Hodnotit / sdílet na:

06.11.2009: PÁTEK, PYŽÁMKO MĚL PROMOČENÉ

obrázek deník
Dnešní noc byla úděsná. Martínek začal včera večer po 10. hodině z ničeho nic hicovat. Dala jsem mu Panadol baby, teplotka šla dolů, vypadalo to na celkem klidnou noc. Po půlnoci byl však opět vzhůru, teplota se vrátila a vzápětí se natolik rozkašlal, až pozvracel celou postýlku.

Markek běžel malíčka umýt a celého převléknout, já rychle soukala polštář a peřinku z povlaků, aby se to nepromočilo až dovnitř. Z páchnoucích zvratků jsem natahovala takovým způsobem, že jsem myslela, že i já se každou chvíli pozvracím a příšerně mě rozbolelo v podbřišku

Když jsme dali vše zhruba do pořádku, vzal Marek peřiny a odstěhoval se do obýváku, aby se trochu vyspal. Martínek vysílením po chvíli sice také zabral, ale ze spaní sebou mlátil, tak jsem byla každou chvíli na nohách a kontrolovala čelíčko, zda mu nestoupá teplota.

Celou noc venku fičel vítr a do toho ještě pršelo, tak jsem byla šťastná, že stihnul Marek před odjezdem do práce vyvenčit Koudyho, abych nemusela jít hned po ránu s malým ven. Martínek se probudil až v devět hodin. Pyžámko měl prolité potem, teplotu neměl. Převlékla jsem ho do suchého a přenesla k televizi, aby mohl sledovat svoje oblíbené pohádky. Jindy sedí jak přibitý, soustředěně sleduje děj, ale tentokrát polehával, přivíral očička, bylo mi ho líto. K jídlu nic nechtěl, pouze po troškách pil.

Začínala jsem z něho mít depku, jelikož jsem nevěděla, jak mu pomoci, čím ho rozesmát. V televizi se poslední dobou neustále mluví o prasečí chřipce, tak má člověk strach. Ke všemu Marek odjíždí po víkendu na dva týdny pryč.....

Odpoledne se stavili Markovi rodiče, babička pobyla s Marťáskem, děda došel s Koudym, já zajela nakoupit nejnutnější potraviny. Jsou oba moc hodní, jsem moc ráda, že je tady mám.

Když už jsem vypadla z domu, potřebovala jsem se nějak dobít, abych měla sílu na další bezesnou noc. Zajela jsem tedy do speciálky s nábytkem, abych se nejen pokochala, ale omrkla i nějaké židle ke stolu v obýváku.

Byla jsem už na mnoha místech, ale typ židlí, jenž si představuji buď vůbec nevedou nebo jsou příšerně drahé. Tentokrát jsem měla štěstí, oslovila mě katalogová nabídka, která se cenově blížila mým představám. Majitel obchodu mi dokonce vyšel natolik vstříc, že slíbil jednu židli jako vzorek objednat, abychom se na ni mohli přijít s Markem nejen podívat, ale pořádně odzkoušt, jak se v ní bude sedět.

Vnitřně uspokojená jsem vyrazila k domovu a doufala, že jde u Martínka jen o nachlazení, teplota už nepřijde a za pár dní bude opět fit.

Související odkazy:
Prasečí chřipka - A/H1N1
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 31. týden

obrázek deník