Hodnotit / sdílet na:

Porodnice - NEMOS PLUS s.r.o.

plus Počet komentářů: 7 - Zobrazit diskuzi
Rodila jste v této porodnici? Pomozte nám reálně zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Přidejte svůj názor do naší diskuze.

Modrý sál Modrý sál vana Modrý sál

Klikněte pro zobrazení dalších fotek ...

Lokalita
KrajKarlovarský kraj
MěstoOstrov
Nemocnice / porodnice
Název nemocnice NEMOS PLUS s.r.o.
Forma/Typ Soukromá
Kontakty na porodnici
Adresa NEMOS PLUS s.r.o.
Gynekologicko - porodnické oddělení

U Nemocnice 1161
Ostrov
363 01
Telefony/e-maily Kontakt: tel. 353 612 501 - 3 (ústředna), email@nemostrov.cz

Primář: MUDr. Peter Holop, tel. 353 612 501 - 3, klapka 140, prim.gynekologie@nemostrov.cz

Vrchní sestra: Viera Zahoráková DiS., 353 612 501 - 3, klapka 142

Předporodní příprava:
MUDr. Barbora Mihoková - mihokova@nemostrov.cz
Důležité kontaktní osoby Primář: MUDr. Peter Holop
Vrchní sestra: Viera Zahoráková DiS
Druh porodu

Přirozený na lůžku

ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby v porodnici
Odběr pupečníkové krve ne
Přípravná cvičení ne
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů
ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 1
Vlastní předporodní místnost ano
Vlastní porodní místnost ano
Možnost volby nastřižení
hráze
ne
Informační text Porodnice Ostrov provádí předporodní kurzy pro maminky od 32 týdne těhotenství v prostorách tělocvičny nově zrekonstruovaného rehabilitačního oddělení. Kurzy proběhnou v 7 týdnech ve 2 hodinových lekcích. Dozvíte se co čekat před porodem, při a po porodu, jak se u nás rodí, jaké služby a nadstandardní podmínky jsou u nás možné. Dále si nacvičíte dýchání při porodu a úlevové polohy. Součástí předporodního kurzu je i lekce v péči a manipulaci s novorozencem a prohlídka porodního sálu. Cena za kurz je 1500 Kč. Občerstvení a cvičební pomůcky jsou vám k dispozici. Pro další informace a přihlášení kontaktujte MUDr. Mihokovou na mail - mihokova@nemostrov.cz.

Porodnice nabízí možnost prohlídek porodních sálů a pokojů šestinedělí.

Kromě rodinných příslušníků, partnera a přátel může rodičku doprovázet k porodu také jakákoliv vybraná porodní asistentka nebo lékař. Počet osob, které ženu mohou doprovázet je omezen na 1.

Doprovod může být přítomen po celou dobu porodu. V případě porodu císařským řezem nemůže být přítomen operaci, může ale sledovat veškeré ošetření novorozence. Porod císařským řezem může být plánovaný, rodičky při něm mohou být při vědomí, novorozence vidí hned po jeho základním ošetření. Pouze porody akutní se provádějí při celkvé narkóze.

Rodičky se připravují v první době porodní v místnosti, která je určena jen jedné ženě. Porodnice má k dispozici 2 takové místnosti. Je zde sociální zázemí včetně prostorné sprchy pro rodičku, doprovod i míč.

Porodní lůžko je nastavitelné do různých poloh, které lze přizpůsobit požadavkům rodičky. Je vybaveno různými pomůckami, např. madly, které mohou sloužit jako opěrka při I. době porodní, dají se využít i ve II. době porodní. Po porodu lze lůžko rozložit v klasickou postel, na které maminka 2 hodiny odpočívá a zároveň je možné sledovat životní funkce, krvácení, zavinování dělohy.

Procedury jako klystýr nebo holení nejsou nutné, ženy si o nich mohou rozhodnout samy. Rodičkám se nezakazuje pití nápojů, popř. konzumace lehkého jídla, pokud porod trvá déle.

Personál porodnice je zvyklý zacházet s porodními plány a snaží se vyhovět přáním rodičky. Porodní plán je vhodné konzultovat předem s personálem porodnice.

Má-li rodička zájem o epidurální analgezii, je jí zdarma poskytnuta.

Porodnice má k dispozici k tlumení bolesti celou řadu metod s možností využití teplé lázně (vana), sprchy, aromaterapie, relaxačních pomůcek (balón, žíněnka, bradla) a masáží prováděných personálem nebo poučeným doprovodem.

Druhou dobu porodní tráví žena v jiném místnosti než první. Jsou k tomu určeny speciální porodní boxy pro jednu rodičku, takovéto boxy má porodnice 2.

Žena si může zvolit při fyziologickém porodu jinou než klasickou polohu v leže, a to polohu v pololeže, polosedě na posteli nebo v polodřepu s opěrou nebo v závěsu, ve dřepu. Výhodou polohovacího lůžka je, že umožňuje vyzkoušet v průběhu porodu různé polohy.

V porodnice se rodí v přítmí, bez rušivých elementů. Miminko je podle stavu a adaptace po porodu ukládáno do vaničky s teplou vodou.
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji
ano
Informační text Maminka může být po porodu se svým dítětem v nepřetržitém kontaktu. Potřebná poporodní vyšetření se provádějí na břiše matky nebo v její blízkosti. U vyšetření může být přítomen otec.

Každé miminko je ihned řádně označeno číslem připevněným na ruce miminka i matky dále páskou na ručce miminka s jeho jménem a jménem napsaným na na končetině fixou.

Dítě se okamžitě po nezbytném ošetření přikládá matce k prsu. Nejpozději do 1/2 hodiny po porodu.

Porodnice dodržuje 9 z 10 bodů k úspěšnému kojení.

Porodnice umožňuje návštěvy nejen ve vyhrazeném prostoru, ale také na pokojích žen, a to kdykoliv. Starší děti mohou na návštěvy na pokoje bez omezení.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ano
Zdarma výbava pro děti ano
Speciální služby pro
rodičky s postižením
ne
Informační text Porodnice má k dispozici na oddělení šestinedělí 2 jednolůžkové nadstandardní pokoje, které jsou nově rekonstruované a mají vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout, umyvadlo), televizi, lednici, úložné prostory, přebalovací pult, vaničku a postýlku pro miminko. Je zde i rozkládací křeslo, stolek a židle pro doprovod.

Po předchozí domluvě s personálem šestinedělí je možné i přenocování doprovodu.

Počet dvoulůžkových pokojů se řídí momentální potřebou. Ve všech pokojích je zařízení na koupání dítěte a televize.

Ženy mají k dispozici zdarma základní oblečení pro dítě i rodičku (košile, košilky, dupačky, zavinovačka) a dětské pleny.

Speciální služby pro rodičky s postižením porodnice neposkytuje.

Při spontánním nekomplikovaném porodu odcházejí maminky z porodnice většinou 4.-6. poporodní den. Den porodu se nezapočítává.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:
Nadstandardní pokoj pro matku po porodu: 500 Kč/den
Poplatek za doprovod k porodu: 200 KčSpráva uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek