Hodnotit / sdílet na:

06.09.2009: NEDĚLE, KONĚ V AKCI

obrázek deník
Probudila jsem se příjemně odpočatá. Den byl opět jak vymalovaný. Chlapi ještě spali, tak jsem začala pomalu balit. Cestou do koupelny jsem narazila na Janu, která mi sdělila, že se včera chlapi dohodli, že pokud nebudu proti, zajedeme se podívat na pardubické závodiště, kde zrovna tento víkend probíhá mezinárodní výstava „Koně v akci“.

Tak nevím, nejraději bych jela ještě před polednem domů, abychom dojeli včas a nebyl hektický večer, ale na druhou stranu, když už jsme v těchto končinách, je škoda to nevyužít. Závodiště znám jen z televizních přenosů Velké pardubické, tak je rozhodnuto.

Chlapi byli přichystaní co by dup. Rozloučili jsme se s Janou a malým Honzíkem, Honza s Petříkem jeli společně s námi. Jen doufám, že vstupné bude nižší než na dostihy, neboť naše peněženka na tuto akci není přichystaná a nerada bych si půjčovala od Honzy.

Kolem jedenácté jsme již vartovali kolem vstupní brány. Vstupné ve výši 80,- Kč na celý den nás mile překvapilo. Hned se mi ulevilo. Zpočátku to vypadalo, že ani moc lidí nedorazí, ale kolem dvanácté hodiny jsem změnila názor. Přicházelo stále víc lidí, hlavně rodiny s dětmi.

Hned zkraje byla výstava ovcí a koz. Kluci k nim hned běželi a chodili od jedné ohrady k druhé. Dokonce tam byl i mistr republiky ve stříhání ovcí, který stříhal jednu ovečku za druhou. Martínek se rozplakal v domnění, že to ovečky bolí, že jim ubližuje….

Potom jsme se šli podívat na westernové koně, jak jezdí, co všechno společně s jezdci umí. Celkem závidím lidem, kteří umí jezdit na koni, já osobně se jich docela bojím. Jsou pro mně takoví moc velcí, mám z nich určitý respekt, ale pohled na svět ze hřbetu koně musí být nádherný.

Opodál byly závody koní při orbě s pluhem. Koně byli nádherně vyhřebelcovaní, přímo se leskli pod paprsky slunce. Jejich stylové postroje byly úžasné a ta poslušnost na mírné zahýbání bičem byla obdivuhodná.

Nejen dětem, ale i nám dospělým se veškeré akce moc líbily, prožili jsme vskutku nádherný den a ani jsme nelitovali, že jsme domů dorazili až pozdě večer.

Související odkazy:
Zdraví dítěte od A až do Z
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 23. týden

obrázek deník