Hodnotit / sdílet na:

31.05.2009: NEDĚLE, SMUTNÉ USÍNÁNÍ

obrázek deník
Časně ráno to vypadalo, že se počasí umoudří. Jsem sice malátná, ale věřím, že se vzchopím.

Švagruška sehnala vstupenky, tak chceme společně vyrazit za zábavou v rámci Dětského dne. Vše se ale zhatilo, počasíčko přitvrdilo, po procházce s hafíkem, kde jsme prolili a promrzli, mám parádní zimnici. Buď je to tlakem nebo na mně něco leze. Program měl být venku, takže z toho nic nebude, mrzí mě to, hlavně kvůli Martínkovi.

Je mi opět špatně, pustila jsme na chvíli televizku, abych přišla na jiné myšlenky, ale propírání vajíčkových šarvátek našich politiků mi jde už krkem. Vařit se mi nechce, nemám na nic doma chuť, asi zajedeme s Marťáskem do "mekáče", slíbila jsem mu za odměnu hranolky, když už nebudou ty atrakce a houpačky.

Než jsem poklidila, vytáhla jsem malému aspoň dárečky, co mu tu všichni z naší rodinky nechali ke Dni dětí. Měl radost a stále nakukoval do tašek, zda tam ještě něco není. Je to pěkný komediant, tvářil se u toho jak starosta a protože miluje zvířátka, začal hned stavět další ohrádky a rozmlouvat se zvířátky. Přitom si prohlížel novou knížku a těšil se, že si večer budeme číst a opakovat slovíčka anglicky.

Mně se už ani nikam nechce. Jsem ze všeho otrávená, mám pocit, že se proti mně spiknul celý svět. Pokud si prcek nevzpomene na slíbené hranolky, uvařím jen zeleninovou polévku a odpolko se dám do žehlení, mám toho zase kupy.

Jako by přítel vytušil můj splín, ozval se telefon. Marťásek se hned k němu hnal a v domění, že tatínek na dálku vidí i přes telefon, přikládal mobil ke všem dárkům a stále se ptal, zda se to tatínkovi také líbí. Vždy mě to rozesměje, ale necháváme ho přitom. Myslí si, že je to jako s web kamerou u počítače, když si voláme s rodiči. Bohužel se mu podařilo hovor utnout, což mě dohnalo k pláči, protože další spojení se již nezdařilo.

Večer se venku objevilo sluníčko. Marek mi také krapátek zvednul náladu, tak doufám, že bude líp. Dnes to usínání o samotě bude asi smutnější, než normálně. Občas mi jde ten náš taťulda na nervy, já jemu samozřejmě také, ale moc si přeji, aby už tu byl zase s náma. Bohužel přijede zřejmě až za dlouhých 10 dní. No uvidíme, třeba se čas tolik nepovleče!

Související odkazy:
Výběr křestních jmen pro vaše miminko
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 9. týden

obrázek deník