Hodnotit / sdílet na:

27.09.2009: NEDĚLE, LÁTKOVÉ PLENY.....

obrázek deník
Víkendová návštěva byla přímo suprová. Přesně podle pravidla, že když se člověk na něco moc těší, většinou to nevyjde a naopak. Já jsem po pravdě řečeno nebyla zprvu z návštěvy moc nadšená. Jednak nemáme zatím tak velký byt, aby zde přespali další lidé navíc, pak je to starost navíc okolo jídla, programu a podobně. V mém stavu mám pocit, že to už nezvládám na jedničku, tedy tak, jak bych chtěla. Jsem děsně záležívá, chci mít všechno načančané, aby se neřeklo, přitom ve finále to nikoho nezajímá a pouze já na to doplácím svou únavou.

Kačka s Pepou nás, nebo spíš mě, překvapili, když se lehce po obědě objevili ve dveřích i s malým Vojtíškem. Původně ho měli nechat u rodičů, ale ti podlehli chřipce, tak jim nezbylo nic jiného, než malého lupínka vzít s sebou. Markovi to volali, ale protože věděl, že bych zbytečně stresovala, raději mi o tom neřekl. Ráno, když jel s Koudym k rodičům, aby nás tu nebylo zbytečně moc, přivezl potajmu skládací postýlku, kterou dal zatím do komory a vyčkával, jak se vše vyvine.

Vojtíšek byl nejen hodný, ale i roztomilý. Bude mu teprve rok, tedy nechodí, zato leze o sto šest, a to popředu i pozadu. S Martínkem si hned padli do noty. Malíček je naše malá pečovatelka, mladší děti ho děsně přitahují, hned o ně chce pečovat. Myslím, že sestřička přijde na svět v nejvyšší čas, sourozenec mu již opravdu chybí, moc se těší!!!

Počasí nám přálo, tak jsme byli celé odpoledne s dětmi venku. Večer si chlapi došli pro pivo, my zatím s Kačkou umyly kluky a daly je do hajan. Vše proběhlo v klidu a pohodě, tak už jen dát na stůl skleničky na pití, donést jednohubky a může se hodovat.

Když už nás chlapi začali nudit svým diskutováním o fotbale, hokeji a jiných sportech, zabrousily jsme se s Káťou na téma plenkové kalhotky. Všimla jsem si, že během dne měl Vojtíšek jednorázovky, ale na noc mu dávala jemné froté plenkové kalhotky, do nich separační vložky a navrch ještě vrchní kalhotky. Já jsem u Martínka používala pouze jednorázové pleny a i teď, když je někde cenová akce, tak už je do zásoby nakupuji, přesto se ráda poučím.

O plenkových kalhotkách jsem už slyšela, ale jejich používání mi přišlo nepohodlné a i dost drahé. Katka mě během své návštěvy docela zviklala, dokonce mě vyvedla z omylu i o jejich cenové nevýhodě. Počáteční investice je sice velká, dvě doporučené sady vyjdou asi na pět až šest tisícovek. Jednorázovky přijdou ale ve finále o dost dráž, protože je v nich dítě jako v bavlnce, necítí vlhkost, nemá tedy potřebu začít chodit na nočník. A jak čas letí a letí, mizí s ním i korunky z peněženky, akorát to není najednou, ale pomalu a vytrvale.

Budu o tom vážně uvažovat. Na praní se používají buď specielní mýdlové ořechy nebo tekutý mýdlový prášek, na fleky žlučové mýdlo. Musím tedy vše řádně a včas nastudovat. Koupené jednorázovky bych prý také využila, mohou se použít, když se někam jede, aby odpadl problém se skaldováním pracích plen.

Teď jen musím vše pořádně promyslet. Škoda, že jsem o tom víc nevěděla už při Martínkovi. Mám dost velké obavy, že až řeknu Markovi, že potřebujeme vydat tolik peněz na nákup plen, tak to jen tak nestráví!!! Na druhou stranu je asi jen málo chlapů, kteří to chápou, tak co bych chtěla, zatím si tím nebudu zatěžovat hlavu.

V neděli dopoledne jsme byli Katce a Pepovi ukázat náš nový byteček. Je to sice zatím spíš holobyt, ale moc hezky řešený, takže byli nadšeni. Vím, že je to od nich opravdu úpřímná pochvala. Sami si teď dodělali to svoje hnízdečko a dobře chápou, jakým úsilím a nervovým vypětím jsme si s řemeslníky prošli,

Hned po obědě se milá návštěva rozhodla odjet. Nechtěli narušovat náš režim ohledně Martínkova spánku a nebo na mně poznali, že toho mám docela dost. Přišlo mi to hloupé, abych se před nimi natáhla, ale těch 9 kg navíc mi dává zabrat. Nohy si potřebují odpočinout, alespoň na chvíli se odkrvit, o zádech raději nemluvit. Katka to má teprve před necelým rokem za sebou, tak jsem nemusela nic vysvětlovat, bylo jí to jasné.

Poslední věta Katky byla: "Nezapomeňte, že teď jste na řadě vy"! No, uvidíme, nemůžeme nic dopředu slíbit, když to dobře půjde, tak možná někdy na jaře nebo až v létě, zatím si určitě aspoň napíšeme. Šťastnou cestu!!!!!

Související odkazy:
Pleny - používání nočníku - dítě bez plenek
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 26. týden

obrázek deník