Hodnotit / sdílet na:

20.07.2009: PONDĚLÍ, DEFINITIVNÍ ROZHODNUTÍ

obrázek deník
Od rána svítí sluníčko a pořádně hřeje. Kouďák z toho nemá žádnou radost, už z ranní procházky byl celý zařícený, natož odpoledne.

Moc dobře jsem se nevyspala, samé převalování, bolí mě z toho za krkem a hlava. Kdyby to věčné střídání teplot nebylo aspoň tak časté, kdo to má vydržet. Hned při snídani jsem si vzala tabletku jednoho multivitaminu pro těhotné a kojící ženy, abych na to během dne nezapomněla. Markovi rodiče mi také koupili jedno balení, je to od jiné firmy, než jsem si sama koupila, ale myslím, že se to složením asi moc neliší. Cítím se po tom lépe, alespoň mám ten dojem a doufám, že i miminku to prospívá.

Dnes musím zajet do firmy, abych oficiálně oznámila, že jsem těhotná a do práce už nenastoupím. Nemám z toho dobrý pocit, do práce jsem se těšila. Určité šuškando tam již určitě proběhlo, ale definitivní rozhodnutí bude až dnes, nechtěla jsem plašit, dokud nebudu mít verdikt od doktorky. Bohužel vzhledem k mým problémům před a během těhotenství jsem na rizikovce, takže budu muset jít na neschopenku. Peníze by se šikly, ale ty se vydělají později, hlavně že ten malý človíček, co se teprve narodí, bude v pořádku.

Doufám, že i v práci to tak vezmou a nebude z toho zlá krev. To by mě mrzelo, se všemi jsem zatím vycházela dobře. Nadřízený je přímo super, ale jsou tam i kolegyně, kterým již přímo bijí biologické hodiny a zatím se jim s miminkem nedaří ...., no uvidíme. Lidská závist je nevyzpytatelná!!!

Po procházce tedy honem balím Martínka a jede se k babičce a dědovi. Malý se vždycky moc těší, jak jinak. Horší by bylo, kdyby k Markovým rodičům nechtěl. Zůstane tam i přes noc, na zítřek jsem objednaná na genetiku, tak ať nemám ráno takový fofr. Budou mi zase brát krev a mám i nějaký pohovor s paní doktorkou, takže se necháme překvapit.

Do bývalého zaměstnání jsem dorazila před polednem. Šla jsem nejprve za šéfem, ten vzal vše suprově a ještě mi nakázal, ať se koukám šetřit. Spadl mi kámen ze srdce, nemám ráda zbytečné komplikace, tak ještě honem na personální a jde se za holkama.

V kanclu mě hned srdečně přivítala bývalá kolegyně Hanka. Chlapi si mě dobírali, že je na čase, aby se konečně rodilo víc dětí a oni mohli odejít včas do důchodu, aby je nemuseli odvézt z práce rovnou na krchov. Všichni jsme se tomu zasmáli, i když je to ve skutečnosti spíš k pláči. Bohužel tvrdá realita.

Během polední pauzy dorazila i těhulka Jitka. Byla jsem překvapená, když na mně holky vyhrkly s tím, že manžel naší spolešné známé se dal na automaty. Zpočátku to prý úspěšně skrýval, tvrdil, že má hodně práce, musí dělat přesčasy, ... Když pak delší dobu jako chlap za nic nestál, začal vypadat strhaně, koukal nepřítomně do blba a přitom tvrdil, že mu nic není, poslala na něj Markéta jeho rodiče. Všechno prý vyklopil, úplně se složil. Bohužel dost pozdě, stihnul už částečně vybílit společný účet a ještě nasekal nějaké dluhy. Chudák Markéta je z toho na prášky. Měli jinak pěkný vztah, miminko ještě odkládali, chěli si trochu užít.... Bohužel si užil pouze on a přišlo ho to a ještě asi přijde, hezky draho!

Domů jsem dorazila nějak bez nálady, přitom jsem se těšila, že zas uvidím spousty známých, že se příjemně rozptýlím. Ta věc s Markétou mě dočista vzala dech. Co na těch automatech lidi mají? Takhle si zkazit vztah a možná i celý život..... Je mi jich líto.

Související odkazy:
Menstruace (menstruační cyklus)
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 16. týden

obrázek deník