Hodnotit / sdílet na:

15.10.2009: ČTVRTEK, TEPLÉ POČASÍ JE FUČ

obrázek deník
Dnes je venku opět děsná zima. Vypadá to, že pěknému počasí již nadobro odzvonilo. Lije jako z konve, do toho fičí ledový vítr, bez deštníku se nedá vůbec vyjít. Hned ráno jsem ještě nahonem vyštrachala pro Martínka do školky zimní bundu. Nedávno jsem všechny věci probírala a třídila, tak to nebylo až zas tak hluboko.

Bundičku má úplně novou, koupenou už v lednu. Vždy, když jsou na konci sezóny někde větší slevy, tak nakupuji do zásoby. Bude sice potřebovat ještě alespoň jednu, ale na to je čas, určitě se něco za slušnou cenu najde.

Horší je to s botama. Mám jedny vyhlídnuté u Bati, tak jsem se rozhodla, že tam hned dopoledne zajedu. Na teď má ještě kotníkové NIKE, ale už je nosil i na jaře, tak se mu do nich nevejde tlustá ponožka. Pokud to s počasím půjde takto dál, byla by mu v nich za chvíli zima.

Pro sebe jsem sehnala, také ve slevě, kratší kabát od CHEROKKE. Má módní střih do A, tak se do něho pohodlně vejdu. Je i velice lehký a přitom teploučký. Dnes jsem si v něm opravdu lebedila. Ještě bych potřebovala nějaké teplé pohodlné boty, které bych pak užila i ke kočárku, ale stále na nic pěkného nemohu přijít.

Hned, jak jsem se vrátila ze školky, vydala jsem se do obchoďáku omrknout boty. Markova maminka měla dnes volno, tak jela se mnou, chtěla si koupit kozačky. Všude v obuvi byla spousta lidí. Stejně jako my, odkládal to téměř každý na poslední chvíli a zima nás teď nemile překvapila.

Světe div se, pořídily jsme hned u BATI, a to nejen pro malíčka, ale i pro babičku. Nejprve jsem váhala, měla jsem obavy, zda nebude problém s vracením, nebyla jsem si jista velikostí. Každý výrobce má to číslování trochu jiné, alespoň já mám pocit, že to sedí jinak.

Prodavačka nás mile překvapila. Ujistila, nás, že vůbec o nic nejde, stačí když botky nebudou nošené. Lze je vrátit, teď abych si nevymýšlela, snad až do jednoho roku od zakoupení. Natolik nás to šokovalo, že si manča, která s nákupem pro sebe vždy váhá a zvažuje, koupila kozačky hned na první pokus.

V obchodě jí sedly, ale ještě uvidí, jaké budou, až si v nich doma pochodí. Mně se take moc líbily, byly velice elegantní, kožené s teplou vložkou, podpatek, tak akorát. Cena sice do dvou tisíc, ale to je teď za kožené boty celkem normální. Já potřebuji spíš sportovnější střih, ale babička má podpatek ráda, tak snad budou pěkně sedět.

Odpoledne přijel nečekaně Marek, tak vzal malého na plavání a mě hodil na cvičení. S rostoucím bříškem začíná být cvičeníčko složitější, ale vytvořila se tam dobrá parta, tak je to fajn relax. Malé se to zřejmě také líbí, kope jako o závod, asi mi chce naznačit, ať pořádně zaberu a neulejvám se!!!

Po cvičení jsme zajely s Jitkou a Pájou do naší oblíbené kavárničky. Probíraly jsme nákup hadříku na miminka přes internet, Jitka donesla i nějaké oblečky od kamarádky, tak jsme to společně zhodnotily a každá z nás si z toho něco koupila. Byl to příjemný závěr dne, domů jsem přijela sice dost rozlámaná, ale opravdu spokojená!

Související odkazy:
Dětské botičky
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 28. týden

obrázek deník
dětský bazárek