Hodnotit / sdílet na:

20.12.2009: NEDĚLE, BÁBOVKA ANI MARTIN CHODÚR NEZKLAMAL

obrázek deník
Včera jsme to s prací docela přepískli, ale čas neúprosně kvapí. Ráno jsme s Markem leželi vedle sebe v posteli, jak zpráskaní psi. Pouze Martínek byl čiperka jako vždy. Když však viděl, že nás tentokrát tak brzy z postele opravdu nedostane, přistoupil na sledování televize pěkně pod dečkou v obýváku na gauči.

Chvála tomu, že v neděli vysílají pořady pro děti již od časného rána téměř na všech televizních kanálech. Nikdy jsem nechápala, proč pohádky vysílají už tak brzy. Až teď, kdy máme doma malého neposedu, který se budí, a to hlavně o víkendu, již po šesté hodině ranní, tak to plně chápu a dokážu i ocenit.

Nejen dopoledne, ale opět celá neděle probíhala v duchu stěhování. Jen co Marek vyvenčil Koudyho, už tu byli všichni naši pomocníci. Marek se švárou nakládali zbylý nábytek, děda s přítelem od švagrové naložili všechny police a regály, aby nábytek nebyl tak těžký a vyrazili napřed do nového bytečku. Tam vše rychle vynosili a čekali, až chlapi dovezou další várku.

Vše šlo jako po drátku, vypadalo to, jako bychom byli dlouhodobě sehraná parta. Babička přidržovala dveře, včetně těch od výtahu, přitom vždy sebou čapla nějakou naplněnou tašku, prý aby nešla dolů zbytečně s prázdnou. Já balila krabice s nádobím a všemi těmi sarapatičkami z kuchyně. Vůbec jsem nechápala, jak se mi to tam všechno vlezlo. Některé věci šly hned do koše, stěhování jsem využila i k tomu, abych udělala domácí čistku.

Martínka si vzala na starost švagrová Pája. Zajeli spolu do obchodu, aby dovezli něco k snědku pro všechny ty naše zlaté pracanty. Původně jsem chtěla ještě v sobotu večer navařit velký papiňák vepřového gulášku, jistě by s chlebem a pivčem přišel hlavně chlapům vhod, ale byla jsem tak zničená, že jsem na to neměla ani pomyšlení, natož sílu.

Kolem druhé hodiny odpolední odpískal Marek pauzu, abychom se konečně pustili do obložených chlebů. Stolování bylo prosté, využili jsme dětský pokoj, který byl už úplně prázdný a každý se po svém uvelebil na příjemný koberec na zemi. Babička hned ráno dovezla dvě velké bábovky, tak jsme s Pavlou navařily hrnky s voňavou kávou a čajem. Panečku to byla podívaná, jak všem náramně chutnalo. Po dobrém papkání přišla únava, nakonec jsme se přeci jen svorně zvedli a šlo se dál pokračovat v práci, tentokrát už hlavně v bytě novém.

Den rychle uběhl, ještě jsme ani nekončili s prací, když v televizi začalo finále soutěže SuperStar. Babička šla vysprchovat Marťáska, Marek zapojil televizi, i když při tom něco brblal pod vousy a televizní napětí vypuklo i u nás. Společně s Pájou jsme vykulily svoje bříška na gauči, měly jsme toho pro dnešek obě tak akorát dost, ale nejen my.

Vzápětí mezi nás hupnul Martínek, hlavičku provoněnou šampónem přikládal střídavě k našim bříškům a souhlasně pokyvoval, že obě miminka nádherně kopou.

Předpovědi porotců se vyplnily, Martin Chodúr z Ostravy se stal historicky první Česko Slovenskou SuperStar. Miro Šmajda, idol všech náctiletých dívek, skončil sice na druhém místě, ale kdo ví???? Možná na tom bude nakonec lépe, než Martin, kterému jsme to opravdu všichni moc přáli. Nebude tak svázaný všemi těmi smlouvami, bude moc vystupovat, kde bude chtít a s těmi penězi, co má vítěz dostat ….. Všichni víme, jak to u všech podobných soutěží nakonec končííí. Vždy to má nějaký háček, je to něco za něco!

Ještě před spaním jsem objevila další část lepavého sekretu na spodním prádle. Hlenová zátka si pěkně postupně odchází, krček dělohy se začíná otevírat… Holka zlatá, nějak moc na ten svět pospícháš! Jen doufám, že nebudeš moc zklamaná!!!

Související odkazy:
Těhotenské termíny
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 38. týden

obrázek deník