Hodnotit / sdílet na:

23.08.2009: NEDĚLE, JAK TEN ČAS LETÍ

obrázek deník
Deště jsme se v noci nedočkali, jen vzduch se trochu ochladil. Na dnešek nemáme zvláštní program, tak si s Markem pěkně poležíme. Martínek je u rodičů, tak máme prostor na ranní kočkování. Odpoledne půjdeme společně na hřiště nebo vyrazíme na kolech kolem řeky, kde bude chladněji, Martínek to tam má moc rád.

Na dopoledne jsem dohodnutá s babičkou, že zajedeme do centra na velký nákup. Malíček pojede s námi. O Koudyho se dnes bude starat celý den Marek, což jsem fakt uvítala. Pejsek přeci jen občas táhne, což nedělá mému bříšku dobře. Koudy je svalouš, má nejméně 16 kg a sílu jako slon. Jak se mnou při procházkách občas cukne, tak mě pak rozbolí příšerně břicho, asi děloha. Mám obavy, aby to neohrozilo malou, tak ať se Marek stará, tedy aspoň pokud je doma!!!

V obchoďáku jsem nejdříve vyrazila k oddělení, kde bývají jednorázové plenky. Teď jsou v akci, což vychází o stovku na balení levněji, zkrátka super cena. Maminkami se to tu jen hemžilo, společně jsme si posteskly, že už opět není nejmenší velikost. Tu od 4 kg měli, tak jsem vzala do zásoby dva balíky. Musím je začít kupovat postupně do zásoby, abych ušetřila a nezatížila naráz rodinný rozpočet.

Jen mě Marek uviděl obtěžkanou plenami, začal prskat, že nás čeká stěhování, nemáme místo a podobě. Když jsem mu ale nastínila svoji strategii, tak se uklidnil. Ještě mě pochválil, že jsem takový náš rozumbrada a velký ekonom…..

Ještě před obědem nám Martínek vyprávěl, že byl včera večer po plovárně se strejdou na pískovišti, jak se s dětmi honil a co všechno dělal. Bylo tam prý hodně dětí. Není se co divit, přes den se jít na písek nedá, tak s nimi rodiče vyrážejí až v podvečer, kdy začíná být příjemný chládek. Byla tam i oblíbená kamarádka Kristinka, ale moc si nehrála, bolely ji zádička, byla celá rudá od sluníčka.

Hned jsem šla volat její mamince, že mám výborné zkušenosti s chladivou ovesnou koupelí, kterou by jim Marek klidně dovezl, pokud to tedy malé do dneška trochu neustoupilo. Lenka mě ubezpečila, že se Kristince ulevilo, mazali ale i během noci gelem z aloe vera a použili i panthenol ve spray. Trochu to zhnědlo a hlavně to už nebolí, tak si oddychli.

Pro každý případ jsem jí ještě nadiktovala ovesný recept, i když dnes se dá už tato koupel koupit i hotová v lékárně. Hrst jemně mletých ovesných vloček se přelije 1,5 litrem vroucí vody a nechá půl hodiny louhovat. Obklady pomáhají proti otokům a snižují horkost organismu.

Sluníčko je holt zrádné. Přestože jsou dne speciálními krémy s vysokým faktorem, tak ani to někdy nepomůže, zvláště u citlivé pokožky. My Martínka mažeme ochranným faktorem 50, ale na plovárně jsem viděla mnoho dětiček, které nebyly namazané, ramínka měly úplně rudé, přitom všude píšou, že si každé spálení tělo zapamatuje, ……

Odpoledne jsme vyrazili na kolech. Kluci si u řeky uřízli šikovné pruty a hráli si na šermíře. Martínek má nyní období, že klacky přímo zbožňuje, nejraději by je tahal i domů. Když je venku s dětmi, tak se bojím, aby si něco neudělaly, tak mu to zakazuji. Zde se do sytosti vyřádili, po chvíli se přidal i Koudy. Házeli mu klacky a on je vesele nosil zpět. Já se natáhla na deku a sledovala jsem, jak po obloze pomalu plují mráčky. Občas prolétlo letadlo, tak jsem lidičkám v duchu zamávala a posteskla si, že nejen letadlo, ale i čas strašně rychle letí. Půlka těhotenství bude za mnou, z Martínka je žáček v mateřské škole,…….. bylo by krásné, kdyby se dal čas aspoň někdy na chvíli zastavit, co říkáte?????

Související odkazy:
Děloha
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 21. týden

obrázek deníkDětská výživa