Hodnotit / sdílet na:

02.08.2009: NEDĚLE, TROPICKÉ POČASÍ A BOUŘE

obrázek deník
Nechce se mi vstávat, nejraději bych dnes lenošila celý den. Včerejší cesta domů byla dost úmorná, i když se mi zdálo, že uběhla rychleji a přišla mi i kratší než cesta naopak.

Martínek s Koudym byli zlatí, takže jsme jen jedenkrát zastavili na pumpě, abychom si odskočili na toaletu, dočerpali benzín a protáhli si trochu tělo. Koláč na cestu nám opravdu bodnul, pořádně nás vzpružil, pití jsme ještě raději dokoupili, sluníčko nám v autě pěkně přitápělo.

Přivítání s Markem bylo přímo skvostné. Všude naklizeno, na to si Marek potrpí, lednice naplněná. Ve váze se majestátně tyčila královna květin strelície, vkusně naaranžovaná s jednoduchou zelení. V duchu mi problesklo, čím jsem si to zasloužila??? Kytku mi Marek kupuje poslední dobou jen zřídka a tahle ho musela stát přímo majlant.

Zřejmě se mu po nás opravdu moc stýskalo, ono je fakt dobré občas vypadnout a dát těm našim chlapům možnost uvědomit si, co pro ně znamenáme. Asi si to budu muset brzy zopakovat, protože i noc byla po delší době plná vášně a něžností.... Zkrátka super!!!

Konec lenošení a snění, Marek je už venku na procházce s Martínkem a Kouďákem a až se vrátí, chceme vyrazit na plovču. Na dnešek hlásí opět tropy, tak co dělat doma. Honem do koupelny a rychle připravit vše potřebné k vodě.

Sotva jsem domazala poslední housky, už tu byli ti moji chlapi zpět a Martímek hned na chodbě halekal, zda už vyrážíme. Dnes se poprvé docela těším, je dusno a potím se už i při sebemenším pohybu doma, tak mě snad voda na plovárně trochu ochladí.

Na plovárně je to skvělé. Martínek se opět zlepšil v plavání. Plave zatím sice jen pod vodou, ale konečně si začíná uvědomovat pohyby rukama i nohama. Má z toho velkou radost a my samozřejmě s ním, pod vodou je jako doma, je to náš malý vodníček.

Bohužel se kolem 16. hodiny začíná obloha zlověstně zatahovat. Nejde to jen od západu, jako obvykle, ale zatahuje se to ze všech stran. Ještě chvíli a budeme se muset začít balit. Dusno by se dalo krájet, takže déšť by prospěl všem, ale mohlo to ještě chvíli vydržet.

Když už bylo jasné, že se to nerozežene, zvedli se naráz téměř všichni návštěvníci plovárny. Nastal chaos u brány a hlavně děsná zácpa na příjezdové cestě. Neukáznění řidiči najížděli z míst, jenž neslouží vůbec na parkování, takže blokovali cestu a vůbec se nedalo vyjet.

Přes půl hodiny jsme stáli na místě a pouze tůrovali motor, přitom z nás v rozpáleném autě lilo, jak z okapu. Kousek od nás se semlela nejprve slovní a poté i ruční výměna názorů. To neskutečné dusno a bouře ve vzduchu dělalo s lidmi neskutečné divy.

Když už to vypadalo, že se nám podaří vybojovat cestu a konečně vyjedeme, tak Martínek přitvrdil, že už to nevydrží, že chce napít. Mně bylo na omdlení a spásná voda byla bohužel v tašce v kufru auta. Jistě si to dovedete představit, zkrátka hotové psycho!!

Související odkazy:
Porod do vody
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 18. týden

obrázek deník