Hodnotit / sdílet na:

Ovulační test

Pokud je vaše snaha na otěhotnění již po několik měsíců bezúspěšná, je tu pro vás možnost zjištění plodných (ovulačních) dnů pomocí ovulačního testu, který pracuje na stejném principu jako test těhotenský. Ponoří se na pár vteřin do vzorku moči a pokud je test slabě až silně pozitivní, tj. zbarvení je stejné nebo silnější než na kontrolním vzorku, pak je nejvhodnější doba k otěhotnění. Pokud je silně pozitivní a další dny už jen slabě pozitivní, tak už je po ovulaci a je třeba vyčkat na další menstruační cyklus.

Před testováním je lépe moc nepít, rozdíl mezi testy je v tom, že těhotenský test se provádí ráno, ale ovulační test se provádí během dne. Před testováním je důležité znát délku vašeho menstruačního cyklu, test se provádí 5-6 dní za sebou.

Nejvhodnější doba k otěhotnění je tedy asi tři dny před ovulací až do dne ovulace. Ovulace nastává většinou mezi 12. až 15. dnem od poslední menstruace, ale není to u každé ženy stejné. Zjištěné plodné dny pomocí ovulačního testu jsou tedy velmi přesné a zároveň i rychlé.