Hodnotit / sdílet na:

13.09.2009: NEDĚLE, OTAZNÍKY KOLEM VÝBĚRU JMÉNA

obrázek deník
Ráno jsme si všichni pospali, počasí tomu jen nahrávalo. Koudy si hověl v pelíška až do doby, kdy ho šel Martínek trochu poškádlit. Jejich řádění utnul až Marek, když uviděl tu spoustu chlupů na světlém koberci. Hned po snídani jsem všechny rychle vypakovala ven a dala se do úklidu. Je to stále stejné, pořád dokola, nemá to konce. Přitom nebydlíme u silnice, tak nevím, proč se tolik práší…

Po obědě, když šel malý na kutě, lenošili jsme s Markem po delší době na gaučíku u televize a mimo jiné jsme konečně řešili jméno pro naši princezničku. Z širokého výběru se nám to smrsklo na Viktorii – vítězství, Sofii – moudrost a Rozálii – růže.

Rozárka byla naší favoritkou už při prvním těhotenství. Bohužel moje sestřenice byla těhotná o chloupek dříve a pro svou holčičku nám toto jméno tak říkajíc vyfoukli. Ustoupili jsme tedy od něho ještě dříve, než jsme se dozvěděli, že to bude kluk!

Následně tedy nastaly dohady při výběru jména pro našeho prvorozeného syna. Já se snažila prosadit Marka po tátovi, Marek preferoval Matěje. Nakonec, tak trochu s ohledem i na numerologii, to vyhrálo jméno, které má v sobě několik písmen z obou jmen, a to Martin!

Marek numerologii a podobným vědám sice moc neholduje, zkrátka jim nevěří, ale já ano. Našla jsem si převod písmen na čísla a už jsem počítala a počítala. Myslím, že i kdyby to nebyla stoprocentní pravda, tak tím nic nepokazím a která máma by nechtěla, aby ten její prcek měl ten nejlepší start do nového života.

Martínek se stihnul vyspinkat a my jsme tam, kde jsme byli. Došla jsem k závěru, že jména Sofie a Viktorie ve složení s naším příjmením nevycházejí zrovna dobře. Zato Rozárka by patřila do tzv. KOLA ŠTĚSTÍ, které je symbolem světla a lásky. Co lepšího si ještě přát???

Uvidíme, definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, jelikož další příbuzná si stačila toto jméno minulý týden vybrat, je to přímo k vzteku. Budu tedy poctivě hledat dál, i když času moc nezbývá. Ráda bych už tu naši holčičku v bříšku při každém pohlazení oslovovala jménem, přijde mi to až dojemně krásnéééé. Snad to konečně brzy dořešíme, a to ke spokojenosti nás všech!

Děláme si s výběrem jména těžkou hlavu, stejně jako mnoho jiných rodičů, tak jen doufám, že nám naše děti jednoho dne neřeknou: "Kde jste to jméno vyštrachali ...."?????
.

Související odkazy:
Definice vibrací druhořadých složených čísel, jenž nastiňují osud, skrývající karmické vlivy
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 24. týden

obrázek deník