Hodnotit / sdílet na:

11.10.2009: NEDĚLE, NĚKDO BY MOHL PŘIJÍT K ÚRAZU

obrázek deník
Od rána pršelo, bylo zataženo, venku to vypadalo velice smutně. Z postele se nám vůbec nechtělo. Marek nejprve zašel s hafíkem, pak zajel pro otce a společně jeli instalovat sprchovou zástěnu v novém bytečku. Já se dala s Martínkovou pomocí do pečení ovocného koláče a dodělala jsem od včera naloženou svíčkovou.

Bohužel se chlapům nedařilo, jak si původně mysleli. Bylo poledne a oni objížděli obchoďáky s řemeslnými potřebami, jelikož přiložené hmoždinky projely zdí jak po másle, šrouby je vůbec neroztáhly, takže v nich nedržely.

Sprchový kout nemáme klasický s vaničkou, ale nechali jsme si postavit a obložit pouze niku, do které chlapi montují zástěnu. Zástěna je vyrobena ze silného skla, tudíž velice těžká. Musí to tedy být precizně přidělané, aby nedošlo k uvolnění. Při vylomení by se nejen rozbilo sklo, ale jistě by se zničila i dlažba a ke všemu by mohl přijít i někdo k úrazu.

Když se chlapi ani po 14. hodině nepřijeli naobědvat a nebrali mi ani telefon, zavolala jsem švagrovi, zda by tam za nimi zajel a dovezl jim něco k jídlu. Zrovna něco měl, tak dorazil až skoro v 15. hodin, Martínek se zatím prospal, tak jsme nakonec vyrazili všichni. Sbalila jsem ovocný koláč, do termosek navařila čaj a kávu, aby měli aspoň něco teplého do žaludku a už se jelo.

Chlapi byli tak zažraní do práce, že se pořádně lekli, když jsme se tam objevili. Nechtěli si nic vzít k jídlu, až když jsem se rozzuřila, že se s tím dělám a žádný vděk, tak si udělali pauzu a dali si dlabanec. Zástěna byla už z velké části nainstalovaná, vypadalo to nádherně. Martínek tam chtěl zůstat a pomáhat. Chlapi měli po všem tom vrtání už uklizeno, tak svolili. Marek vysypal malíčkovi na zem ze zásobníku všechny hmoždinky a zaměstnal ho jejich tříděním podle velikosti a barev. Trochu jsem mu s tím pomáhala, ale za chvíli ho to omrzelo.

Chodil načuhovat, co to ten taťka s dědou provádí. Když mu dovolili, aby podával nářadí, byl ve svém živlu. Konečně byly všechny okraje zatmeleny, přilepená podlahová lišta a mohlo se začít balit. Já zatím vyčistila alespoň dvě okna, abych jen nečinně nepřihlížela, čímž jsem toho měla za dnešek už také dost.

U nás doma se chlapi nejprve umyli a pak pořádně nadlábli. Stejně jako já jsem nešetřila chválou za přidělanou zástěnu tak i oni pochvalovali moji svíčkovou s nadýchanými houskovými knedlíky. Pouze brusinky jsem nesehnala, ale i tak to nemělo chybu.

Víkend jsme tedy prožili pracovně, ale zas jsme aspoň o malý kousek pokročili s prací v novém bytečku, což nás rozhodně těší. Já padla do postele jak zabitá. Marek ještě sledoval nějaký sport, ani nevím, kdy se ke mně přitulil. Procitla jsem jen na malý okamžika o v tu chvíli spala dál…..

Související odkazy:
28. týden těhotenství
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 28. týden

obrázek deník