Hodnotit / sdílet na:

10.09.2009: ČTVRTEK, MAMI, JÁ MÁM HLAD!

obrázek deník
Martínek dnes vstal sám od sebe s větou: „Mami, já mám hlad“! Včera odpoledne snědl na hřišti jen suchou housku, ani nechtěl nic večeřet, že ho bolí bříško. Děda říkal, že si už po odpoledním spinkání stěžoval na bříško, tak mu raději nic mimo housky nedával. Asi mu něco nesedlo ve školce, je dost citlivý na nová jídla. Večer před spaním měl slabší průjem, ale očividně se mu ulevilo a i brzy usnul.

K snídani jsem malému udělala kašičku Hami, má ji rád, i když doma si ji dá jen občas, zato u babičky to má přímo jako rituál, vyžaduje k snídani, někdy i večer před spaním. V klidu jsme se nasnídali a pak tradááá do školky. U vchodu jsme se sešli s jeho oblíbenkyní, roztomilou Natálkou. Hned se dali do švitoření, žádné dlouhé loučení a než jsem se nadála, už jsem byla venku před školkou. Je to síla, ty děti jsou den ze dne samostatnější ….

Dopoledne uteklo opět jako voda. Během těch necelých 4 hodin, co je Martínek ve školce, tak stále jen něco zařizuji, lítám po doktorech nebo se snažím aspoň doma něco udělat.

Dnes jsem měla sjednanou schůzku v našem novém bytečku, aby nám dodělali obvodové lišty u plovoucích podlah. Přišli fakt šikovní chlapíci, opravdoví profesionálové. Práce jim šla hezky od ruky, za necelé dvě hoďky bylo vše hotové a já mohla v klidu vyrazit pro prcka do školky.

Odpoledne nás čekala další hodina plavání. Marek se teď opravdu snaží, aby jezdil každý čtvrtek domů a na plavání mohl chodit s malíčkem on. Až budou děti plavat samy, tak to bude jiné. Počkám na něho v šatně, zatím si třeba něco přečtu.... Nyní však musí i doprovod do bazénku a spolupracovat. Při mých problémech je to už dost namáhavé a i to vlhko a vedro špatně snáším.

Malému to některé hodiny jde velice dobře, je opravdu šikovný, hlavně pod vodou. Když však jdou plavat prsa a má malovat srdíčka, tak bývá často velice líný. Uvidíme, jak mu to půjde při samostatném plavání a podle toho budeme dále chodit nebo ne. Chceme, aby měl nějakou aktivitu, nějaký pravidelný program. Bohužel do zájmových kroužků brali až od 4 let, tak snad příští rok vystojíme místo, je to vždy děsný boj.

Přes léto jsme chodili na plovárnu, byli do večera na hřišti, kde řádil na průlezkách, jezdil na kole, čutal s míčem. Teď to za chvíli už bude jen samá tma a zima. Všechny menší kavárničky s dětskými koutky pomalu, ale jistě mizí, zřejmě se na tom podepsala současná krize a stále stoupající pronájmy.

Sedět doma na zadku Martínka zrovna moc nebaví. Je to společenský klučina, takže jsem nakonec moc ráda, že si ve školce pohraje s dětmi, naučí se spoustu nových věcí a hlavně, je tam rááád. Nevím, jak by to jinak všechno bylo, když mám tolik lítání po doktorech. Marek si vzít volno nemůže, moji rodiče jsou daleko a Markovi rodiče ještě zdaleka nejsou v důchodu. Ještě že alespoň v práci směnují a když je nejhůř, tak rádi vypomohou, díky za to!

Související odkazy:
Zánět slinivky břišní - dieta při zánětu
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 23. týden

obrázek deníkVýživa a vitamíny