Hodnotit / sdílet na:

Porodnice - Krajská nemocnice Liberec, a.s.

plus Počet komentářů: 10 - Zobrazit diskuzi
Rodila jste v této porodnici? Pomozte nám reálně zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Přidejte svůj názor do naší diskuze.

Lokalita
KrajLiberecký kraj
MěstoLiberec
Nemocnice / porodnice
Název nemocnice Krajská nemocnice Liberec, a.s.
Forma/Typ Krajská
Kontakty na porodnici
Adresa Krajská nemocnice Liberec, a.s.
Gynekologicko – porodnické oddělení

Husova 357/10
Liberec
460 63
Telefony/e-maily Kontakt: tel. 485 311 111 (ústředna), nemlib@nemlib.cz

Primář: MUDr. Pavel Černý
Vrchní sestra: Bc. Zuzana Paukertová, tel. 485 312 722, zuzana.paukertova@nemlib.cz

Kurz předporodní přípravy: tel. 485 312 713
Nahrávka 4D ultrazvuku: 485 312 739
Důležité kontaktní osoby Primář: MUDr. Pavel Černý
zástupce primáře: MUDr. Jiří Pavlásek
Vrchní sestra: Zuzana Paukertová
Druh porodu

Přirozený na lůžku

ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby v porodnici
Odběr pupečníkové krve ne
Přípravná cvičení ne
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů
ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 1
Vlastní předporodní místnost ano
Vlastní porodní místnost ano
Možnost volby nastřižení
hráze
ne
Informační text Porodnice pořádá pro těhotné ženy kurzy předporodní přípravy. Kurz se skládá ze čtyř lekcí, vede ho porodní asistentka, porodník a dětská sestra. Informace, včetně informačního letáčku, obdrží maminka u zápisu k porodu, který je vhodné učinit ve 30.- 32. týdnu těhotenství.
Ženy se také mohou účastnit těhotenského cvičení, které vedou fyzioterapeutky rehabilitačního oddělení KNL, a.s.. Informace jsou k dispozici na webu nemocnice, v sekci pro maminky.

Prohlídka porodního sálu, poporodních pokojů, v rámci předporodního kurzu (4 lekce ve dvou týdnech - každá lekce 1,5-2 hodiny).

K samotnému porodu může ženu doprovázet partner, rodinný příslušník nebo blízká osoba.

Porodní pokoj pro první dobu porodní je pro dvě rodičky, pokud to kapacita sálu dovoluje, tráví i první dobu porodní maminka na samostatném porodním sále, které má porodnice tři. Dva z nich jsou vybaveny vanou (využívanou pouze v 1. době porodní) a závěsným lanem. Všechny porodní pokoje mají samostatné sociální zařízení.

Na předporodní přípravě (klystýr, holení) se maminka může dohodnout s personálem, případně si může donést vlastní porodní plán, který, pokud neohrožuje zdraví a život matky ani dítěte, je personálem akceptován. Příjem jídla během porodu závisí na jeho průběhu. Příjem tekutin je doporučován.

Má-li rodička zájem o epidurální analgezii, je jí poskytnuta bezplatně.

Během porodu se využívá celá řada metod k tlumení bolesti a relaxaci. K dispozici je využití teplé lázně (vana), sprchy, relaxačních pomůcek (masážní pomůcky, žíněnka, míče, sedací pytel, závěsné lano), aromaterapie (možnost vlastního aromaoleje) a poslechu hudby (možnost vlastního CD).

Žena si po dohodě s porodníkem může vybrat jinou než klasickou polohu, včetně porodu na žíněnce, porodnické stoličce nebo na porodním vaku.
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji
ne
Informační text Po narození miminka je dítě předáno dětské sestře nebo porodní asistentce, které ho buď položí na břicho maminky, nebo ho rovnou ošetří na vyhřívaném lůžku v boxu pro ošetření novorozence. Potom se provedou potřebná poporodní vyšetření u kterých může být přítomen i otec.

Jestliže je dítě v pořádku, je přiloženo k prsu co nejdříve, nejpozději však do půl hodiny po porodu.
Porodnice dodržuje všech 10 bodů k úspěšnému kojení a má titul Baby Friendly Hospital.

Návštěvy jsou dovoleny na pokojích jen u nadstandardu, a to od 10 do 20 hodin. V ostatních případech jsou návštěvy možné jen v návštěvní hale, denně od 15 do 17 hodin.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ano
Zdarma výbava pro děti ano
Speciální služby pro
rodičky s postižením
ne
Informační text Dodatek k parametru "Speciální služby pro rodičky s postižením" - k dispozici je bezbariérový přístup včetně sociálního zařízení.

Novorozenecké oddělení zabezpečuje péči o novorozence, a to jak o zdravé a donošené, u nichž je prioritou nerušený a spokojený vstup do života, tak o nemocné, s vrozenými vývojovými vadami a extrémně nezralé, u nichž na specializované JIP zajišťujeme stabilizaci formou intenzivní péče a zahajujeme včasnou léčbu.

Učíme také novopečené maminky pečovat o jejich dítě a správně kojit, aby byl po porodu přechod do domácího prostředí co nejrychlejší a bez komplikací. Disponujeme titulem UNICEF Baby Friendly Hospital.

Našemu oddělení již řadu let pomáhá nadační fond Kapka naděje, a to zejména dětem s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně.

Porodnice poskytuje po porodu pro dítě - standardní oblečení (košilka, zavinovačka, látková plena), mýdlo na koupání, kartáček na vlásky, mléko na ošetření pokožky, mast na ošetření zadečku, plenkové kalhotky (přibližně na 24 hodin), teploměr.

Žena obvykle odchází domů 4.-5. poporodní den.

Po propuštění domů nabízí porodnice pomoc při kojení.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:
- Nahrávka 4D ultrazvuku: 700,- Kč
- Doprovod k porodu: 300,- Kč
- Předporodní kurz pro rodičku: 800,-Kč/4 lekce, 300,-Kč/jednotlivá lekce
- Nadstandardní jednolůžkový pokoj pro matku po porodu: 700,-Kč / den
- Ubytování rodinného příslušníka na pokoji s nadstandardním vybavením (společně s pacientem) - bez stravy: 500,- Kč/den


Dětská výživa

Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi