Hodnotit / sdílet na:

20.11.2009: PÁTEK, NENAPLNĚNÉ PŘEDSTAVY

obrázek deník
Spánek jsem si tentokrát pořádně vychutnala. Martínek včera odpoledne s rodiči odjel, tak mě nikdo nebudil, spala jsem tedy jak nemluvně. Doma bylo sice až nepříjemné ticho, ale smutek ze samoty mi pak večer pomohly rozptýlit holky na cvičení.

Po cvičení jsme ještě v užším složení zašly do nedaleké kavárničky, abychom probraly ty naše těhu starosti. Je to prima, být mezi svými, mezi lidmi stejně naladěnými a se stejnými problémy. Další maminka ze cvičení už porodila. Minule, když jsem tam nebyla, tak přijela dokonce ukázat svoje miminko. Vždy, když už to má některá z nás za sebou, tak si uvědomím, jak ten čas letí.

Po ranní hygieně jsem vyrazila s Koudym na delší procházku. Venku se udělalo hezky, sluníčko se dralo na oblohu, listí stromů se třpytilo jako zlato, hotová idylka. Vůbec to nevypadalo, že už přijde zima a za dveřmi jsou dokonce už i Vánoce.

Na odpoledne jsem měla domluvené nákupy se švagrovou. Vyrazily jsme tedy do obchodního centra, abychom se porozhlédly po dárcích pod stromeček. Moc veliký úspěch jsme neměly, co se nám opravdu líbilo, bylo dost drahé a jinak to za moc nestálo.

Nakonec jsme se rozhodly stavit v Tchibu, že si dáme ovocnou taštičku s kávou bez kofeinu. Přitom nám tam padly do oka zimní boty pro naše chlapy, tak jsme jim je koupily. Já ještě vzala pro malého k Mikuláši dřevěné domino. Dřevěné hračky jsou sice hodně drahé, ale jsou krásné, ekologické a vydrží.

Naši radost umocnilo ještě setkání s kamarádkou Helčou, která s malým Mirečkem vybírala, stejně jako my, dárečky na Vánoce. Dovedete si představit, jak to vypadá, když se sejdou tři ženské, z toho dvě jsou i docela hlučné. Smály jsme se na celé kolo, lidé se po nás otáčeli, ale nám to vůbec nevadilo.

Mimo jiné jsme probíraly i záliby našich ratolestí. Synovec od švagrové je o rok starší než náš Martínek a je velice nadaný na veškeré sporty. Už vloni se naučil během 14 dní lyžovat, teď hraje hokej a moc mu to jde. I když doma občas zlobí, tak trenéra bere jako autoritu a poslouchá ho jako hodinky.

Martínek sice nebude asi vynikající sportovec, ale už dlouho hezky mluví, kreslí, miluje písničky a básničky, má hudební rytmus. Mně by nevadilo, kdyby z něho byl klidně i tanečník. Chlapi co umí krásně tancovat, a to nejen modernu, ale i latinskoamerické tance, mi připadají velice sexy. Bohužel nesdílím stejný názor s Markem, který si přeje, aby jeho syn hrál fotbal, hokej,…

Tanec připadá Markovi pro chlapy nevhodný až buzerantský. Mám obavy, aby časem malého nenutil do nějakého sportu, který by ho nebavil a dělal ho jen z důvodu, aby se zavděčil svému tátovi. Snažím se Markovi vysvětlit, že každé dítě je holt jiné a je třeba mu dát prostor, aby se mohlo vyvíjet a jít životem dle svých představ. Jen tak budeme všichni šťastni a nebudeme zklamaní, že náš potomek nesplňuje představy, které jsme si sami vysnili. Ale znáte chlapy, sport milují a ve svých synech se chtějí vzhlížet!

Související odkazy:
Cvičení v posilovně
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 33. týden

obrázek deník