Hodnotit / sdílet na:

19.11.2009: ČTVRTEK, NEČEKANÉ KOMPLIKACE

obrázek deník
Dnes jsem se moc nevyspala, malá mi dávala co proto. Tím, jak mám už docela velké bříško, tak mnohdy nevím, jak si mám lehnout, aby to bylo alespoň trochu pohodlné. Na zádech spát nemůžu, na břichu také ne a na bocích musím být vypodložená polštářem. Je to vždy děsná doba, než najdu vhodnou polohu, hrabu se v posteli jak malý pejsek nebo spíš jako bernardýn???

Rodiče přijeli včera pro malého až dost pozdě odpoledne, tak nakonec zůstali i přes noc, aby nejeli ve tmě. Udělala jsem pár jednohubek, poseděli jsme, bylo to fajn. Po tom nedorozumění s Markem jsem byla ráda, že přijdu na jiné myšlenky a trochu se rozptýlím.

Ráno si naši pospali, nikam nespěchali. Martínek si balil batůžek s hračkami, stále něco přidával a zas ubíral. Vypadal při tom děsně legračně. Když už měl konečně sbaleno, ozval se telefon. Marťásek se hned k němu hnal v domnění, že volá táta. Byla to však švagrová, chtěla se domluvit, kdy budeme doma, že má pro našeho prďolku veliký dárek.

Když jsem jí vylíčila, že přijeli nečekaně naši a že berou Martínka na nějaký den k nim, aby se konečně doléčil, překvapilo mě hrobové ticho. Myslela jsem, že vypadl signál, ale to jen moje zpráva švagrovou vyvedla tak trochu z míry. Po chvilce pauzy na mně vychrlila, že na tento víkend koupili pro Martínka a druhého synovce lístky na Bořka Stavitele. Kluci Bořka milují, Martínek má doma celou sbírku postaviček, mělo to být pro ně překvápko, stejně jako vloni.

Mohlo mě to napadnout, když Martínkovi na jeho otázky vždy tak vyhýbavě odpovídali. Nevěděla jsem co dělat. To, že byly vstupenky pořádně drahé, jsem věděla, ale navrhnout rodičům, aby odjeli domů sami bez Martínka, tak na to jsem kuráž neměla. Švagrové jsem řekla, že to nějak promyslím a ještě zavolám, ale řešení jsem si nedovedla vůbec představit.

Přímo trn z paty mi vytáhnul až můj otec. Když se zeptal, zda se něco stalo a já mu vylíčila tu prekérní situaci, tak mi navrhl, že by s Martínkem na Bořka klidně od nich zajel, pokud to tedy nebude Páje vadit. Pavly přítel by šel sám se synovcem z jeho strany a kluci by se sešli až na místě.

Švagrové se kupodivu návrh zamlouval. Poslední dobou těhotenství hůř snáší, při sezení, kterého si v práci opravdu užije, ji značně bolí kostrč. Pořídila si kvůli tomu do práce dokonce gymnastický míč, ale moc jí to nepomáhá. Takže domluveno, Pavla si doma oddychne, kluci si to užijí a vše je vyřešeno ke spokojenosti všech, aspoň doufám....

Související odkazy:
Štítná žláza - poruchy štítné žlázy
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 33. týden

obrázek deník