Hodnotit / sdílet na:

29.10.2009: ČTVRTEK, NOC HRŮZY A NÁSLEDNÉ ROZUZLENÍ

obrázek deník
Noc byla jedním slovem hrozná. Stále jsem nemohla zabrat, malá kopala o sto šest. Možná mi chtěla dát najevo, že je vše v pořádku, že si pěkně lebedí v bříšku, ať nemám starosti, ale já to nějak nevnímala.

Marek měl dovolenou, tak byla starost o Martínka i Koudyho na něm. Ani jsem nesnídala, jen jsem si obložila včerejší housku, kdyby mi bylo zle, abych něco měla. Byla jsem ráda, že jsem objednaná už na devět hodin, vše se tak dřív dozvím, uvnitř jsem doufala, že se vše i obstojně vyjasní.

Do ordinace jsem vstupovala jen s malou dušičkou, při podávání zprávy z ultrazvuku jsem se neudržela a rozplakala. Paní doktorka se podivila, co se děje, ať se posadím. Začala jsem lapat po vzduchu, točila se mi hlava. Doktorka rychle zazvonila na sestru ať donese trochu vody, musela jsem asi vypadat hrozně, když se ze mně tak vyděsily.

Vše se nakonec pozitivně vysvětlilo. Paní doktorka mě ujistila, že nemusím mít žádné obavy, problém by nastal až tehdy, když by se jednalo o degeneraci III. stupně, to bych musela ulehnout do nemocnice….. Každopádně se podivila, že mi na ultrazvuku k nálezu nic neřekli. No hlavně, že je vše v pořádku, ale řekněte, jak tomu má laik rozumět????

Po prohlídce a ujištění, že je vše v nejlepším pořádku mi paní doktorka ještě změřila tlak. Mám ho stále stejný 120/70, což je skvělé. Sestřička mně ještě zvážila, co držím ohledně ledvin a cukrovky dietu, tak se sice bříško zvětšuje, ale váha jde naopak dolů. Od početí mám teď navíc 10 kg. Není to sice málo, bříško už nevypadá jako meloun, ale balón, ale co se neodbývám a jím pravidelně, tak se cítím po této stránce líp. Doufám, že už ručička vah nepoleze tak rychle nahoru, i když teď teprve přijde období, kdy bude malá nejvíce růst.

Jen jsem vylezla z ordinace, šla jsem volat Markovi, který už netrpělivě očekával můj telefonát. Byl samozřejmě moc rád, nezapomněl podotkout: "Vždyť jsem ti to říkal miláčku!" a dokonce nic nenamítal, když jsem mu řekla, že se stavím cestou ještě někde v obchodě a udělám si radost.

Radost jsem si udělala, koupila jsem překrásné album a k tomu i tématické rámečky. Už se nemohu dočkat až je zaplním našemi fotečkami a zároveň i vzpomínkami!

Související odkazy:
Co všechno je dobré vědět, než přijde vaše miminko na svět
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 30. týden

obrázek deník