Hodnotit / sdílet na:

30.10.2009: PÁTEK, PŘED DÁRCI KRVE SMEKÁM

obrázek deník
Do školky jsme šli s Martínkem všichni společně. Venku bylo obstojně, nepršelo ani nefoukal vítr. Marek pak hned odjel do nemocnice darovat krev, já se ještě chvíli prošla s Koudym. Když jsem dorazila domů, dala jsem se do úklidu, každé ráno mi to doma připadá jako po výbuchu. Ve dřezu leží nádobí z večera, postele jsou rozhrabané, všude se válí rozvířený prach…. Je to asi všude stejné, ale když člověk ráno letí rozespalý do práce, tak to tak nevnímá. Zato když jsem stále doma, tak mi to pomalu a jistě leze na budku.

Marek přijel z krve až skoro v poledne, bylo tam, jako každý pátek, velké množství dárců. Čekání je vždy otravné, ale v tomto případě se jedná o záslužný čin, tak se to musí vydžet. Snad bude vždy dostatek této drahocenné tekutiny pro všechny, v mnoha případech to je jediná možnost, jak zachránit lidský život.

Než jsem dodělala oběd, skočil Marek ještě pro Martínka do školky. Dorazili s dobrou náladou, malíček prý celou cestu tatínkovi recitoval nové říkanky a zvesela si prozpěvoval.

Po obídku si šel tentokrát s malíčkem dáchnout Marek. Já zatím upekla perník s čokoládovou polevou. Na odpoledne jsme byli domluveni s Markovou sestrou, že se přijedeme mrknou na nový pokojíček, tak abychom donesli něco k zakousnutí. Jsem moc zvědavá, jak to bude ve finále vypadat.

Když jsme u nich byli naposled, tak už bylo vymalováno v kombinaci s tapetou s jemným dětským vzorkem a ze stropu se na nás usmíval lustr v podobě sluníčka. Kolem podlahy se rozhodovali poměrně dlouho.

Nejprve zvolili lino, ale následně uvažovali i o marmoleu a plovoucí podlaze. Byli nerozhodní hlavně z důvodu, že narazili na negativní hodnocení některých typů linolea a to ohledně uvolňování ftalátů. Ty mají nebezpečný vliv hlavně na vyvíjející se pohlavní orgány malých chlapečků, ale co dnes není nebezpečné???? Poslední dobou mám pocit, že nám svým způsobem škodí kde co, ale jen o něčem se hlasitě mluví a naopak o většině se spíš jen mlčí.

Pokojíček nezklamal. Podlahu pokrývalo světlé lino, což působilo velice jemně s tmavším odstínem nábytku. Nábytek byl vyroben na míru, vše se dá tedy lehce rozebrat a využít i v jiných prostorech, případně další díly dodělat. Investice do pokojíčku byla sice vyšší, ale jelikož současný byt je menších rozměrů, do budoucna asi není ani poslední, tak i v případě stěhování se dá nábytek dobře využít.

Posezení u švagrové bylo prima. Malý se chtěl v pokojíčku hned zabydlovat, což jen potvrdilo, že se v něm bude dětem líbit. Zůstali jsme s Martínkem až přes Večerníček, Marek odjel dřív domů, aby vyvenčil Koudyho a nachystal se na večerní párty, kterou pořádají chlapi už celkem pravidelně v bytečku u Markova brášky. Nejprve si dají několik partiček pokeru a pak vyrazí do společnosti, pokecat a trochu popít. Sejde se jich většinou pět až šest, všichni se už dopředu těší, je to pro ně takový příjemný relax. Holt chlapi, ti si to vždycky dokážou nějak zařídit!!!!

Související odkazy:
O kmenových buňkách
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 30. týden

obrázek deník