Hodnotit / sdílet na:

13.11.2009: PÁTEK, PŘIPADALA JSEM SI JAKO HROCH

obrázek deník
Martínek začal lumpačit, v očích se mu objevila ta jeho světýlka, tak jsme snad už z nejhoršího venku. Byt je sice v obložení sušáků s prádlem, jak jsem malého stále dokola převlékala a prala, ale to se zvládne. Kupodivu i mně, až na mírné posmrkávání, začalo být celkem dobře. Máma holt musí všechno vydržet, aby se mohla o tu svoji rodinku postarat….

Dopoledne mi volala Markova maminka a Martínek samozřejmě hned běžel k telefonu a škemral: „Babi, můžu jít k vám,….???“ Babička neodolala a souhlasila, dokonce mi nabídla, ať se jdu trochu odreagovat, že u nich může Martínek i přespat.

Přišlo mi to vhod. Včera se mi ozvala spolužačka Stáňa, která byla v našem městě celý týden na služebce a ráda by mě viděla. Po odpoledním spinkání jsem odvezla malíčka k rodičům, trochu jsem se načančala a vyrazila za Stáňou do smluvené nekuřácké kavárny.

Stáňa už na mně čekala, můj první pocit nebyl moc příjemný, neboť jsem si připadala, jako když jde hroch za žirafou. Počáteční ostych ze mně však postupně úplně opadnul, jelikož jsem zjistila, že Stáňa je sice vysoká, štíhlá a krásná, ale je nešťastná, touží po dítěti, které já už mám a další naše miminko je na cestě.

Stáňa se stačila nejen vdát, ale bohužel i rozvést. Po škole jsme šla každá odlišnou cestou. Já v budování kariéry ustoupila Markovi a dala přednost rodinnému krbu, Stáňa naopak chtěla dosáhnout v kariéře až na horní příčku. Možná za tím byla její cílevědomost a dravost, neboť pocházela ze skromných rodinných poměrů a za vše čeho dosáhla, vděčila jen a jen svoji píli.

Manžel měl lukrativní místo ve farmaceutické společnosti, po finanční stránce tedy nestrádali. Chtěl už založit rodinu, ale Stáňa se nechtěla svého postavení v prestižní firmě zatím vzdát. Stále si namlouvala, že je ještě mladá, že musí jít dál, aby jednou její děti nestrádaly stejně jako strádala ona… Tak dlouho vše oddalovala, až si manžel našel jinou.

Dnes už ví, že udělala chybu. Vypadala sice bezchybně, ale nakonec se rozplakala. Pod tvrdou skořápkou se schovávala žena trpící depresemi, žaludečními vředy a vysokým krevním tlakem. Její slova, že mi závidí rodinu, nádherné bříško,… mě přímo hřála na duši.

Stáňa mi otevřela oči. Znovu jsem si uvědomila, že musím být vděčná a šťastná za to, co mám. V televizi nás krmí románky, kde je vše růžové, neřeší se finance, chlapi nosí své manželky přímo na rukách…. Většina z nás má pak pocit, že ten její chlap nestojí za nic, je málo pozorný, že už vzájemná láska není tak vášnivá jako dřív…., ale skutečný život je bohužel úplně jiný, mnohem tvrdší, než se nám vůbec zdá.

Jsem sice oteklá, připadám si ošklivá, ale můj život je přece jen krásnýýýýý!

Související odkazy:
Placenta
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 32. týden

obrázek deník
dětský bazárek