Hodnotit / sdílet na:

05.07.2009: NEDĚLE, HURÁ DO CIRKUSU

obrázek deník
Už od časného rána je Martínek celý natěšený, ani nemohl dospat. Markovi se totiž včera ozval kámoš Pavel, že kousek od nás, ve městě jeho rodičů, je cirkus, zda si nechceme udělat výlet.

Marek souhlasil, pojedou ale s malíčkem sami. Bylo na něm vidět, že rád vypadne, já zas byla včera nemožná. Odpolko jsem prozvracela, už je ze mně otrávený. Měli jsme jít k večeru na pokec ke známým, dokonce bylo domluvené i hlídání malého, ale trčeli jsme opět doma. I mě to samozřejmě štve, oba jsme se na tento víkend tak těšili a nakonec já zalezu do pelechu a Marek čučí na telku nebo gemblí u počítače. To jsou večery, horší jak s důchodci, snad nebude ještě hůř.

Oběd jsem přichystala na jedenáctou, aby se Martínek ještě před odjezdem trochu prospal. Samozřejmě odmlouval, ale tím jak ráno nemohl dospat, tak ho přemohla únava a aspoň na hoďku si zdřímnul.

Když odfrčeli, přepadly mě úvahy typu, zda nás moje těhotenství s Markem ještě nakonec nerozdělí. Bylo to přece naše společné přání mít další miminko a já nemůžu za to, že to tentokrát u mně probíhá tímto způsobem. Všude se píše, že je těhotenství pro ženu jedno z nejkrásnějších období života, to by mě tedy zajímalo pro kterou????

Kluci dorazili z výletu až večer. Martínek celý zářil, v ruce držel blikačku a balónek. I Marek vypadal spokojeně. Hned se dali do vyprávění, na cenu blikačky jsem se raději neptala, protože Marek jen prohodil, že to mají hezky spočítané. Malé děti sice mají vstup zdarma, ale hned na ně číhají různé neodolatelné nabídky, takže výsledná cena je vyšší než samotná vstupenka.

Zvířátek v cirkuse vystupvalo prý málo, exotická žádná, jen samé kozy, koně a poníci. Také diváků byla jen hrstka, už to není jako za starých časů našich prababiček, kdy měl televizi málokdo a cirkus ve městě byla veliká událost a sláva. Je to dost drahé jak na provoz, tak pro diváky, takže to upadá.

Martínek je přesto nadmíru spokojený a mám obavy, že bude mít dnes i divoké sny plné nových dojmů. Vybrali si ho dokonce pro jízdu na poníkovi v cirkusovém šapitó. Tím, jak je zvyklý na zvířata, tak se jich nebojí a když cvičitelé viděli, jak je unesený, vysadili ho se svolením Marka na poníka a on za potlesku poblika pyšně objel několik koleček v šapitó.

Škoda jen, že bylo v cirkusovém stanu špatné osvětlení a ty nejzajímavější fotky nevyšly. Byly by to super záběry do rodinného alba. Tak honem do postýlky a hezké sny, ty náš malý cirkusáčku!!!

Související odkazy:
6. týden těhotenství
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 14. týden

obrázek deník