Hodnotit / sdílet na:

17.09.2009: ČTVRTEK, UROLOGICKÁ PORADNA

obrázek deník
Dnes jsem měla hned od rána pořádný fofr. Ke všemu jsem Martínka nemohla vůbec probudit, mně samotné se také dvakrát moc z postele nechtělo. V noci jsem se neustále převalovala, ne a ne usnout, asi pracovaly nervičky.

Na osmou hodinu jsem byla objednaná na urologii, ohledně opakovanému nálezu krve v moči, proto ten spěch. Abych vše stihla, musela jsem dát Martínka do školky hned jak otevřeli. Nedá se holt nic dělat, dvě děti od maminek, jenž chodí už do práce tam byly, tak sláva, aspoň se malý hned zabaví.

Na urologii jsem to stihla tak akoráta, ale těch lidíííí, hrůza. V čekárně byl už po ránu vydýchaný vzduch, byla to přímo pecka na můj nos i žaludek. Když jsem se nesměle zeptala několika lidí na kolik hodin jsou objednaní, tak mi nevrle odpověděli, že na osmou. Pomyslela jsem si, že je to pěkné nadělení, ještě že mám sebou pití, abych to tu vůbec přečkala a neudělalo se mi mdlo.

Ve chvíli, kdy vyšla ze dveří ordinace sestřička, zvedli se všichni ze sedadel a úprkem se hnali ke dveřím, aby předali svoje doporučení nebo zdravotní kartičky,.... Nikam jsem se nehnala, stejně by to nemělo žádnou cenu, akorát by mě umačkali. Když ten blázinec trochu opadl, zeptala se sestra, zda je tu ještě někdo, kdo jde k paní doktorce a to byla moje šance.

Měla jsem štěstí, sestra byla velice milá. V rychlosti přejela očima moji doporučující zprávu, významně se podívala na můj zvětšený pupek a zřetelně nahlas řekla, ať už si nesedám, že půjdu hned na řadu. Na zádech jsem cítila několik nevraživých pohledů, přesto jsem byla moc ráda, že to budu mít co nejdříve za sebou. Celou noc jsem nemohla pořádně spát, tížily mě obavy, zda bude s malou všechno v pořádku, tak ať už vím, na čem jsem!!!

Paní doktorka mě mile překvapila. Byla příjemná, během vyšetření ultrazvukem potvrdila, že opravdu čekáme holčičku a že je vše v naprostém pořádku. Důvodem mých potíží jsou kameny v jedné ledvině. Mohly tam klidně už nějaký čas být, ale tím větším náporem na močové cesty a ledviny během těhotenství se pouze vše vyhrotilo a kameny začaly zlobit.

Moc se mi ulevilo, je to sice další komplikace mého těhotenství, ale nějak se s tím poperem: " Viď ty moje malá princezničko, já tě nedám, neboj se"!!!! Sestřička mě honem objednala na další návštěvu, dala mi brožurku ohledně ledvinové diety a už mě vystřídal další pacient. Vůbec jsem netušila, kolik lidí má v dnešní době potíže s ledvinami, prý je to tu takto nabité každý den a po celou dobu ordinace, hrůza.

Do urologické poradny budu muset chodit na pravidelné kontroly celý zbytek těhotenství. No co, už si začínám zvykat, že nemám nic zadarmo a bez komplikacíííí. V nejbližší době mě čeká ještě vyšetření v diabetické poradně, tak jen doufám, že tam bude vše v pořádku. Mám sice určité stavy slabosti a třesu, ale cukrovku v rodině nemáme. Na druhou stranu, při mé smůle,..... nebudu na to raději myslet, uvidíme!!!!

Související odkazy:
Ledvinová dieta
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 24. týden

obrázek deníkDětská výživa

dětský bazárek