Hodnotit / sdílet na:

24.09.2009: ČTVRTEK, BITKA O KAŠTANY

obrázek deník
Cesta ze školky domů nám dnes trvala obzvláště dlouho. Už dva dny pofukoval vítr, takže začaly padat kaštany. Některé stromy byly přímo v obležení dětí, jenž kaštanům dolů vehementně pomáhaly pomocí házení klacků do koruny stromů. Malý si chtěl také pár kaštánků nasbírat, ale větší děti mu nedaly vůbec šanci. Bylo to i dost nebezpečné, protože klacky lítaly na všechny strany, kluci se s tím moc nepárali, nedávali vůbec pozor.

Vzpomněla jsem si na jeden strom poblíž lesíka u školky, je takový zastrčený, třeba by tam byla větší šance několik kaštanů ulovit. Normálně bych to nechala asi být, už bych se nevracela, ale Martínek si s kaštany opravdu vyhraje. U Markových rodičů jich má od loňska plný kyblík. Krmí jimi umělohmotná zvířátka nebo vaří, ale jsou už dost seschlé, potřebovaly by vyměnit.

Měli jsme štěstí, na zemi leželo několik nádherně lesklých kaštanů. Některé se při pádu ze stromu ani nerozlouply, tak jsme je museli pracně dolovat ze slupky, která nebezpečně barvila. Koudy byl také ve svém živlu, ustavičně za námi pobíhal, chtěl se o kaštánky prát, bral to jako hru. Když kaštanové hody skončily, vše bylo vysbíráno, vydali jsme se k domovu, aby mohl jít Martínek spát.

Odpoledne jsem odvezla malého k babičce a dědovi, dnes je těhu cvičení. Nakonec jsem do cvičení navrtala i těhulku Jíťu, tak pojedeme pěkně ve třech. Sraz byl u obchoďáku, kam holky dorazily hned po práci a jelikož jsme měly čas, vyrazily jsme ještě na nákupy.

Pája zjistila, že se zde minulý týden otevíral obchod s outletovým zbožím. Kolegyně z práce ji dokonce ujišťovala, že tam zahlédla i těhotenské zboží. Každá z nás by něco na sebe brala, tak bylo rozhodnuto, zamířily jsme rovnou k outletu. Moc času jsme neměly, takže ostatní zboží jsme ignorovaly a zamířily rovnou ke stojanům s těhulkovskými hadříky, kam nás prodavačka navedla.

Objevila jsem úplně nové a hlavně pěkně elastické rifle, ještě aby mi byly a budu nadmíru spokojená. Rifle mi padly bezvadně, byly sice za 500Kč, ale běžně by stály určitě přes tisícovku. Pája si vyhlídla tuniku, bříško zatím moc nemá, ale volnější vršek se vždycky hodí, Jitka objevila černý silnější svetr střihem do áčka. Oblečení všem padlo jako ulité, tak jsme s určitým vnitřním uspokojením zamířily k autu a rozjely se na cvičení.

Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 25. týden

obrázek deník
dětský bazárek