Hodnotit / sdílet na:

06.12.2009: NEDĚLE, OHLÁSILI SE SILNĚJŠÍ POSLÍČCI

obrázek deník
Marek se ze sobotní pánské párty vrátil opravdu brzy, přesně jak slíbil. Přesto jsme si ráno všichni poleželi, moje bolesti břicha nepřestaly, naopak se k nim už výrazně přidaly i tzv. poslíčci. Můj strach z porodu se tím pádem značně zvýšil. Celou noc jsem malou v bříšku hladila a důrazně ji prosila, aby měla rozum a ještě to s příchodem na svět alespoň dva týdny vydržela.

Při poslední prohlídce mi paní doktorka říkala, že se začínám zlehka otevírat, avšak úměrně k týdnu těhotenství. Na ležení do nemocnice to tedy nevypadalo, přesto mě přepadl strach. Snad to s naší princezničkou doválčíme ve správném termínu, když už se ta naše cesta mílovými kroky blíží k cíli.

Když se Marek konečně dospal, nestačila jsem mu ani říct o svých pocitech a už na mně chrlil větu: „To bys nevěřila, co jsem se včera dozvěděl!“ Neměla jsem zrovna myšlenky na životní románky jiných lidí, ale jelikož šlo o naši společnou známou, přepadla mě zvědavost.

Byla to taková fajn holka, ale neustále dokola opakovala stejnou chybu. Vždy se upnula na vychytralého chlapa, který s ní pěkně oral. Když se před dvěma lety zaláskovala do nynějšího, o pět let mladšího přítele, vypadalo to, že jim to konečně vydrží. Ten mizera se ale dokáže děsně přetvařovat, navenek samé cukrování, přitom jí ale do dneška nepřidává na nájem. Co jí z výplaty dá, to stačí sám projíst.

Hned jak se seznámili, tak se nastěhoval za Janou do "třípokojáku" v novostavbě a vůbec mu není hloupé, že všechny poplatky hradí ona a k tomu všemu ještě splácí úvěr. Aby vše zvládla, chodí po večerech uklízet, zatímco on leží u televize nebo šmejdí v lednici. Chápu, že je samotnému člověku smutno, ale než tohle do baráku, tak raději nikoho.

Včera se Marek dozvěděl, že ten bídák přesvědčil Janu, že by jim bylo lépe v malém domečku. Mazal jí tak dlouho med kolem huby, až ji doslova donutil, aby prodala svůj ještě nesplacený byt, že si za ty peníze koupí společně, podotýkám společně, pozemek a začnou stavět. Kde budou zatím bydlet, tak nad tím se ten primitiv vůbec nezamýšlel. I kdyby se jim podařilo sehnat levnější pozemek někde za městem, tak spoustu měsíců trvá, než se vůbec vylítají všechna povolení a konečně se začne stavět.

Kam dala Jana hlavu a kde ji za měsíc složí, až budou muset opustit svůj pěkný byt, tak to sama neví. Kdyby se i tento problém nějak vyřešil, tak si holka bohužel zatím vůbec neuvědomila, že ona bude tou, co bude nadále splácet byt, který už nevlastní. Z utržených peněz si možná časem pořídí něco, co budou s přítelem vlastnit dohromady, pokud k tomu tedy vůbec dojde.

Také se může klidně stát, že skončí v pronájmu, on peníze prošustruje a pak se poohlídne po mladší. Má to on hošánek pěkně spočítáný, ale komu není rady, tomu holt není ani pomoci. Nejsme jediní, kdo jí radil, ať si na něho dává pozor. Stále ho jen obhajovala, že prý na něho zbytečně nasazujeme, že není tak špatný....

Odpoledne se mi udělalo lépe, tak jsme zajeli do nového bytečku, aby Marek s dědou přidělal nové lustry v dětském pokojíčku. Švagr nám je v pátek dovezl z Ikey, tak jsem se moc těšila, až nám ta sluníčko hezky celý pokojíček prozářííííí!

Související odkazy:
Osvětlení dětského pokoje
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 36. týden

obrázek deník