Hodnotit / sdílet na:

Porodnice - Nemocnice Šternberk, p.o.

plus Počet komentářů: 5 - Zobrazit diskuzi
Rodila jste v této porodnici? Pomozte nám reálně zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Přidejte svůj názor do naší diskuze.

Budova porodnice a gynekologie Porodnice

Klikněte pro zobrazení dalších fotek ...

Lokalita
KrajOlomoucký kraj
MěstoŠternberk
Nemocnice / porodnice
Název nemocnice Nemocnice Šternberk, p.o.
Forma/Typ Krajská
Kontakty na porodnici
Adresa Nemocnice Šternberk, p.o.
Gynekologicko – porodnické oddělení

Jívavská 20
Šternberk

785 01
Telefony/e-maily primář:
MUDr. Marek Vaca, mail vaca@nemstbk.cz , tel. 584 087 300

zástupce primáře:
MUDr. Tomáš Látal , mail latal@nemstbk.cz , tel. 587 087 293

vrchní sestra:
Věra Nesrstová , mail nesrstova@nemstbk.cz , tel 587 087 301

web nemocnice www.nemstbk.cz

kontaktní osoba - MUDr.Tomáš Látal

Informace: telefon 587 800 290

Kurz předporodní přípravy: Lucie Antesová, tel. 587 800 290, antesova@nemstbk.cz
Důležité kontaktní osoby Primář: MUDr. Marek Vaca
Vrchní sestra: Věra Nesrstová
Kurz předporodní přípravy: Lucie Antesová
Druh porodu

Přirozený na lůžku

ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby v porodnici
Odběr pupečníkové krve ano
Přípravná cvičení ano
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů
ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 2
Vlastní předporodní místnost ano
Vlastní porodní místnost ano
Možnost volby nastřižení
hráze
ne
Informační text Porodnice prošla v roce 2007 rozsáhlou rekonstrukcí s přestavbou porodního sálu na moderní boxový systém.
Porodnický trakt a oddělení šestinedělí sídlí v jedné společné budově spolu s dětským oddělením.

Porodnice pořádá předporodní kurzy, na které se zájemci mohou přihlásit i telefonicky. Kurz předporodní přípravy vede porodní asistentka a laktační poradce. Kurz se skládá ze tří lekcí, v nichž se nastávající rodiče dozví vše potřebné o průběhu porodu, možných komplikací i o kojení, péči o miminko, atd.
Pro všechny ženy a jejich doprovod, jenž neabsolvovaly kurz předporodní přípravy, připravuje porodnice jednorázová informativní setkání o průběhu porodu.
Těhotenská cvičení porodnice pořádá každé pondělí od 15 do 16 hodin. Cvičení se zaměřuje na prevenci běžných potíží v těhotenství, udržuje těhotnou ženu v kondici a učí ji relaxovat.
Porodnice organizuje také psychoprofylaktickou přípravu k porodu, a to každé pondělí od 16,30 do 18 hodin. Náplní přípravy je příprava k porodu, nácvik dýchání, masáže, poučení partnera k porodu, porodní plány, beseda o kojení a péči o dítě.
Porodnice nabízí možnost prohlídek porodních sálů a pokojů šestinedělí.
Jednou měsíčně v porodnici probíhají pro nastávající rodiče Besedy o kojení a péči o dítě .

Možnosti doprovodu ženy k porodu využívají především budoucí tatínci. Kromě partnera však mohou ženu k porodu doprovázet i rodinní příslušníci, přátelé nebo i vybraná porodní asistentka nebo lékař. Maximálně to však mohou být 2 osoby. Doprovod může být přítomen po celou dobu porodu, pouze v případě porodu císařským řezem nemůže být operaci přítomen.

Rodičky se v první době porodní připravují v místnosti, která je určena vždy jen jedné ženě. Porodnice má 3 takové místnosti.

Procedury klystýru a holení nejsou nutné, ženy se mohou samy rozhodnout, jestli jich využijí nebo ne. Zákaz pití nápojů není nutný. Zákaz konzumace potravin je spíše doporučován, ale personál plně akceptuje, jestli žena nesouhlasí.

Má-li žena zájem o epidurální analgezii, je jí poskytnuta.

Porodnice nabízí maminkám možnost využití teplé lázně (vana), sprchy, relaxačních pomůcek (balón, vak, masážní strojky), poslechu hudby, aplikace aromaterapie i masáží prováděných personálem, které pomohou potlačit porodní bolesti.

Druhou dobu porodní žena tráví v jiné místnosti než první. Místnosti pro porod jsou civilně zařízené a může v nich rodit vždy jen jedna žena. Porodnice má 3 porodní místnosti.

Žena si při porodu může zvolit jinou, než klasickou polohu vleže, pololeže či polosedě na posteli, a to v sedě na porodní stoličce, na porodním vaku, v kleku a ve dřepu.
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji
ano
Informační text V případě, že porod proběhl bez komplikací, je miminko hned po porodu položeno na břicho matky. Dítě musí podstoupit potřebná poporodní vyšetření, která se provádějí buď na těle matky nebo v její blízkosti. U vyšetření může být přítomen otec. Další 2 hodiny zůstávají matka a dítě na porodním sále a poté jsou společně odvezeni na pokoje šestinedělí.

Dítě je k prsu matky přiloženo nejpozději do půl hodiny po porodu.
Porodnice dodržuje 9 z 10 bodů k úspěšnému kojení. V roce 2001 a to jako 19. porodnice ze 120 porodnic v ČR, získala titul Baby Friendly Hospital.

Návštěvy jsou zde povoleny přímo na pokojích žen, a to denně od 9 do 17 hodin.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ano
Zdarma výbava pro děti ano
Speciální služby pro
rodičky s postižením
ne
Informační text Pokoje na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové a 3 nadstandardní jednolůžkové. Pokud je možnost, jsou maminky ubytovány samostatně. Pokoje mají zařízení na koupání dítěte. Sociální zařízení je společné. Nadstandardní pokoje mají vlastní WC, sprchu, kuchyňskou linku, ledničku, TV, rádio a je v nich umožněn nepřetržitý 24 hodinový pobyt partnera.

Porodnice poskytuje základní výbavičku pro dítě (košilka, dupačky, zavinovačka..), jednorázové dětské plenky a pro ženy spodní prádlo na jedno použití.

Po spontánním porodu mohou maminky s dětmi odejít z porodnice domů čtvrtý poporodní den. V případě porodu císařským řezem odcházejí domů 7. pooperační den.

Při potížích po propuštění domů, mohou maminky využít služeb Horké linky kojení.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:
Doprovod k porodu: 200Kč
Za předporodní kurz pro rodičky: 40Kč/kurz
Nadstandardní pokoj: 500Kč/den
Za poporodní pokoj pro 24 hod. nepřetržitý pobyt partnera: 500Kč/denSpráva uživatelů

Dětský bazar Našemimi