Hodnotit / sdílet na:

Porodnice - Rokycanská nemocnice, a.s

plus Počet komentářů: 5 - Zobrazit diskuzi
Rodila jste v této porodnici? Pomozte nám reálně zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Přidejte svůj názor do naší diskuze.

Sál Sesterna Novorozenci

Klikněte pro zobrazení dalších fotek ...

Lokalita
KrajPlzeňský kraj
MěstoRokycany
Nemocnice / porodnice
Název nemocnice Rokycanská nemocnice, a.s
Forma/Typ Soukromá
Kontakty na porodnici
Adresa Rokycanská nemocnice, a.s.
Gynekologicko – porodnické oddělení

Voldušská 750/II
Rokycany
337 22
Telefony/e-maily Kontakt: tel. 371 762 111 (ústředna), nemocnice@nemocnice-ro.cz, gynekologie@nemocnice-ro.cz

Primář: MUDr. Jan Vileta, tel. 371 762 400

Vrchní sestra: Věra Pezlarová, tel. 371 762 420

Kurz předporodní přípravy: Pavlína Butulová, Věra Maříková, tel. 371 762 435
Těhotenské cvičení: Jitka Mašková, Jitka Zikmundová, tel. 371 762 286
Důležité kontaktní osoby Primář: MUDr. Jan Vileta
Vrchní sestra: Věra Pezlarová
Druh porodu

Přirozený na lůžku

ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby v porodnici
Odběr pupečníkové krve ano
Přípravná cvičení ano
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů
ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 0
Vlastní předporodní místnost ne
Vlastní porodní místnost ano
Možnost volby nastřižení
hráze
ne
Informační text Porodnice prošla opravou a vývojem a dnes je vybavena moderními přístroji, zrekonstruovanými porodními sály a nadstandardními pokoji.
Porodnice pořádá 2x týdně předporodní kurzy pod vedením porodních asistentek a rehabilitačních sester. Ženy se mohou objednat i telefonicky. V kurzech předporodní přípravy mohou nastávající rodiče svoje dotazy konzultovat s lékaři a pediatry. Kurz je rozdělen do 4 lekcí.
Pokud nastávající rodiče nechtějí absolvovat celý kurz, mohou se zúčastnit jednorázových informativních schůzek o průběhu porodu, které porodnice připravuje.
Porodnice pořádá i těhotenská cvičení pod vedením rehabilitační sestry.
Porodnice rovněž umožňuje prohlídky porodních sálů a pokojů šestinedělí. S komlexem porodních sálů a oddělením šestinedělí se mohou budoucí maminky kdykoliv seznámit v doprovodu porodní asistenty.

V dnešní době je přítomnost partnera, rodinných příslušníků nebo přátel u porodu samozřejmostí, kromě nich to může být i jakákoliv vybraná porodní asisatentka nebo lékař. Počet osob v doprovodu není omezen. Doprovod může být přítomen po celou dobu porodu, pouze v případě porodu císařským řezem může být přítomen operaci pouze po domluvě s lékařem.

Rodičky se připravují v první době porodní v místnostech, které jsou uspořádány tak, že se v nich připravuje více žen najednou a jsou přitom odděleny částečně zdí.

Procedury jako klystýr a holení nejsou nutné, ženy si mohou samy rozhodnout, jestli jich využijí nebo ne. Rodičkám se během porodu nezakazuje pití nápojů.

Má-li žena zájem o epidurální analgezii, je jí poskytnuta. Tato služba je k dispozici 24 hodin denně a žena si jí nehradí.

Porodnice nabízí celou řadu metod zmírnění bolesti s možností využití sprchy, relaxačních pomůcek (balón, ribstole, koženkový tvarovací pytel), poslechu hudby nebo masáže prováděné personálem.

Druhou dobu porodní žena tráví v jiné místnosti než první. Všechny tyto porodní místnosti, jsou klasické porodní sály a rodí v nich vždy jen jedna žena.

Rodička si může zvolit při porodu jinou než klasickou polohu vleže, a to v polosedě či pololeže na posteli.
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji
ano
Informační text Ihned po porodu se miminko položí na břicho matky. Potřebná poporodní vyšetření dítěte se provádějí buď na těle matky, nebo v její blízkosti. Potom je dítě dáno opět matce. U vyšetření může být přítomen otec.

Dítě se přikládá k prsu matky hend po porodu.
Porodnice dodržuje 9 z 10 bodů k úspěšnému kojení.

Porodnice umožňuje na pokojích žen návštěvu pouze jedné osoby a to denně od 15 do 17 hodin. Na nadstandardních pokojích jsou umožněny návštěvy kdykoliv.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ano
Zdarma výbava pro děti ano
Speciální služby pro
rodičky s postižením
ne
Informační text Porodnice má k dispozici jednolůžkové nadstandardní pokoje a potom dvou až třílůžkové pokoje. Ve všech pokojích je vlastní sociální zařízení, telefon a zařízení na koupání dítěte. Nadstandardní pokoje mají navíc rádio, TV, internet a umožňují nepřetržitý 24 hodinový pobyt partnera.

Porodnice poskytuje základní výbavu pro dítě (košilka, dupačky...), dětské jednorázové plenky a pro ženy spodní prádlo na jedno použití a hygienické vložky.

Pokud je žena a dítě po fyziologickém nekomplikovaném porodu v pořádku, obvykle je z porodnice propuštěna 4. poporodní den.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:
Doprovod k porodu: 600Kč
Nadstandardní pokoj pro matku po porodu: 500Kč/den + regulační poplatkySpráva uživatelů

Dětský bazar Našemimi