Hodnotit / sdílet na:

08.10.2009: ČTVRTEK, NEJEN HODINA HATAJÓGY

obrázek deník
Ráno bylo chladnější, ale na to si už musíme pomalu zvykat. Přes den má být pěkně, slunečno. Bohužel nikdy nevím, jak malého přistrojit. Okna bytu máme na východ, takže ranní vycházející slunce blafuje, vypadá to, že je venku hezky, i když je celkem chlad. Když jdou pak děti po 10. hodině na procházku, tak už bývá o několik stupínku tepleji, tak vždy ráno pracně vymýšlím, jak malého přistrojit.

Včera odpoledne jsem o tom diskutovala s paní učitelkou. Řekla mi, ať dám Martínkovi do jeho skříňky klidně více druhů oblečení, že dětem vždy poradí, aby jim nebylo zima nebo se naopak zbytečně nepřehřívaly, což mě potěšilo.

Hned po procházce s Koudym jsem jela do nového bytečku. Měli přijít řemeslníci, aby odstranili nějaké drobné závady, které jsme reklamovali. Šlo o špatné zavírání oken, uvolněný vypínač a nefunkční zásuvku na internet. Vše proběhlo docela rychle, ale pořádně tam našlapali, tak jsem ještě narychlo vytřela celý byt.

Na víkend je Marek domluvený se svým otcem, že se sami pustí do instalace zástěny u sprchového koutu. Řemeslníci, které nám sem stavba poslala, si na to netroufli. Ani se jim nedivím, byli to zřejmě jen nějací pomocní dělníci, neboť pro zručného řemeslníka je to holt malé sousto, přitom práce na delší dobu a minimálně ve dvou.

Chtěla jsem obvolat několik firem, ale chlapi mi to vymluvili, že to bude na dlouho, všude je určité časové pořadí a i cena nebude jistě zanedbatelná. Děda slíbil, že nakoupí potřebné vrtáky, dle návodu nastuduje postup a pak to prý půjde, jako po másle. Jen aby!!!!

V poledne mě Martínek ve školce překvapil dalšími vystavenými obrázky a výrobky. Většina dětí tam mívá vystavenou sotva jednu věc, ale Martínek zabírá většinu poliček a nástěnku. Nedalo mi to a šla jsem se zeptat paní učitelky, zda to opravdu dělají děti samy. Řekla mi, že některým dětem sice dost pomáhá, ale Martínek je sám velice zručný, všechno hned pochopí a je na něm vidět, že ho to i baví. Samozřejmě mě to potěšilo, že je šikovný víme, ale pochvala od cizího člověka těší dvojnásob.

Marek by z malíčka měl raději nějakého sportovce, což chtějí asi všichni sportovně založení chlapi, ale on na ten sport tolik není. Ne že by byl nějaký neohrabaný bambulák, ale může-li si vybrat mezi čutáním s míčem a stavěním z kostek nebo malováním, tak zvolí raději to druhé. Holt každé dítě je jiné, třeba ho sport časem také chytne, zatím ho necháme jít vlastní cestou.

Hned po spinkání jsem odvezla malého k babičce a dědovi. Už byli nachystaní, že půjdou s malíčkem na hřiště. Já rychle frčím na cvičení. Sice to vypadá, že mám ještě fůru času, ale přes město bývají v tuto dobu pořádné zácpy, tak ať to stihnu včas. Dnes je hodina hatajógy, všechny nás to velice baví. Mně u toho dokonce přestává tvrdnout břicho, pěkně se uvolním, takže dokud to půjde, budu stále chodit a pěkně pozvolna cvičit a cvičit.

Související odkazy:
Dance aerobic
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 27. týden

obrázek deník