Hodnotit / sdílet na:

25.06.2009: ČTVRTEK, VYDAŘENÁ NÁVŠTĚVA

obrázek deník
Počasí opět nestojí za nic. Od rána leje jako z konve. Pustila jsem ranní zprávy a se zděšením sledovala katastofické následky záplav spojené i se zmařenými lidskými životy. Je to moc smutné, příroda se sice brání, vybírá si daň za věčné poškozování, ale bohužel to nakonec odnesou jen ti obyčejní, nevinní lidé. Je to nespravedlivé.

Déšť neustává, přesto vyrážíme s Koudym a s malým ven. Co se dá dělat, s pejskem se musí jít za každého počasí. Cestou zpět jsme se stavili koupit alespoň čerstvé pečivo, čekáme dnes návštěvu, tak ať máme bagety na jednohubky.

Dnes mi je kupodivu od rána celkem dobře, tak věřím, že to vydrží. Už se s malým moc těšíme na návštěvu. Přijdou moje bývalé kolegyňky z práce, takže se dozvím něco nového a trochu spestřím ten svůj stereotypní život ženy na mateřské dovolené.

Jitka s Hančou dorazily s půl hodinovým zpožděním. Ještě neví, že čekáme druhé miminko, tak se jim chystám dnes tuto novinku sdělit. Než jsem se k tomu dostala, předešla mě Jíťa, která mimochodem patřila již dva roky mezi snaživky, a překotně ze sebe chrlí, že se jim konečně zadařilo. To mě podrž, vyšlo jim to téměř na chlup stejně jako nám!!!

Radost a údiv nebral konce, musely jsme se té náhodě smát a zároveň i plakat, až nám slzičky skrápěly tváře. Jelikož jsme tuto radostnou novinu nemohly patřičně zapít, pustily jsme se společně alespoň do luxusní bombošky, co holky donesly. I když nejsem moc na hořkou čokoládu, tak tyhle bombóny byly opravdu super. Na jazyku se pomalu rozpouštěly a postupně měnily chuť, hotové pošušňáníčko.

Hanička naší neskrývané radosti a štěbetání přihlížela s cukajícími koutky. Už má odrostlé děti, které jsou nyní v pubertě a schválně nás škádlila, že nás to nadšení za pár let přejde, až nám ti naši caparti řeknou, že je to s námi doma nabaví, že je to nuda .... Ale co, i ta puberta jednou skončí a každé mládě, které již vylétlo z hnízda se rádo vrací zpět. Aspoň doufám!!!!!!

Jíťa mě zavalila otázkami, čeká totiž svoje první miminko a mě bere jako zkušenou maminu. Zjistila jsem, že si toho vlastně ani moc nepamatuji a hlavně ty špatné okamžiky, se někam vypařily. Musela jsem ji odkázat na odpovídající webové stránky, kde i já hledám často odpověď na příznaky a stavy, s kterými se v dané chvíli nedokážu vyrovnat.

Martínek se upnul na Hanču, krásně si spolu hráli a my s Jíťou povídaly a povídaly. Návštěva se vydařila, je to fajn zavzpomínat a odreagovat se. Slíbily jsme si, že to musíme co nejdříve zopakovat. Doufám, že nezůstane, jako většinou, jen u slibů.

Z návštěvy a nových dojmů jsme byli s Martínkem příjemně unaveni, tak ještě honem ven s hafíkem, trochu poklidit, dát nádobí do myčky a jde se do vany.

Zítra začíná víkend, přijede Marek. Máme výročí, tak si asi zajdeme někam na oběd, už se moc těším. Je mi dokonce už druhý den celkem dobře, tak co víc bych si mohla v tomto okamžiku ještě přát??? Snad jen, aby tu s námi byl i Marek, ale i to se mi už zítra vyplní!!!!!

Související odkazy:
Šestinedělí - návrat do stavu před otěhotněním
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 12. týden

obrázek deník