Hodnotit / sdílet na:

22.11.2009: NEDĚLE, CHRLIL NA MNĚ JEDNO PŘES DRUHÉ

obrázek deník
Neděle mi docela utekla. Stále jsem měla co dělat, vyžehlila jsem kupy prádla, vyšůrovala byt a zajela do nového bytečku, abych vše připravila na pondělí, kdy nám mají přijet montovat kuchyňskou linku.

Od sprchového koutu jsme si nechali rozložené obaly, jimiž jsem pokryla podlahu, aby se nepoškrábala. Na zbylá místa jsem rozprostřela velké igelitové pytle a na ně jsem ještě rozložila noviny. Z toho věčného ohýbání jsem byla celá rozlámaná, dokonce jsem měla i pocit na zvracení. Malá se mi zřejmě opírala nožičkami do žaludku a ten jsem pak měla chvílemi až v krku.

Večer mi volali naši, aby se Martínek mohl hned zčerstva pochlubit se svými zážitky ohledně představení Bořka Stavitele. Byl přímo nadšený. Chrlil na mně jedno přes druhé, musela jsem si dávat dobrý pozor na to, co říká, abych mu vůbec rozuměla.

Vloni se mu představení také líbilo, i když ještě nedokázal pochopit skutečný záměr vystoupení. Většinu času dělal lotroviny společně se synovcem od přítele Páji, blikali se svítícími větrníky, které jim tam oběma, za nehorázný peníz, koupili. Představení bylo v duchu recyklace, což takoví prcci a že jich tam bylo, nemohou zaručeně pochopit.

Letos se britská hraná shou s oblíbenými postavičkami, které děti znají z animovaného seriálu, který u nás v češtině vysílá několikrát denně kanál JIMJAM, představila na mnoha místech naší republiky. Děti se tak mohly setkat se svými oblíbenými kamarády, jako je Bořek a Týna.

I stavební stroje se v tomto seriálu chovají jako děti a mají za úkol učit Bořka a Týnu odvaze, cti i slušnému chování. Bořek Stavitel a jeho parta staví, kope, převáží, je připravena překonat jakýkoliv problém. Příběhy jsou provázeny písničkami a to děti opravdu baví.

Když už jsem měla ucho málem zalehlé a zvyšovaly se moje obavy o telefonní účet rodičů, přerušila jsem příval slov a chystala se s malým rozloučit. Smutně mi řekl: „Tak ahoj a mami, já už chci jet domůůůůů!“ Slíbila jsem mu, že se ještě dvakrát vyspí, maminka něco zařídí a navštíví pana doktora a pak už přifrčí a budeme zase spolu.

Určitě mi to bodlo, že si naši vzali malého na pár dní k sobě a já se mohla konečně doléčit a dospat, ale na druhou stranu se mi po tom našem raráškovi už nesmírně stýská. Těším se, až dorazí domů......

Související odkazy:
34. týden těhotenství
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 34. týden

obrázek deník
dětský bazárek