Hodnotit / sdílet na:

14.06.2009: NEDĚLE, MÍSTO HUB JEN KLÍŠŤATA

obrázek deník
Je tu neděle, víkend utekl jako voda a počasí se umoudřilo. Tyhle teplotní výkyvy mě přímo ničí, jsem utahaná, jako kotě.

Taťku máme doma, snaží se mi pomáhat. O pejska je postaráno, dokonce vyluxoval a utírá prach. Na nákupy musím sama. Marek davy lidí v obchodě nesnáší a utrácení peněz mu přímo trhá srdce. Lépe, když ani nevidí průvan v peněžence. Když donesu velký nákup brflá, když doma téměř nic není, tak také. Chlapům se zkrátka člověk nezavděčí!

Hned po obědě jsme chtěli společně vyrazit na houby. V televizi nás naladili, co je hub, že se mohou klátit kosou. Skutek utekl! Volali jsme pro jistotu ještě známému, co bydlí ve vesnici u lesa a ten nám se smíchem oznámil, že až na pár "babek" a množství klíšťat, v nejbližším lese nic není.

Místo plánované procházky lesem se tedy Marek zabral do práce na počítači a já se odpoledne vydala s Martínkem na dětské hřiště. Malý jezdil na kole, stavěl bábovičky, které spolešně s dětmi zdobil sedmikráskami a nosil mi je na ochutnání, jako čokoládové dortíky se šlehačkou.

Když mě rozbolel zadek a celé tělo od sezení na nepohodlné lavičce, šla jsem se trochu projít, přitom jsem stále sledovala Martínka, jak si hraje s dětmi. Kochala jsem se okolní přírodou, všechno kvetlo, vzduch byl celý provoněný černým bezem, lípou a dokonce i šípková růže se probudila po zimním spánku. Cítila jsem se velice příjemně, tak nějak víc jsem vnímala všechnu tu okolní krásu, ještě že nepatřím mezi alergiky....!

Domů jsme dorazili právě včas, čekala nás večerní telefonní relace přes skyp s mými rodiči. Martínek už v poslední době moc u kamery neposedí, ale to je asi přirozený vývoj. Když byl menší, tak ho to bavilo, asi ho i překvapovalo, že může babičku s dědou vidět. Dnes už to bere jako samozřejmost a touží poznávat další a další nové věci.

Jsem dnes docela unavená, tak si také půjdu brzy lehnout. Nevolnost se mi dnes vyhla, tak honem do postýlky, ať to ještě nezakřiknu!!

Související odkazy:
Dieta bezlepková (celiakie)
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 11. týden

obrázek deníkVýživa a vitamíny