je nabízena aromaterapie a poslech hudby.

Na nadstandardním pokoji je možno vést porod do vody, ovšem celostátně se již upouští od této alternativy, která s sebou přináší zbytečná rizika /nemožnost sledování srdeční frekvence plodu s rizikem „přidušení“, nemožnost chránit hráz matky s rizikem rozsáhlých poranění až do konečníku, atd./. Pokud ženy chtějí tuto variantu zvolit, jsou seznámeny s riziky a dle doporučení České gynekologicko-porodnické společnosti sepisují informovaný souhlas s porodem do vody a přebírají část rizik na sebe. Nicméně to neznamená, že bychom od této varianty upouštěli či ženám ji neumožnili. Rovněž další alternativní polohy při porodu jsou na oddělení možné / míč, hrazda, porodnická židle atd./
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji
ano
Informační text Pokud to bezproblémový stav novorozence umožňuje, jsou potřebná poporodní vyšetření dítěte prováděna přímo na břiše rodičky. U všech vyšetření může být přítomen i otec dítěte, který má možnost přestřihnout pupeční šňůru.

K prsu je dítě přikládáno nejpozději do půl hodiny po porodu, a to obvykle ještě na porodním lůžku. Porodnice dodržuje 8 z 10 bodů k úspěšnému kojení.

Po 2 hodinách /IV. doba porodní/ je pak maminka převezena na oddělení šestinedělí.


Návštěvy jsou každý den od 16 do 17 hodin a jsou povoleny na pokojích rodiček.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ne
Zdarma výbava pro děti ano
Speciální služby pro
rodičky s postižením
ne
Informační text Na šestinedělí jsou k dispozici 2-3lůžkové pokoje, jeden 4lůžkový a jeden jednolůžkový. Pokoje nemají vlastní sociální zařízení.

Porodnice nenabízí pokoje pro 24 hod. nepřetržitý pobyt partnera.

Porodnice poskytuje základní oblečení pro dítě (košilka, dupačky, zavinovačka, apod.) a dětské jednorázové pleny (omezezné množství).

Předčasně narozené děti jsou předávány do péče dětských lékařů, kteří o ně pečují na specializované jednotce intenzivní péče. Jedná se o jediné porodnické oddělení celého karlovarského kraje, které poskytuje nadstandardní odbornou péči ve fetomaternální medicíně.

Žena po spontánním nekomplikovaném porodu odchází obvykle domů 4. poporodní den, ale až v okamžiku, kdy je novorozenec propuštěn dětským lékařem.
Pokud maminka rodila císařským řezem, nenastaly komplikace, může být do pěti dnů po porodu propuštěna i s dítětem domů.

Po propuštění domů nabízí porodnice pomoc při kojení.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:
Doprovod rodičky k porodu: 800Kč
Porod na porodním pokoji: 500Kč
Nadstandardní pokoj pro matku po porodu: 250Kč/den



Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi