Hodnotit / sdílet na:

18.12.2009: PÁTEK, ODCHOD HLENOVÉ ZÁTKY

obrázek deník
Marek mi hned ráno volal, že dorazí z práce dřív a hned jak truhláři budou v novém bytečku hotovi, pustíme se do zbytku stěhování věcí od nás. Lekla jsem se, kde seženeme větší auto, ale uklidnil mě, že vše dojednal s truhlářskou firmou a že mu chlapi rovnou i pomohou. Také se domluvil se svým otcem, tak by se mělo do večera vše stihnout.

Využila jsem toho, že byl Martínek ve školce, připravila všechny nakoupené plastové pytle a začala jsem do nich vše, bez čeho se přes víkend obejdeme, skládat. Vzápětí to vypadalo po celém bytě jak po nějakém výbuchu. Naplněné pytle jsem tedy postupně odnášela na zasklenou lodžii, abych se v bytě alespoň trochu mohla hýbat.

Nikdy bych neřekla, co všechno se do těch skříní vejde. Vyprázdnila jsem i úložný prostor v gauči a do papírových krabic od banánů jsem začala rovnat prášky na praní a jiné hygienické potřeby. Nechci se rouhat, ale když někdo říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat, tak jeho slova začínám pomalu a jistě chápat.

Nepatřím mezi lidi, jenž vše stokrát převrátí v ruce, než se rozhodnou nepotřebnou věc vyhodit a pak ji stejně nevyhodí, ale těch věcí, co jsme už za poslední měsíc odstěhovali je tolik, že mám ruce vytahané jak opice.

Když bylo vše téměř nachystané, zajela jsem ještě rychle do obchodu, abych nakoupila něco pro řemeslníky a zbylou posilu k večeři. Domů jsem se vrátila celá zničená, byla jsem moc ráda, když mi Marek volal kde jsem, že už na mně čeká doma. Neměla jsem žádnou sílu, abych odnesla tašky s nákupem nahoru, musel pro mně dojít až dolů k výtahu.

V podbřišku jsem začala mít takové divné bolesti. Když se mi konečně podařilo doplazit až do bytu, cítila jsem, že něco vlhkého ze mně začalo zlehka vytékat. Úplně jsem se vyděsila, že bych snad začala rodit???

Šla jsem rychle do koupelny, abych zjistila co se děje. Na prádle jsem uviděla kusy něčeho lepkavého, lehce nažloutlého. Na plodovou vodu to nevypadalo. Už od Martínka, kdy mi voda praskla doma jsem věděla, že je průsvitná, tohle vypadalo spíš jako hlen. Krev v tom nebyla, tak jsem se vysprchovala a šla se na chvíli natáhnout, abych se vzpamatovala.

Marek začal jančit, že bych asi měla jet do nemocnice, aby se na to někdo podíval, ale já za žádnou cenu jet nechtěla. Doma je doma a do té doby, dokud nebude jasné, že rodím, tak jsem doma zůstat i hodlala. Marek rychle zajel pro malíčka do školky, byl nejvyšší čas, málem jsme ho tam z toho rozrušení nechali.

Když odjel, bolesti v podbřišku ustaly, tak jsem šla mrknout na internet, co by to mohlo být. Zde na stánkách jsem zjistila, že jde s největší pravděpodobností o odchod hlenové zátky, což je způsobené otevíráním porodních cest a děložního hrdla. Tělo se tak začíná chystat na samotný porod, který může přijít do několika málo dnů, ale i týdnů.

Bylo to pro mně úplně nové zjištění. U porodu Martínka jsem odchod hlenové zátky nezaregistrovala, plodová voda ze mně tenkrát crčela přímo proudem, tak možná v tom byla i hlenová zátka, ale to jsem v tom rozrušení ani náhodou nestudovala.

Stěhovalo se až do pozdního večera. Já sama jsem se už vyvarovala veškerému zvedání a tahání věcí. Se švagrovou jsme ještě zajely koupit novou kokosovou matraci do dětské postýlky, aby bylo pro malou vše nachystáno.

Přišlo mi nehygienické dávat čerstvé miminko na matraci, kterou se malému podařilo v době, kdy začal být na noc bez plenek, občas i vedle igelitu lehce pomočit. Matrace sice nepáchla, na pohled vypadala jako nová, ale četla jsem toho dost o nebezpečí alergií z matracových roztočů, tak jsem Markovi nadhodila její výměnu.

Kupodivu i náš rodinný ekonom souhlasil a to je už co říct! Ono to v těch výdajích co už máme za sebou a dalších, které nás ještě čekají není až zas tak nic hrozného. Zdraví naší malé princezničky za ty peníze bezpochyby stojí ….

Související odkazy:
Hlenová zátka - odchod hlenové zátky
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 37. týden

obrázek deník