Hodnotit / sdílet na:

Porodnice - Městská nemocnice Ostrava

plus Počet komentářů: 3 - Zobrazit diskuzi
Rodila jste v této porodnici? Pomozte nám reálně zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Přidejte svůj názor do naší diskuze.

Lokalita
KrajMoravskoslezský kraj
MěstoOstrava
Nemocnice / porodnice
Název nemocnice Městská nemocnice Ostrava
Forma/Typ Městská
Kontakty na porodnici
Adresa Městská nemocnice Ostrava
Porodnicko - gynekologické oddělení

Nemocniční 20
Ostarva
728 80
Telefony/e-maily Kontakt: tel. +420 596 191 111 (ústředna) , mnof@mnof.cz

Primář: MUDr. Richard Spousta, tel. +420 596 192 581, richard.spousta@mnof.cz

Vrchní sestra: Jarmila Dorazilová, tel. +420 596 192 580, jarmila.dorazilova@mnof.cz
Důležité kontaktní osoby Primář: MUDr. Richard Spousta
Vrchní sestra: Jarmila Dorazilová
Kurzy předporodní přípravy a těhotenské cvičení: vedou naše porodní asistentky
Druh porodu

Přirozený na lůžku

ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby v porodnici
Odběr pupečníkové krve ano
Přípravná cvičení ano
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů
ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 2
Vlastní předporodní místnost ano
Vlastní porodní místnost ano
Možnost volby nastřižení
hráze
ano
Informační text Nově rekonstruovaný porodní trakt (budova H) Městské nemocnice Ostrava byl uveden do porovozu 6. června 2011.

V rámci předporodní přípravy nabízíme MNO kursy pro těhotné maminky, které vedou naše porodní asistentky. Cvičení probíhá od 30. týdne těhotenství, jedenkrát týdně cca 90 minut (30 min cvičení, 1 hod. teoretické přípravy). Kursy probíhají každé úterý 14:00 - 16:30 hodin.

Každý čtvrtek v 13.00 hodin probíhá pro nastávající maminky a tatínky prohlídka porodního sálu, šestinedělí a novorozeneckého oddělení s výkladem našich porodních asistentek, kde vám rádi zodpovíme vaše další eventuelní dotazy.

Oddělení porodního sálu disponuje celkem 6 předporodními lůžky (pro 1. dobu porodní), z toho 2x ve formě samostatného nadstandardního pokoje (k dispozici TV, telefon, kazetový magnetofon s CD s možností poslechu vlastní donesené hudby, samostatné sociální zařízení včetně sprchy). K dispozici jsou rovněž pomůcky k porodu (porodnické balóny, vaky, stoličky, masážní pomůcky, atd.).

Samotný porod (2. doba porodní) se pak odehrává v jednom ze 3 oddělených porodních boxů. K dispozici je moderní hydraulický porodní stůl, který po předchozí domluvě s personálem umožňuje mamince rodit i v alternativních polohách. Přítomnost tatínka či jiného člena rodiny u porodu je možná a je hrazena dle aktuálního ceníku.

Klademe důraz na to, aby miminko bylo již v prvních vteřinách po porodu v těsném kontaktu s maminkou (položení na břicho maminky ) a následně po jeho krátkém ošetření a po ošetření eventuelních porodních poranění je novorozenec přikládán k prsu.

Každá dětská postýlka na porodním sále je vybavena speciální podložkou, která snímá dechovou činnost novorozence a alarmuje při jejich poruchách.

Maminkám v průběhu porodu můžeme poskytnout tlumení bolestí formou tzv. epidurální analgesie. U maminek, které mají zájem o tuto metodu a jejich pojišťovna ji nehradí je možná úhrada přímou platbou dle aktuálního ceníku viz. nadstandardní služby. O vašem požadavku k zavedení epidurální analgezie je vhodné informovat personál porodního sálu již při přijetí.

Porodnice MNO nabízí možnost odběru pupečníkové krve pro uchování kmenových buněk pro eventuelní budoucí potřebu vašeho miminka.
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji
ano
Informační text Poporodní oddělení šestinedělí disponuje 28 lůžky, z toho jsou k dispozici 2 nadstandardní jednolůžkové pokoje (TV, lednice, telefon, samostatné sociální zařízení). Standardní pokoje jsou třílůžkové, dle možností obsazovány pouze dvěma pacientkama. Pro 2 pokoje je společné sociální zařízení (WC, sprcha).

Na poporodním oddělení se pracuje systémem rooming in (matka je společně na pokoji s dítětem). Naše porodnice byla jedna z prvních, která získala certifikaci "Baby friendly hospital". Převážná část maminek, které opouští naše poporodní oddělení, své děti plně kojí.

Průměrná doba hospitalizace na oddělení šestinedělí je 5 dnů.

Návštěvy maminek jsou možné denně v době od 10-11 hodin a od 16-17 hodin, nadstandardní pokoje mají návštěvní hodiny neomezené.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ne
Zdarma výbava pro děti ne
Speciální služby pro
rodičky s postižením
ne
Informační text Popis nadstandardních pokojů viz. výše (položky "Předporodní a porodní služby" a "Poporodní služby").

Pokud maminku po propuštění v domácím prostředí zastihne problém s kojením, je jim k dispozici informační linka +420 596 192 721.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:
Kurz předporodní přípravy: 1000,- Kč
Přítomnost další osoby u porodu (cena za 1 osobu): 700,- Kč
Nadstandardní pokoj na porodním sále s vanou: 1000,- Kč
Nadstandardní pokoj - lůžkové pokoje (event. telefonické poplatky jsou účtovány zvlášť): 700,- Kč / 1 nocSpráva uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek