Hodnotit / sdílet na:

14.08.2009: PÁTEK, DRBÁRNA U KÁVY

obrázek deník
Včera Marek nakonec nedorazil, pracovně mu do toho něco vlezlo. Volali však naši, že se už Martínkovi po nás stýská, tedy ho dovezou už zítra, místo neděle. Jsem nakonec ráda, už mi je po tom našem prďolovi také smutno.

Vše co jsem si naplánovala jsem zvládla, dnes ještě nakoupím na víkend a odpoledne mám sraz s kolegyněmi z práce. Dny bez malíčka utekly jako voda, ale i tak mi to náramně bodlo. Cítím se o hodně lépe, nové vlasy mi zvedly sebevědomí, takže super....

S holkama máme sraz ve velice pěkné, poměrně nové kavárničce. Je to tu moc útulné. Hanka i Lucka si daly frapé, já s těhulkou Jíťou hřeším u ledové kávy s dortíčkem. Pro tiramisu s malinami mám slabost a dortík opět nezklamal, je výborný. Sice už máme s Jitkou pár kileček navíc, ale ať se mají ti naši drobečkové stejně dobře, jako my.

Lucie mi připadá tentokrát až příliš hubená. Vždy byla štíhlá, atraktivní, dlouhovlasá blondýna s hezkou pletí, ale teď má obličej spíš našedlý, kruhy pod očima a oblečení na ní nehezky visí. Její krásné křivky jsou ty tam. Prozradila jen, že za tím vším jsou rozdílné názory s jejím dlouholetým přítelem Martinem.. Neřekla konkrétně o co jde, ale kouřila jedno cigáro za druhým, nic nejedla,......

Vím, že Lucka už minimálně 4 roky touží po miminku. Když se narodil Martínek, byla z něho celá vedle. Její Martin však zatím pro děti moc není, sám se často chová, jako kluk. Nyní si vzal do hlavy pořízení velkého mezonetového bytu v novostavbě. Lucka tomu není nakloněna, dobře ví, že se tím její těhotenství opět odsune do pozadí, ale není s ním řeč. Těžko odhadnout, jak to s nimi dopadne, ale Lucka vypadá, že se každým dnem zhroutí.

Hučíme do ní, ať se tedy s Martinem rozejde, než se úplně zničí. Prý o tom už přemýšlela, ale zatím ho stále miluje, tak to nedokáže. Nejen ze své zkušenosti, ale i ze svého okolí vím, že když se vztah někam neposunuje, nemá svůj vývoj, vzestupnou tendenci, tak většinou zkrachuje, a to je Lucky případ.

Bylo nám jí líto a nabyly jsme dojmu, že moje a Jítino žvatlání o těhotenských problémech není zrovna to pravé pro dnešní setkání. Snažily jsme se tyto řeči omezit, ale už pohled na nás, spojené maminy s kulatými bříšky, musel Lucinu bolet. Po dvou hodinách jsme to odpískaly, neboť jsme společně vycítily, že hovor vázne, že to zkrátka dnes není ono!!

Domů jsem přijela dřív, než jsme plánovala, Marek ještě nedorazil, tak jdu žehlit. Už to odkládám dost dlouho a stále se to kupí a kupíííí. Přemýšlím o Lucii, na jejím místě bych asi volila rozchod. Nejlepší léta budou pryč a Martin se asi nikdy nezmění. Pokud děti nejsou prioritou oběma v páru, tak není co řešit, ale ono se to lehce řekne, ale hůř činí!

Související odkazy:
Děloha
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 19. týden

obrázek deník
dětský bazárek