Hodnotit / sdílet na:

24.12.2009: ČTVRTEK, VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ....

obrázek deník
Ráno jsem si musela přivstat, abych dostála slibu a stihla přistrojit stromeček, než se Marťásek probudí. Nakonec zvítězila bílá. Sama jsem se musela pochválit, jak hezky stromeček vypadal. Když se Martínek vzbudil a stromeček v ložnici objevil, zůstal s otevřenou pusinkou v úžasu. Věří, že stromeček strojí a dárky nosí Ježíšek a my mu tu představu nevymlouváme. Až přijde čas, tak si to s dětmi ve školce nebo ve škole ujasní, ale na to je ještě čas!

Dopoledne se šli chlapi provětrat na delší procházku podél řeky. Vzali s sebou i Koudyho, aby pak večer stačilo jen krátké vyvenčení a nemusel být dlouho venku. I když jsou rachejtle povolené jen na Silvestra, přesto už dnes od rána každou chvíli někde bouchají, což obzvlášť pejskové velice špatně snáší.

Já jsem zatím obalila krůtí řízečky na slavnostní večeři, na tác narovnala ořechy a ovoce, které k vánoční atmosféře dozajista patří. K tomu jsem si pustila CD s klasickými českými koledami a vesele si pobrukovala. Bylo mi docela fajn, občas jsem silněji pocítila předporodní poslíčky, ale zatím to byla pohoda.

Chlapi přišli z venku pěkně prochladlí, i když zvlášť nemrzlo, bylo venku nepříjemně, až vlezlo. Vzpomněla jsem si, jak to bylo krásné, když jsem já byla ještě malá a všude ležel o vánocích sníh. Pod stromeček jsme s bráškou většinou dostali nové brusle, které jsme hned druhý den běželi odzkoušet na nedaleké slepé říční rameno. To bylo vždy plné radostně skotačící omladiny a já se bála, že led nevydrží a se všemi se propadne. Velká škoda, že je dnes počasí úplně naruby a děti si nemohou ani pořádně užít vánoční prázdniny.

Večeři jsem připravila na 17. hodinu, aby pak měl malý čas v klidu si rozbalit a vychutnat všechny ty dárky. Ještě jsme si nestihli pořídit velký jídelní stůl, tak se stolovalo provizorně u konferenčního stolku. Martínek pomáhal tatínkovi s jeho prostřením, ale stále měl nutkání nakouknout do ložnic, zda už tam Ježíšek nedonesl dárky. Přiťukli jsme si minerálkou, přičemž jedno z mých přání bylo, aby měla malá ještě strpení a já ze všech těch starostí a emocí nakonec na Štědrý den neporodila.

Vše dopadlo na výbornou, když jsme dojedli, zazvonil Marek nenápadně zvonečkem. Martínek místo toho, aby vyrazil za dárečky, úplně ztuhnul, chytil se mně kolem krku a vyděšeně koukal. Když se vzpamatoval, táhnul nás za ruce ke stromečku a co se pak dělo, to si umí každý rodič představit. Papíry lítaly na všechny strany, k tomu se ozývaly radostné výkřiky, byly to opravdu tuze překrásné vánoce.

Související odkazy:
Porodní plán
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 38. týden

obrázek deník