Hodnotit / sdílet na:

09.10.2009: PÁTEK, I U NÁS MÍVALA VAŘEČKA POSVÍCENÍ

obrázek deník
Dnes byl Martínek ve školce velmi spokojený. Mimo jiné si s dětmi hrály jeho oblíbenou pohádku O třech kůzlátkách. Příští týden přijede za dětmi dokonce loutkový soubor s pohádkou Zlatovláska. Už teď si o tom v šatně všechny děti společně šuškaly, tak jen abychom nebyli nemocní, to by malého moc mrzelo.

Po spinkání jsme vyrazili na návštěvu k Helče. Včera večer jsme se konečně domluvily, byl to jediný den z celého týdne, který se nám oběma hodil. Venku je zima, veliký vítr a prší, na nějaké hraní venku není ani pomyšlení, tak se návštěva skutečně hodí.

Hned jak jsme dorazili k Helče, táhla Hanička Martínka do dětského pokoje, aby se pochlubila svým královstvím. Pokojíček byl vymalován jemně žlutou, interiér dotvářel barevný nábytek z Ikey. Působilo to velice jemně a přitom vesele.

Martínek se okamžitě usadil u velké kuchyňky a začal vařit. Pomatuje si veškeré přísady do jídel, která mi pomáhal vařit, je to takové jeho hobby. Markův bratr byl prý v dětství stejný, bohužel mu to nevydrželo až do dospělosti. Naopak v rodokmenu mého otce vařili vždy jen muži, tak se necháme překvapit.

Děti si opravdu moc pěkně hrály, nehádaly se, téměř jsme o nich nevěděly. Pak se ozval zvonek a za dveřmi se objevila kamarádka Helči, která přišla i s dvouletým chlapečkem. V tu chvíli to mezi dětmi začalo jiskřit. Tomášek mezi ty naše zkrátka nezapadl, je sice jen o rok mladší, ale v těchto letech je ten rozdíl velice znát. Mluvit neumí, vše si vynucoval křikem a pláčem.

Nevím, zda to měly holky domluvené nebo to byla náhoda, že jsme se tam všechny sešly, ale byl to konec pohody. Během krátké chvíle byl pokojíček obrácený vzhůru nohama. Do toho se pořádně rozplakal, jinak velice klidný, Mireček, Haniččin bratr. Začalo hotové psycho, tak jsem se snažila přinutit Martínka, aby začal poklízet, že půjdeme domů.

Samozřejmě nechtěl, dětem zřejmě randál nevadí, jsou naopak ve svém živlu, ale já byla na kolaps. Nejsem na to zvyklá, stačí mně, když malíček vyvádí s Kouďákem a už hysterčím. Budu muset začít trénovat, protože i mně to zřejmě za chvíli čeká. Nedělám si iluze, že ty naše dětičky se budou stále jen milovat a až se do toho vmísí i náš hafík, to teda bude mela!!! Vzpomínám si, že my s bráškou nebyli jiní. Kolikrát se stalo, že měla u nás doma i vařečka posvícení, a to nejen při vařenííííí.

Související odkazy:
Vývoj dítěte - 12. měsíc života
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 27. týden

obrázek deník