Hodnotit / sdílet na:

16.10.2009: PÁTEK, JE KRÁSNÉ OPRÁŠIT VZPOMÍNKY

obrázek deník
Ráno jsem se pořádně lekla. Jen jsem procitla, zjistila jsem, že Marek neodjel, že ještě spí. Chtěla jsem ho vzbudit a pomoct mu s vypravením, hledat náhradní vlak,…. Než jsem tak učinila, všimla jsem si na nočním stolku přání, které bylo opřené o lampičku. Bylo ještě šero, tak jsem jen letmo přelétla tex: „Miláčku neplaš, mám dovolenou, vše nejlepší k našemu výročí! P.S. Nech mě, prosím, pořádně vyspat“.

Ten bídák, tentokrát mě tedy pořádně dostal. Měla jsem co dělat, abych si vůbec uvědomila, o jaké výročí vlastně jde. Hlava mi to nebrala, dobře vím, že Marek si na výročí nepotrpí, až mě to na něj mrzí, připadá mi příliš praktický. Po chvíli jsem si uvědomila, že má na mysli datum, od kdy jsme spolu začali společně bydlet, ale jak na to přišel???? Bože, ten čas tak letí ……

Když tedy Marek nezasal, rozhodla jsem se, že si také ještě chvíli poležím. Aý před osmou zavolám do školky a omluvím Martínka. Za okny proletoval sníh, moji chlapi spokojeně pochrupávali, tak jsem si natáhla peřinu až ke krku a spokojeně zavřela oči.

Dopoledne jsme prožili v samých legráckách, Martínek byl očividně rád, že je tatínek doma, dováděli, jak o závod. Já chystala slavnostní oběd, růžového lososa s cibulovou oblohou a celozrnnou rýží. Ryby mám povolené i já na ty svoje slavné diety, tak si společně dáme do nosu.

Kolem poledne volali moji rodiče, zda bych s nimi jela příští týden za dědou, že bychom už posvítili na hrobech. Martínek by dědu v těchto vzpomínkových dnech jistě trochu obveselil. Nechala jsem konečné rozhodnutí až po domluvě s Markem, ale už během hovoru souhlasně přikyvoval. Nakonec jsme se domluvili, že on nepojede, má toho v práci moc. Tď si bral dvakrát po sobě volno, tak alespoň vše dožene.

Hned po obědě jsem si uvědomila, že nemáme ještě přezuté autíčko na zimu. Pokud by počasí pokračovalo tímto tempem, tak by cesta k dědovi nebyla moc bezpečná. Bohužel musíme nejen přezout, ale i koupit nové pneumatiky. Marek tentokrát ani nebrblal, vzal to jako nutný výdaj a zatím, co jsme si šli s malým po obědě dáchnout, koupil pneu přes internet a ještě nás objednal na přezutí.

Nešetřila jsem chválou. Většinou vše zařizuji sama společně se švagrem, jelikož Marek nechává vše na poslední chvíli a pak nemá čas. Tentokrát se vskutku překonal, že by se ctěl polepšit????

Odpoledne jsme zajeli společně do Centra, malý si šel pohrát do dětského koutku, my si dali kávičku a příjemně si povídali, jako za starých časů. Mám moc ráda tato občasná posezení, vybavují se mi vzpomínky na minulá léta, kdy jsme s Markem teprve začínali chodit, jaké to bylo nádherné a vzrušující. Dnes je náš vztah někde jinde, nejsme už jen my dva, ale tři a za chvíli budeme dokonce čtyři + pes, takže občasný průvan do našeho vztahu přijde náramně vhod.

Související odkazy:
Poporodní splín a jeho projevy
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 28. týden

obrázek deník